Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek legálisan ha...

Mit tehetek legálisan ha idegen kutya bejár az udvaromba?

Figyelt kérdés
Néhány hét múlva szülök, és pont nem szeretném hogy a kertes házunk nyugis udvarára ne merjem nyugodt szívvel kitenni a babámat.El vagyunk minden oldalról kerítve, de ez egy nagytestű, ápolt tiszta izom kutya, nem okoz neki gondot a 1.5 m -es kerítés.Több oldalról bejár már nemcsak hozzánk, a többi szomszédhoz is, de hiába kérjük a gazdit, ő csak annyit mondd, hogy nem tud vele mit csinálni.Hát köszönöm szépen!!Én sose bántanék állatot, de a gyermeket nem kockáztatom.Nem érdekel, hogy lehet, hogy barátságos.Én nem ismerem, és nem bízom benne, legfőképpen nem bízom rá a gyermekem.Nem akarok a hiradóban lenni.Írjátok meg légyszives, hogy milyen jogi lépéseket tehetek, mert emberséges, nem állatellenes megoldás érdekelne.Köszi, várom a válaszokat!Sziasztok.
2011. febr. 26. 14:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem először beszélj a szomszéddal, mondd el neki, amiket ide leírtál. És mondd, hogy ha megoldja (megjavíttatja, megmagasítja a kerítést, netán még ivartalanítja is a kutyát, mert ugye akkor valószínűleg kevésbé lesz szökős), akkor nem csinálsz semmit, de így kénytelen leszel intézkedni.
2011. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén persze nehezemre esik a hivatalba szaladgálni, ezért tettünk még egy kísérletet 2 napja a hölgynél.Az mondja nem tud mit tenni??, mert átugrik olyan magasságokat a kutya, amivel meg már ő nem tud mit csinálni.És igyekszik majd rajta tartani a szemét, de ennyi.Fenyegetni nem fenyegette meg a férjem, mert egy 60 éves egyedülálló hölggyel nem ildomos így kommunikálni, de a tehetetlensége kiakasztó.Most várunk, a következő felbukkanásig, mert ráadásul más fórumon azt írták, hogy egyébként is csak akkor foglalkoznak komolyan velem, ha tudom bizonyítani, hogy pont az ő tigris csíkos kutyája jár bennt.Fénykép az udvaron, kamerafelvétel stb.Hát ez nem lesz egyszerű.Szóval, ha legálisan, állatbarát módon, szeretnél egy idegen kutyát hazatessékelni, és soha többé az udvarodban nem szeretnéd látni, akkor jóformán téged úgy ellehetetlenítenek, hogy az hihetetlen.A gazdi megvonja a vállát, a hivatalos intézmény meg elvárja, hogy kommandózzál kinnt, hogy el tudj csípni egy felvételt.Hát ez őrület.Na majd meglátjuk!Reménykedem vmi csodában.Vagy hogy másik szomszéd is bekapcsolódik, és határozotabban kérni meg a nénit, vagy tényleg nem tudom.Köszi ,hogy írtok, aranyosak vagytok.
2011. márc. 1. 07:32
 13/20 anonim ***** válasza:

Változatlanul az a véleményem: nem ismered a kutyákat és te magad nem is kívánsz mást tenni, minthogy másoknak szólsz, oldják meg a kérdést.


Előfordult már, hogy csak úgy egyszerűen azt mondtad a kutyának: Eridj haza! Esetleg: Menj a helyedre?

2011. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Már írtam egyszer, én mondtam, hogy mindenképpen szembesítsd a kutya gazdáját az esetleges következményekkel, illetve add a jegyző tudtára, hogy őt is felelősségterhelheti ebben az ügyben.


Na már most, az utolsó kommented alapján még hozzáfúznék valamit. Elfogadhatatlannak tartom , hogy a saját telketeken egy idegen kutya kóboroljon. Mikor kisgyerek voltam, hozzánk is bejutott két idegen nagytestű kutya. Úgy történt az eset, hogy a megtalálta a két kutyus a kerítés gyengepontját és bejöttek hozzánk kalandozni. Egyedül mentem ki a házból, és egyszercsak megláttam a két kutyát a kertben. Hááát eléggé megijedtem, az volt a szerencsém, hogy a kutyák nem akartak bántani és vissza tudtam menni a házba. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy teljesen megértelek.


