Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet valaki jó kutya...

Hogyan lehet valaki jó kutya tenyésztő? Tanulható valahol a dolog? Fiatal vagyok és szeretnék ezzel foglalkozni és "apait-anyait" beleadni.

Figyelt kérdés
A kérdésemben arra gondolok,hogy más tenyésztők is elkezdték valahogy,merre kell indulni és milyen dolgok szükségesek?
2009. febr. 16. 16:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

hiába a koszorú,attól még nem tenyésztő aki ilyet tesz...

ahhoz ,hogy tenyésztő legyen vki sokkal több kell!!

2009. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan különbség, mint tanár és pedagógus között.

Attól, h valaki az ország legelitebb iskolájában tanít és a tanítványai ilyen-olyan versenyt nyernek, attól még nem pedagógus. De lehet olyan valaki az, aki egy kisvárosi iskolában okítja a diákokat.


A Tenyésztőnek is vannak ismérvei - és az nem a koszorú vagy a HPJ vagy HCH.

(amiket leírtál nem az)

2009. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A MEOE szervezésében indul egy tenyésztő tanfolyam.

Február végéig lehet jelentkezni.


kennelclub.hu

meoe.net

2009. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

Látod kedves kérdező erről irtam légy főlényes tudj mindent jobban magyarázz meg mindent mostmár értheted milyen is az igazi magyar kutyatenyésztő. Nem képes belátni semmit ragaszkodik önmaga elvehiez amiről ugyan tudja, hogy butaság de azért mégis igazat ad önmagának. Hidd el nekem ha van is 1 2 becsületes tenyésztő az nagyon ritka.

Lásd első válasz ehez rengeteg pénz kell.. Na most akkor 2 lehetőség van legyél jóval középosztály felett közelitve a felső tizezret hogy megengedhesd magadnak a több 100 ezres kiadásokat , vagy azt teszed mint a többi szaporitasz mellete.

S vagy tagadod vagy mint itt is láthatod megprobálod megmagyarázni mennyire igazad is van.

2009. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
És ezt ki mondja?Csak nem egy szaporító, akinek tönkre verte a bizzniszét a gaz tenyésztő?;)
2009. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Jajajaja nem akarok én ilyen vitákat itt.


Nem kezdeném a saját kutyámmal,törzskönyves,de már öreglány a drága.

2009. febr. 16. 20:36
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

Életembe nem volt 1 kutyám sem ami fajtiszta csak befogadott keverék van. De nem is szeretnék fajkutyát jobban érdekel a kutyák sorsa mint az a sok álhatatos tenyésztő akik elképzelik a maguk kis tökéletes világát.

-kétlem hogy 1 tenyésztő bármikoris eredményesen veheti fel a versenyt egy szaporitóval szemben üzleti szempontból főleg hogy 3 szoros árkülönbözetről beszélünk általánoságban. Mindkét oldalt ismerem Nagyon rossz elképzelés hogy minden tenyésztő jó és minden szaporitó rossz. Van tenyésztő akik az elöbb irtakat műveli. És van szaporitó aki törekszik a minnél jobb a (standart) minőség megtartására. Ésszerü is ha belegondolunk, mégis ha valaki szaporitó is törekszik minnél szebb minnél egészségesebb kutyákat "gyártani", mert ki venne meg 1 beteg vagy fajtára nem is hasonlitó, attól eltérő kutyát?

Másrészről azért megkérdezném az foltos spicc

"tenyésztőket" vagy éppen a foltos Német dog "tenyésztőket" miért felejtik el elmondani a szinhibát? Láttam lepusztúlt undoritó szaporitót akit bezártam volna az 1mX1m ketrecbe ahol 3 kisebbtestü kutyát tartott, és láttam szaporitót akinek a kutyája minősége s életkörülményei bármikor felvehetik a versenyt egy dijnyertes kutyáéval. "tenyészetet" ahól 1.5 millio volt csak a kennelsor kiépitése s mégis egy kutyának sem volt törzskönyve.

-"Tenyésztőt" aki boldog buldoggal ette tk-s chihuahua-ját és szaporitót aki fajtatáppal etette berni pásztorát.

Mindenki a maga portáján sepregessen én amondó vagyok. Dobálozni olyan egyszerü de azért megnézném kik azok akik mondják.


Tudod mit mondok kérdező nézz körül a külföldi tenyészetekben a morálban ami europa más országaiba van. A magyar tk-s chihuahua 70ezer forint egy szlovák 1000euro egy osztrák kb 2500 euro. Akkor miről is beszélünk?

Ha valahol ott láthatod milyen az igazi kutyatenyésztés.

Meoe tanfolyam ? remélem viccnek szántátok...

