Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz gyerek mellé?

Kuvasz gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Van egy féléves kuvasz kutyus. Arra lennék kíváncsi, hogy akinek van / vagy tapasztalata - mennyire ajánlott gyerek mellé? Gondolom hogy nem kifejezetten gyerek mellé való, de mennyire lenne veszélyes ha egy ilyen kutyát tartanék? Nagy telek van, tehát a mozgásigényét maximálisan ki tudná használni. Udvaron lenne tartva. Mennyire agresszív a gazdájával szemben?


Szerintetek?


2011. febr. 23. 15:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
26%

Semmiképp nem vennék gyerek mellé kuvaszt. És egyébként sem. Nagyon sok rosszat hallottam (és láttam is) róluk. Szomszédban már legalább 25 éve folyamatosan kuvasz van, a kerítésük alacsony, az egész utca fél, ha végigmennek rajta. Egyszer mentem el mellettük, kerékpárt tolva, nekem jött, még jó, h a fogai csak a kerékgumit kapták el...

Ja, és a saját gazdáiknak is nekimentek jó pár alkalommal... ahogy öregednek, úgy válnak egyre agresszívabbá.

2011. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%

Engem 8 évesen harapott meg a saját kuvasz kutyánk. Előtte pár héttel a 13 éves unokatestvéremet harapta meg. Ő is kerti kutya volt, volt területe, amit bejárhatott, viszont kan kutya volt, aki nem volt ivartalanítva.


Úgy gondolom, vannak olyan kutyafajták, amelyek nem valók gyerek mellé (vagy csak nagyon hozzáértő ember felügyelete mellett), és a kuvasz is ezek közé tartozik.

2011. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kuvaszokkal kapcsolatban valóban elég sok a rossz tapasztalat, ami szerintem ennél a fajtánál is a hozzá nem értésből, valamint a nem nevelésből adódik.

Annyit még hozzátennék, hogy egy kutya nem elégíti ki magának a mozgásigényét, ha nagy területen van tartva. Egy kutyával naponta foglalkozni kell, sétáltatni, tanítani, az, hogy kertben van tartva ez alól nem menti fel a gazdát.

2011. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bányai Károly ***** válasza:
88%
Ha a kutya embert harap meg az legritkább esetben a kutya hibája. Vannak kemény fajták, de ezeket is mindig hozzá lehet szoktatni a gyerekekhez. Egyébként sok esetben a gyerek nem érti a kutya jelzéseit. Sokszor van, hogy szekálják a kutyát, a szemébe bámulnak, és amikor kitér a helyzet elől a kutya, utánamegy a gyerek és folytatja, nem hagyva választást neki. Ilyenkor a szülő a hibás, mert a gyereknek is tudnia kell, hol a határ. Persze akkor, ha már képes felfogni. Az egész kicsi gyerek más. Mindenesetre ha ez a kérdés felmerült benned, akkor te semmiképpen ne tarts nagy testű kutyát a gyerek mellett.
2011. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint én a kivétel vagyok, aki a szabályt erősíti. A volt osztálytársaméknak kuvaszuk volt, rengeteget voltam náluk. A kutya soha nem volt megkötve, tanítva, nevelve volt. Egész nap vele játszottunk, soha nem bántott minket, az egyik legkedvesebb kutya volt, akit valaha ismertem. A házat őrizte, de minket és a gazdikat sosem bántott. Az osztálytársam apja minden nap vitte a kutyát sétálni, hétvégente kijárt vele a rétre, sokat tanította a kutyát. Ez a kuvasz egy szuka kutya volt. Tehát nekem abszolút nincs ezzel a fajtával rossz tapasztalatom.

Ugyanakkor abban is biztos vagyok, ha csak ki lett volna csapva a kertbe, hogy őrizze a házat és nem lett volna ilyen lelkiismeretes gazdája, akkor nem lehettünk volna együtt a kutyával felügyelet nélkül!

