Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáitok egészségügyi szűrése...

Kutyáitok egészségügyi szűréseit, hol, mikor, milyen szűrést és mennyiért csináltattátok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 11:28
 1/6 anonim válasza:

Szia!


Nekem igaz, hogy macskám van, de nem sok a különbség a vizsgálat során úgy gondolom.

Az árak attól is függ, hogy hol laksz, minden megyében, állatorvosi rendelőben más az ár, de ha jó vizsgálatot akarsz, nem valami kuruzslót, annak meg kell fizetni az árát! Én 1-2 árat tudok mondani, ami irányadó lehet. Ahol én lakom itt ilyenek az árak (Egy nagyon jó nevű orvos, tiszta, nagy klinika, minden steril, csodás hely, szakértőkkel):

Általános vizsgálat kutyának: 6000, macskának 5000. Ivartalanítás (kutya macska): Hím: 7000-8000, nőstény: 11000-13000.

Oltások: Nos, itt a legolcsóbb oltás 2000, a legdrágább az 3x18000 (ismételendő).

Egy RTG felvétel: 6500 Ft.

Illetve vérvizsgálat, szűréseket azokat a műtétekbe belesorolják, mert egyúttal azt is elvégzik.

Általános vérvizsgálat: 1200-4000 Ft.

Ha először van a kutya, macska állatorvosnál, az a legdrágább,mert akkor ki kell fizetni a regisztrációs adatokat, kiskönyvet..bla bla bla... Első alkalom az kb. olyan 30-40 ezer... De megéri ha egészséges állatkát akarsz!


A fogászati vizsgálatok nagyon drágák, mert ahhoz el kell altatni az állatot...stb. stb.


Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,hasznos volt.Az általános adatok nálunk is hasonlóak,de én klinikát kerestem,mert úgy gondoltam,szűrést csak ott csinálnak.De akkor körbe nézek a környéken,hátha van felszereltebb magán állatorvosi rendelő.
2011. márc. 1. 10:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a 3*18000ft-os,az micsoda? Embernél pont ennyi a méhnyakrák elleni oltás?
2011. márc. 1. 10:38
 4/6 anonim válasza:
Az a 3x oltás az szívféreg elleni kombinált oltás.
2011. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Magánban is csinálnak szűrést, de akkor a vért vagy egyéb testnedvet el kell küldeniük a klinikára.... és akkor az eredményre várhatsz napokig... Inkább kicsit drágábban, de klinikán, és akkor ott helyben meg is csinálják, csak várni kell.

Mellesleg a "mikor" kérdésedre, nem válaszoltam.

Kutyáknál illik azért évente vizsgáltatni, félévente felesleges. Ha meg szobakutya, akkor elég 2 évente is, a többi csak sznobság, ha állandóan orvoshoz jársz vele. Max ha nagytestű, akkor kell gyakrabban vinni, hogy az ízületeit megvizsgálják.

2011. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót.Hasznos volt.
2011. márc. 1. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!