Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a puli?

Jó választás a puli?

Figyelt kérdés
2008. febr. 2. 08:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt néhay éve,baratsagos,jol nevelhetö.gazdiszeretö kutyus.a legjobb valasztas,ha pulit veszel.
2008. febr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hova, milyen célra, milyen gazda mellé, mennyit tud vele foglalkozni....

Sok mindentől függ. Ha sokat heverészű, lustácska "szobadísz" kell, akkor rossz választás. De az biztos, hogy egy puli nagyon jófej kutya. Ha van időd foglakozni vele, tudsz vele sokat mozogni, sétálni, játszani, tanítani, akkor jó választás. Még annyi, hogy a puli semmiképp sem szobakutya. Bár az nem baj, ha éjjel veled van a házban, mert a gazdája mellett akar lenni minél többet, de a kert kell neki! Jó házőrző, ha ilyen célra kell, arra is jó választás. Ha meg tudod adni neki, amire szüksége van (mozgás, ingergazdag séták, nagy játékok és sok szeretet), akkor örökre bele fogsz szeretni.

2008. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Tíz éve pulim van kertes házban. Előtte kaukázusi juhászaim voltak. A puli nagyon család és gyerekszerető, játékos bóhokás. Megkötni sose kösd meg nem bírja a bezártságot sem. Rengeteg mindenre megtanítható viszont a terelés mint ősi ösztön a vérében van. Kicsi korában játékosan mindenkit bokára terelt, mulatságos volt hogy kostolgatta a bokánkat.

Szőrét nem szabad levágni rövidre, nyáron hűti télen fűti.

Ha nagyobb lesz akkor lehet csináltatni Nála egy kis fazonigazítást. Kis korában még a haját sem szabad levágni kb 1,5-2éves korára nő meg akkorára, hogy a szemébe lóg.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok privát e-mailben.

Hidd el a legjobb választás a puli!!!!

2008. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A puli nagyon aranyos,gyerekszerető,ámde virgonc,nagy mozgásterű kutyus.Sétáldasd sokat.Nagy szeretetigénye van,és nehezen tűr meg más állatokat maga mellett,vagy nekem legalábbis ez a tapasztalatom az én kutyámmal. (puli keverék)Viszont mindenképp jó választás,de azért a házba ne vidd, a kertes házban van a legjobb helyen,vagy tanyákon is megvan.:)

Egy fajtaajánló szerint:4es skálán

Lakásban tartható: 2

Magánytűrő:2

Kertben tartható:4

Házörző hajlam: 4

Mozgásigény:3

Foglalkozásigény:3(séta,simogatás..stb)

Gyerek mellé ajánlható:3

Alkalmas sportcélokra:2

Ugatásra való hajlam: 2

Betegségre való hajlam: 1

Gondozási igény:4 (szem,bőr,fül,szőr ápolása)

Vadászhajlam: 2

Remélem,segíthettem,ezek után döntsd el te,neked jó választás-e,de sztem jófej kutya!

2008. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A puli a legintelligensebb kutyák egyike,nagyon okos,élénk vérmérsékletű,különleges kutya.Szőrét gondozni kell,ha nem teszed,összegubancolódik.

Amúgy abszolút jó választás,meg fogod kedvelni:)

2008. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A puli kiváló választás, ha:

-kertes házban laksz, mert nagy a mozgásigénye

-van időd foglalkozni vele(szőrápolás, játék stb....)

-Szeretnél egy nagyon helyes kis kutyust, aki ha jól bánsz vele, egész életében hűséges lesz hozzád

- szereted a hosszú szőrű pásztorkutyákat(vigyázat, szereti a csirkéket!)

Nekem is van 2 pulikutyusom, egy 2 éves, és egy fél éves, és nagyon imádom őket, meg nagyon okosak, nagyon könnyen taníthatóak, de ha van pl. cicád, már min. 10 hetesen szoktasd őket egymáshoz, így később nem lesz gond! ;)

2008. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
12%
Ha kezdő vagy még a kutyatartásban a biztonságod érdekében másik fajtát válassz.Nekem van egy 18 éves pulim és elég sok baj van vele.Nyáron rendszeresen nyírom a bundáját mert ha nem csinálom kopaszra megtépi magát,volt már csomószor bőrbetegsége amiért magától is hullott a szőre,aranyere van,és végigvisítozik az udvaron kakilás közben.Szóval éjszaka lehetetlenség aludni,már a szomszéd is megszólt minket.Süket,alig lát,és annyit eszik mint egy macska.És írtó büdös a kutyaháza.Azon kívül van két keverékkutyám akikkel semmi probléma nincs.Az biztos hogy én már soha többé nem tartok pulit!
2008. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válasz szerintem tökre nem vall a pulikutyára!!! Egy 18 éves kutya már elég öreg (nagyon), így ne is csodálkozz ezen! Talán jobban kellene rá figyelned, és nem kell másokat is eltántorítani! Az én kis drága pulijaim nagyon édesek, semmi gond sincs velük!!! Puli4ever!
2008. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem jó a kérdés. MInden kutya jó választás és akinek pulija van azt fogja dicsérni, de szerintem meg vegyél tacskót mert nekem meg az van és én meg azt dicsérem. A nejem a pincsit ajánlja neked, mert neki meg az van és szerinte meg az a legjobb. És a szomszéd meg mot mondta, hogy vizslát ajánljak neked, mert neki meg az van, és szerinte az a legjobb...


Szóval nem az dönti el, hogy jó váolasztás-e egy fajta, hogy ajánlják-e vagy sem, hanem az, hogy milyen embernek, milyen helyre és milyen célokra kell a kutya.

2008. febr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
az előző válaszoló jól irta.nekünk volt pulink olyan ugatós volt hogy az nem igaz de nem mindegyik ilyen.Nekünk most spánielünk van.NA az egy bolond kutya.ha van nagy kertetek akkor ajánlani tudom.Imád labdázni össze vissza rohangál(olyan mint a gazdája:)és gyönyörű.és megvédi a házat.térdemig sem ér és olyan mély hangja hogy hogy mindenki azthiszi hogy egy nagy véreb.közbe meg csak egy bolond kutya.
2008. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!