Szóval igen, én is azon a véleményen vagyok, hogy a kuvasz egy nagyon jó kutya, de csak hozzáértő ember kezében. Nem kezdőknek való. Kemény pásztorkutya, nem játékszer. Ő nem fogja eltűrni, ha a gyerek a fülét-farkát húzza és benne csimpaszkodik, mint ahogy mi sem tettünk ilyet vele annak idején. Ha nem értesz a kutyákhoz - márpedig a kérdés alapján feltételezem, nem értesz, akkor gyerek mellé ne legyen ilyen kutyátok!

2011. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Az vagyok, akit 8 évesen haraptak meg. Nem bántottam, nem húztam a szőrét, nem is foglalkoztam vele. El akartam hessegetni egy darazsat, ezért úgymond "hirtelen" mozdulatot tettem, de még csak nem is a kutya irányába. Közben a földön ültem. Ez már neki elég volt ahhoz, hogy belekapjon a karomba. Tény, hogy ezek után nem ugrott a torkomnak, ezért hálás vagyok neki, megtehette volna...


Igen, egy kutyával foglalkozni kell, de az se megoldás, hogy gyerek mellett egész nap a kutyát tanítgassa, sétáltassa az ember. Akkor inkább gyerek, és egy normálisabb, nyugodtabb temperamentumú kutya!


Utóirat: Nem engedtem, hogy elaltassák, még évekig velünk élt, de soha többé nem bíztam meg benne, nem mentem a közelébe egyedül...

2011. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván gyerek mellett nem mindegy, milyen kutya van. De váltig állítom, sosem a kutya a hibás az ilyen balesetekkor! Azt sem mondom, hogy feltétlen a gyerek a hibás, mert ez sem igaz. A hibás a gazda. Aki nem neveli meg, nem törődik vele megfelelően (és itt a megfelelőn van a hangsúly!). És az is hozzátartozik, hogy bizonyos kor alatt gyerekeket nem hagyunk felügyelet nélkül a kutyával. Ilyen szempontból azért merész volt az osztálytársam apukája is, bármilyen jól nevelt kutya is volt az övék.

Egyébként egy gyerek mellett is lehet egy kutyával foglalkozni. Ismerek nem egy kutyás családot. Igaz, ők nem kutyatartók, hanem Kutyások. De semmivel sem kap a kutya kevesebb odafigyelést, mint a gyerek előtt. Mindent meg lehet oldani, csak akarás kérdése.

2011. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudom hogy ki mit ért az alatt, hogy mennyire értek a kutyákhoz vagy sem. Nem kutyaiskolában dolgozok, de kicsi gyerekkorom óta volt kutyánk. Nem félek tőlük, tudom fogni őket. Csak tapasztalatokra lettem volna kíváncsi - valószínűleg rosszul fogalmaztam meg a kérdést.


A válaszok között több olyat is olvastam, aki az emlékeiből táplálkozva írta a választ. Láttam már puliban és chihuahua fajtában is agresszív típust, meg pitbullban is olyat, ami kezesbárány volt.

2011. febr. 23. 15:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy embernek mióta van kutyája, nem függ össze azzal, hogy mennyire ért a kutyákhoz. De ezt ne bántásnak vedd, hanem ténynek.

Abból feltételezem, hogy nem értesz hozzá annyira, mivel föltetted a kérdést. Ha értenél hozzá, a választ is tudnád. Az biztos, ha bizonytalan vagy, inkább mondj le róla. Keress olyan fajtát, amiben maximálisan biztos vagy és megbízol benne. De mivel magad is írtad, hogy láttál már különböző kutyákat különbözőképpen viselkedni, Te is láthatod, mennyi minden múlik a nevelésen és a gazdit. A legszelídebb fajtából is lehet vérengző fenevadat csinálni, mint ahogy a legtemperamentumosabb fajtából is lehet kezes bárány. Minden a gazdán és a hozzáértésen múlik.

2011. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 IGCM ***** válasza:
100%
A kuvasz akkor harap ha nem jól tartájk.Hatalams a mozgásigénye.Munkakutya és igen enm leeht sz9implán kicsapni a kertbe,hogy ne legyen feladata mert akkor tényleg kattant lesz.Foglalkozni kell vele ha más nincs akkor otthon is lehet engedelmesezni,feladatokat tanítani neki,kimozgatni és akkor minden rendben lesz.
2011. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!