Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet valaki jó kutya...

Hogyan lehet valaki jó kutya tenyésztő? Tanulható valahol a dolog? Fiatal vagyok és szeretnék ezzel foglalkozni és "apait-anyait" beleadni.

Figyelt kérdés
A kérdésemben arra gondolok,hogy más tenyésztők is elkezdték valahogy,merre kell indulni és milyen dolgok szükségesek?
2009. febr. 16. 16:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha ezzel akarsz foglalkozni elsősorban sok-sok pénzre lesz szükséged. én tenyésztettem tudom miről beszélek. első lépésben be kell szerezned a választott fajtából egy két három... nagyon jó díjnyertes lehetőleg hpj vagy hjch kutyusokat, persze nem kölyköket, hacsak nem tényleg nagyon ígéretes, aztán versenyek, versenyek, versenyek, utána elkezdheted... a többi jön magától, a lényeget tartsd szem előtt, nem szaporítani akarsz, hanem minőségi kutyákat "gyártani". nem egyszerű, mi világgyőztes szukát neveltünk ezért merek tanácsot adni, ha van még kérdés csak bátran
2009. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%

Én tudom.. Nagyon egyszerü! Legyél nagyképü, ha valamit a fejedbe veszel és rosszul gondolod ragaszkodj az igazadhoz, ne fogadj el semmilyen tanáncsot senkitől hidd azt csak te tudod mi a jó. Senki más kutyáját még csak véletlenül se dicsérd meg még ha fajtagyöztes is a tiád akkor is szebb. Hazudj rengeteget!!! Ez elengedhetetlen. Tartsd a 2 dijnyertes kutyád a kertben had lássa mindenki a pincébe meg tartsd a szaporitandó kiskutyákat amit eladsz kereskedőnek! Ez soha nem derülhet ki ezért kézzel lábbal tiltakozz mindenhol a szaporitók ellen igy rólad elterelődik a gyanú, és talán nem is látnak majd annyian pesten vagy az alföldön mikor odadod a kutyákat.

És lám te is a mai népes magyar kutyatenyésztők 88%-át alkotod.

2009. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Első körben a MEOE-nak van egy tenyésztői tanfolyama - ez szerintem arra a legalkalmasabb, hogy kellő képet kapján az alapokról.

Ezen kívül pl. a SZIE-en van állattenyésztő mérnöki szak - ha komolyabban érdekel.


Ezek mellett nem elhanyagolható szempont tapasztalt, neves tenyésztőkkel beszélgetni, kérdezni tőlük. Megfigyelni vonalakat, párosításokat. Megnézni egy adott párosításból született kicsiket, megkérdezni, h mi volt a cél, mi teljesült, esetleg egy következő párosításnál használná-e ugyanazt a kant ehhez a szukához - ha nem, miért?

Külföldi tenyésztőkkel levelezni - hogy az ember más aspektust is lásson.


Utána nézni interneten, könyvtárba stb. helyeken a különböző orvosi/biológiai dolgoknak: színgenetika, örökletes betegségek öröklés mechanizmusa, fenotípusok (melyiket igen, melyiket nem), vézen stb.


Meg kell tudnod határozni a saját tenyészcélodat!! (azon kívül, hogy a fajtastandardet követve tenyésztesz (kivétel, ha kőkeményen fajtaspecifikusan munkára tenyésztesz) - mind fizikai mind mentális adottságokat nézve)

Ha ez nincs meg addig ne vágj bele!

Mindig tud, hogy egy adott szukához miért azt a bizonyos kant választod - mit vársz a párosítástól stb.


Sok sikert! Reméljük a Te generációd már tényleg a minőségi kutyaTENYÉSZTÉSre fekteti majd a hangsúlyt (és nem az ész nélküli szaporításra)!

2009. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

hát amit a 2. válaszoló leírt,az bizony nem tenyésztő!!

az ilyet szaporítónak hívjuk.

attól még mert valakinek vannak díjnyertes kutyái,ilye-olyan címei,koszorúja nem lesz tenyésztő!!!


olvasd el ezt:


www.olcsokutya.uw.hu

2009. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Ezt érdemes elolvasnod:

[link]

2009. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem a szaporitókról beszéltem sajnos a magyar "tenyésztők" 88% -ról. Akik tenyésztőnek kiadva maguk müvelik azokat ami ellen annyira tiltakoznak.
2009. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!körbenézek és azthiszem még kérdezni fogok!
2009. febr. 16. 16:56
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

tenyésztőnek kiadva...

és itt a kiadván van a hangsúly!!!

ők nem tenyésztők,sajnos tenyésztőből nagyon kevés van ebben az országban,viszont rengeteg a hobbi és háztáji szaporító sajnos...


de kérlek ne nevezd tenyésztőnek azt,aki nem az!

tiszteljük meg a nagybetűs tenyésztőket,hogy nem használjuk a pincébenkutyáttartós xy-ra is ezt a szót!

2009. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

fontos,hogy ne a törzskönyv nélküli,ilyen-olyan kutyáddal kezd el!!


ismerkedj a fajátval,beszélj tenyésztőkkel,járj sok-sok kiállításra,térképezd fel a fajta állományát,járj tenyésztői tanfolyamokra stb...


nagyon sokat kell tanulnod!!

2009. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem egy ilyen-olyan koszorús meste tenyésztőt tudnék mutatni aki ezt teszi... Azok tenyésztők bárhogyis szépitjük
2009. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!