Viszont egy 60 éves egyedülálló nénitől se lehet csodát várni. Ő a közvetlen szomszédotok? Ha a kutya ilyen könnyen bejut hozzátok, ez azt jelenti, hogy alacsony a kerítésetek..

Hogyan lehetne elérni, hogy ez ne történjen meg?

1. Láncra verheti a hölgy azt a szerencsétlen kutyát, de ilyet nem várhattok el tőle. 60 éves egyedülálló néninek valószínű, hogy az a kutya az egyetlen társa! Szóval ez nem megoldás. Azt egyébként megjegyzem, hogy örülök, hogy a férjed nem kezdett el fenyegetni egy nénit... Azért az felháborító lenne..

A szavaidból én azt vettem ki, hogy egy jószándékú, de tanácstalan néni a kutya gazdája. Szerintem a legjobb az lenne, ha szépen összeülnétek és KULTÚRÁLTAN megbeszélnétek a dolgot, tartanátok egyfajta ötletbörzét, hogyan tudnátok a helyzetet megoldani, hiszen ez mindannyiótok problémája! Mi lenne ha a költségeket megfelezve megmagasítanátok a kerítést? Vagy akár közösen felfogadnátok egy kutyatrénert, aki megtanítaná a kutyát, hogy ne szökdössön át. Talán ez a legésszerűbb megoldás.

Nem hiszem, hogy vagyonokba kerülne, és megoldódna a gondotok. És mégegyszer: nehogy már fenyegessétek, vagy akár bántalmazzátok egy idős nénit!!!!

2011. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%

Még valami: tényleg drukkolok, hogy sikerüljön megoldani a dolgot, mert egy kisbaba életét nem szabad kockáztatni.

Egyébként, ha lesz időd, légyszí írd meg, hogyan alakulnak a dolgok, mindenképpen tanulságos lehet, hiszen ez egy gyakori probléma. Pl tegnap volt a hírekben, hogy 3 kutya átszökött a szomszédos telekre és megtámadott egy a cicáját etető idős bácsit, aki ebbe belehalt.:(

2011. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az az idős bácsi még régebben tett valami olyat, ami miatt a kutyák így reagáltak rá. Bottal fenyegetés, dobálás, ilyenek simán játszanak a képben. Mert gondolom nem akkor jártak arra először a macskák, így az nem lehetett a kiváltó ok.


Amúgy meg az embernek gyereke van, nem babája. Babája az ember gyerekének van, de az nem élőlény!

2011. márc. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Először is a babás válaszolónak: neked ez e legnagyobb gondod ezügyben?Ne ezt kritizáld már légyszives, ennél komolyabb dolgokról beszélünk itt.


Annak aki azt hiszi, hogy fenyegetnénk egy nénit:ne viccelj, ha ilyen kultúrával rendelkeznék, már valószínűleg a kutya se élne.10 háznyira lakik tőlünk, és mi tök békésen beszéltünk vele, kértük, és úgy jött el a férjem tőle , hogy hát ő megérti, hogy nem tud mit csinálni, mert átugrik bárhol.Nem kibújik, átugrik.Bárhol, és a néni nem tud arra költeni, és nem is akar, hogy körbe bástyázza magát.Ennyi .Ez egy barátságos beszélgetés volt.Megjegyzem másik szomszédunk, már másképp kommunikált vele.A férjem még azt se mondta, hogy ha nem tesz semmit ide meg oda fordulunk.Megjegyzem a hölgy nem esendő.Velünk szemben dolgozik a kocsmában, egy nagyszájú , karakán életerős hölgy, nem egy mama.Mellesleg bár egyedül él, de a családja minden héten napokat tölt nála.Szóval bele lehetne ebbe mászni, hogy ki mit tehetne...részünkről ennél kulturáltabban nem tudom elintézni.volt egy kérés részünkről, most várunk.Hátha a hölgy belátja, hogy itt 2 kisgyerek van, és érdemes lenne a rokonokkal összeülnie, ha már több panasz is érkezett.Meglátjuk.Remélem , hogy ahogy mi állunk hozzá és a kedvencéhez, ő is igyekszik elkövetni mindent.

