Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nevet adjak a border...

Milyen nevet adjak a border colliemnak, nincs ötletem már? (lány, valami hangzatos név kellene és valami egyedi és ami olyasmi mint a agilitys bordereknek szokott lenni)

Figyelt kérdés

Itt vannak képek róla, egy hete van nálam de valahogy nem találok megfelelő nevet neki ami a fentieknek megfelelne.

[link]

[link]


2011. febr. 25. 09:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Még valami.

Éppen a becézés mutatja, hogy nem "előkelő", "fajhoz/fajtához illő" név kell annak, akit szeretünk!

2011. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, h miért zavar téged h valaki egyedi nevet akar a kutyájának? Én se örülnék neki ha lépten-nyomon szembejönne egy Fifi, egy Füles, egy xy... Az meg h kinek mi a csicsás név - nem is értem ezt a szóösszetételt (mi tesz csicsássá egy nevet? hogy nem magyar??) -, embere válogatja.

Az a másik h te most komolyan hívnál úgy bárkit is a szeretteid közül (akinek te választasz nevet), ami neked nem tetszik?

2011. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Én mindigis olyan kutyanevet választottam, amilyen szó nekem az én szívemhez áll közel. És ha hatvanezer van egy kupacban abból, az sem érdekel.

És nem érdekel, hogy másnak mi a véleménye róla.

Aki más véleménye után nevezi el az szeretteit, azt csak a külsőség érdekli.

És ezt tartom rossznak.

2011. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Azzal én sem értek egyet, és elég fantáziátlannak és igencsak nem kreatívnak tartom, ha valaki nem tud nevet adni a saját kutyájának és itt kérdezget másokat.


De az egyáltalán nem elítélendő számomra h valaki egyedi nevet akar a kutyájának, szeretteinek.

2011. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Csakhogy a kérdező nem egyedi, hanem "hangzatos" nevet akar.

De mindegy, már rátalált a névre, biztos ettől a névtől büszkébb lesz a kutyájára.

Neki csak ennyi kellett hozzá... :-/

2011. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ennyiből megítélni egy embert??? Azt h hogyan viselkedik a kutyájával, hogyan neveli őket, hogyan viselkedik más emberekkel....jajj


Az emberek meg legtöbbször rosszul használnak bizonyos fogalmakat. A hangzatos szó - összehozva azzal h "olyasmi mint az agilitys bordereknek" - inkább frappánsat takar jelen esetben. Mivel az agility pályán igen fontos, h a kutyát gyorsan, többször is lehessen hívni - tehát általában 1 vagy legalábbis 1 szótagra is rövidíthető kutyaneveket használnak.

De mint tudjuk a magyar diákok szövegértése kritikán aluli - és ebből következik, h bizonyos szavakat, kifejezéseket sem tudnak jól használni... Így a "hangzatos " szó jelen esetben simán lehet, h nem az eredeti jelentését takarja.

2011. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Akkor tessék megtanulni használni a szavakat, mert a legfontosabb kommunikációs eszköz!

És tanulni a következményekből és nem mindenkit vattába csomagolni!

Egy felületes írásra vagy felületes válasz jár, vagy kioktatás.

Vegyük már kicsit komolyabban egymást is és a témát is!

2011. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Elnézést mindenkitől nem tudom mi történt :/ De egy csomó témában feltett kérdésem ki lett emelve, komolyan mondom nem én voltam, fogalmam sincs mi történhetett, sok helyről szoktam belépni erre az oldalra, lehet, hogy valahol véletlenül ott maradt a nevem és jelszavam. Mégegyszer bocsánat! :S
2011. ápr. 15. 23:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!