2009. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

21:43

Nagyon sötéten látod a dolgokat. Mint írtad, nem csak fekete és fehér a tenyésztő-szaporító probléma. Abban viszont egyet érthetünk, hogy jól Tenyészteni csak úgy lehet, ha a legmegfelelőbb vérvonalból, legegészségesebb, és természetesen papírokkal rendelkező egyedekre helyeződik a hangsúly! Ezen kívül egy Tenyésztőnek sajnos (főleg hazánkban) nem üzlet a tenyésztés. Nem fizetik meg a munkáját, persze kivétel van, mert aki kiemelkedően jó minőséget tud nyújtani, annak adottak a külföldi lehetőségek is.

A kérdező pedig megérdemli, hogy ne az elrettentést kapja, hanem számára hasznos tanácsokat. Gondolom ő is tisztában van vele, hogy "nem a Tesco gyártja a Sport csokit"!

A MEOE tenyésztői tanfolyamáról pedig annyit, hogy szakemberek tartják az előadást, akik nem 5 perce vannak a tenyésztésben, vagy a szakmájukban. Jelenleg az egyetlen nagy szervezet (meoe) próbálkozása ez, amit díjazni kéne, és minden lehetőséget kihasználni arra, hogy az ember tájékozódjon.

2009. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt szeretném mondani,hogy ha ugy döntesz,hogy tenyészteni akarsz,akkor gondold végig,hogy hány kutyát tudsz teljes odaadással szeretni és ellátni. Mert aki tényleg tenyésztő és nem szaporító,az akkor is szereti a kutyáját ha mondjuk kiderül,hogy valamiért nem lehet kölyke vagy valami komoly betegség miatt nem alkalmas tenyésztésre, és így is megtartja. Ha olyan ember vagy,aki tényleg szereti a kutyákat és nem adná bárkinmek oda,aki fizet,de láthatóan rosszul bánna vele,akkor készülj fel arra,hogy pár kutya a "nyakadon" fog maradni.Tapasztalatból beszélek, nekem van két szuka kutyusom,a kiket családtagként szeretünk,mindkettőjüknnek egyszer voltak kölykei(elhittük,hogy kell nekik)akkor kiváltottam a tenyésztőit. A vemhesség alatt beteg lett az egyik kutyusom,végig kezelni kellett,neki egészséges kölykei lettek(4 pici),a másik kutyumnak 2 héttel késöbb viszont 6 kicsiből 3 az első 3 napban meghalt:( Pedig állatorvosi megfigyelés alatt áltak. Aztán a megmaradt 7 kiskutyának gazdit kellett keresni, ehez hozzátartozik,hogy az anyakutyák és az apa is nagyon híres kennelből származik. Vitték volna őket Koreába,ahova persze nem adtam ,meg csak kerti kutyának sem, mivel nem egy törpe schnauzernek való. Ugyhogy a vége az lett,hogy 5 kutyusnak találtunk szerető családot, viszont 2 pici megmaradt,mert nem jött az igazi gazdi,aztán meg mire fél évesek lettek már nem adtam volna őket semmi pénzért. Ugyhogy így lett 4 kutyám. Mind lányok,de már meg vannak műtve. Akik most 10 és 7 évesek,és 3-an komoly betegek,ami azt jelenti,hogy havi 40.000 körül van az ellátásuk,és ehez gyakran még hozzájön egy kezelés ,ami 10.000 és 100.000 ft között mozoghat. Ugyhogy ezt gondold végig mielött belevágsz a tenyésztésbe. Meg azt is nézd meg,hogy hány fajtatiszta kutyust hírdetnek a neten. És ha mindenképp akarsz tenyészteni,akkor olyan fajtát válasz,amiből nincs sok.
2009. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

10:33

Egy tenyésztés nem arról szól, hogy azt a fajtát kell tenyészteni, ami ritka! A tenyésztés elhivatottságot jelent! és ezért sajnos áldozatot is kell hozni. Csak a megfelelő, tenyésztésre alkalmas egyedet szabad tovább vinni. A "hibás" egyedet pedig akár jelképes összegért, akár ajándékba is fel lehet kínálni, szigorúan csak ivartalanítással. így a tenyésztő sem sokall be a kutyákkal. Nem azt mondom, hogy csak így lehet csinálni, de aki egy fajta iránt elkötelezett, és a legjobbat szeretné kihozni, magas szinten Tenyészteni, annak muszáj a szívét bekeményíteni, mert az adott fajta érdekeit kell szem előtt tartania. Nagyon sok olyan enyésztő van, főleg az idősebb korosztályból, akik elég brutálisan szelektáltak. Ha egy vadászkutya pl nem megfelelően dolgozott, nem mutatott hajlandóságot, akkor ott az erdőszélbe kapott egy golyót! Sajnos nem teheti meg a tenyésztő, hogy a hibás egyedet bevállalja, mert lesz 5,6...10 kutya a nyakán. A brutalitást pedig egy egyszerű ivartalanítással, szerető gazdával meg lehet oldani. Itt azokról a "hibás" egyedekről beszélek, akik a megfelelő, alapos előkészületek ellenére is örökletes, genetikai problémával jöttek világra, mert sajnos ilyen is előfordulhat a legjobbaknál is.

2009. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!