Aki azt mondja, hogy küldjem el: most is ezt tettem, és átugrott a szomszédomhoz.Nekem jó volt!De azt szeretném tőled megkérdezni, hogy mi van, ha csak 5 percig nem vagyok kinnt, és azt hiszem, hogy életszerű, hogy a saját udvaromba a kisgyermekem a részére kialakított homokozóban játszik, motorozik, stb., és nem látom , hogy itt a kutya.Nem tudom Én elzavarni.Mi van, ha csak VÉLETLENÜL rátamad a kisfiamra.Elég ha megijeszti.Vagy ne haragudj, de hogy tudod ezt kizárni.Lehet, hogy erre van a legkevesebb lehetőség, de ezt TE VAGY ÉN nagyon nem tudjuk.Nem ismerjük az állatot, és idegen állatban HANGSÚLYOZOM, hogy nem bízom, főleg ha a gyermekeimről van szó.És érthetetlenül állok az előtt, hogy hogy nem érted, hogy a saját udvarunkban rettegés nélkül ki szeretném engedni a 4-5 éves kisfiam, mert ilyen inzultus még nem ért minket.Hozzáteszem NEM HAGYNÁM ÓRÁKIG FELÜGYELET NÉLKÜL, nyilván jó időben nyitott ajtónál, a konyhám az udvarra néz stb...szóval folyamatos rálátás van, de itt 1-2 perc alatt történthet olyan, aminek az esélyét mint gyermekét féltő, óvó édesanya CSÍRÁJÁBAN szeretném elfolytani.Ha ezt nem érted meg, akkor nem nálam van baj.


Köszönöm mkinek a hozzászólást.Nem bírálást szeretnék.Bíráljatok akkor, ha épp bántani készülök egy állatot, vagy ha az derül ki , hogy nem egy kulturált , ember és állatbarát megoldást keresek.Hihetetlen, hogy itt még az is rossz, aki a legkulturáltabb megoldást keresi.

Sziasztok.

2011. márc. 3. 09:32
 18/20 anonim ***** válasza:

Annyit tehettek esetleg , hogy a kerítés tetejére raktok kifeszíve drótot úgy , hogy az befelé dőljön a szomszéd kertjébe azt biztos hogy nem fogja tudni átugrani.Itt egy kép hogy hogyan is néz ki : [link]


Szöges drót helyett pedig sima drótot rakjatok rá.Beszéljetek a szmszéddal hogy nem-e megcsinálná igy a kerítését.

2011. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdésfeltevő!


1. A baba és a gyerek közti különbségtétel nagyon fontos. Mert a gyerekkel akkor foglalkozunk, mikor neki van rá szüksége, a babával akkor, mikor mi úgy gondoljuk. Nem mindegy.

2. Árva szót nem mondtam arról, hogy bárkit fenyegetnél. Egy idős embert megtámadó kutyáról és az illető az őt ért támadás előtti feltehető viselkedéséről szólt a hozzászólásom.


Amúgy meg a túl heves tiltakozásod fenyegetés ügyben nekem nagyon gyanús.

2011. márc. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló.


A heves tiltakozásom oka legfőképpen az, hogy pontosan azért írok fórumon segítségért mert nem agresszív módon szeretném elintézni.Ha ezt akartam volna, már rég túl lennék rajta, akár így , akár úgy.És leginkább pont ezért bánt nagyon, hogy aki nem bunkó a gazdával, nem fenyegeti a férjével, nem bántja az állatot, hanem kérdez, mert a szépen megkérem a hölgyet-sajnos nem jött be, ezért kellemetlen, hogy itt is azt keresik, hogy nem e rejlik a sorokban fenyegetés.Neked nem esne rosszul?Kiírsz egy kérdést, mert a néni, közli, hogy sajnálja ő tud a dologról, de nem tud mit csinálni, mert a kutya mindenhol átugrik, és a férjed áll előtte, hogy hát jó, akkor ennyi, kiírod én ide, mert tanácstalanok vagyunk, mitévők legyünk, erre van aki, azért fenyegetést sejt a sorok közt.Én csak kulturált tanácsot szeretnék, meglévő és útban lévő gyermekeim védelmében.

És azt meg végképp nem értem, hogy a baba-gyermek szavak boncolgatásának mi köze az általam feltett kérdésere.Mindenki úgy hívja a gyermekét, ahogy szeretné.

De még egyszer köszi a hozzászólásokat!

Tényleg sok segítő válasz érkezett, és egyenlőre most figyeljük , hogy bejön e még a kutya, ha igen, akkor a drótos magasító verzió lesz azt hiszem a megoldás.Remélem a közvetlen szomszéd is partner lesz benne, mert a kutya 10 házzal arrébb lakik, és fenntről szántók felől közelít meg minket.Így jóformán több embert is érint , remélem partnerekre akadunk.

2011. márc. 5. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!