Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet valaki jó kutya...

Hogyan lehet valaki jó kutya tenyésztő? Tanulható valahol a dolog? Fiatal vagyok és szeretnék ezzel foglalkozni és "apait-anyait" beleadni.

Figyelt kérdés
A kérdésemben arra gondolok,hogy más tenyésztők is elkezdték valahogy,merre kell indulni és milyen dolgok szükségesek?
2009. febr. 16. 16:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
75%
10:44-es, én nem azért mondtam,hogy azt tenyéssze ami ritka,mert erről szól a tenyésztés,hanem azért mert most valamiért mindenki Yorkit, Havanest, Bolognest, Mopszot, Labradort, stb. "tenyészt". Nem tudom,hogy jársz-e ki menhelyre,vagy segíted-e a fajtamentőket(én igen),de ott tucat számra vannak a kidobott, tenyésztésre nem alkalmas kutyák.
2009. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb a tapasztalat! Olvass sokat, járj kiállításokra, ismerkedj tenyésztőkkel, aztán szerezz magadnak kutyát (az elsőt nem javaslom tenyésztési célra, csak ismerkedni az egész kutyázással, de kiállításokra mindenképp járj vele). Alapvetően jó kutyásnak és lelkiismeretes embernek kell lenned, aztán ha úgy gondolod, meg tudsz bírkózni a felelősséggel, hogy egészséges kutyákat tenyéssz és jó gazdit is találj neki, akkor hajrá.

Ezen kívül rengeteg pénzre, időre, helyre lesz szükséged, hogy felelősségteljes és komoly tenyésztő legyél. Mellesleg lehet egyetemen állattenyésztést tanulni - gondolom az inkább marhára meg ilyenekre specializálódott dolog, de ettől függetlenül nyilván ott is tanítanak hasznosat, genetikát meg ilyesmit...

2009. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne is haragudjatok meg de a meoe tanfolyam az egy vicc.

Persze elvi dolgok ismertetésében biztos nagyon előnyös, de nem hiszem hogy sok hasznát venné az ember. Ilyen képzésen résztvevő halgató a képzést követően ha nyilvános fórumban kérdezgeti mi is az a pokla, meg hogy mekkorára kell a köldökzsinor hosszát meghagyni akkor megvan a véleményem arról a képzésről.

Ilyenkor azt mondanám: tapasztalat tapasztalat tapasztalat...

Hogy hogyen tehetsz erre szert? jó kérdés mint mondtam nekem csak keverék kutyáim vannak, de nagyon érdekeltek mindig is a Kutyák. Csodálva néztem mindig egy egy kiskutyát s elkezdtem utánnajárni. Van igaz nagyon ritka de akad szivét lelkét a kutyákért kitévő tenyésztő.

-Ha már kiválasztottad milyen kutyi lesz az ami szívedhez a legközelebb áll akkor a következő dolgod hogy megkeresd a hozzád közel lévő tenyésztők egyikét. Mond el neki mit szeretnél tanubizonyságát adva a fajta iránti elköteleztségnek s mérhetetlen tudásodnak. Általában vannak akik kicsit vonakodva állnak a dologhoz a szaporitók miatt. Ha látja a lelkesedést és az érdeklődést biztos vagyok benne hogy ő mindent elmond majd neked. Még segit is mindenben. Pl: kiválasztani a megfelelő egyedet az adott fajtából, elmagyarázza milyen dolgok azok amelyekre figyelned kell, melyik milyen kannal legyen a pároztatás a vérvonal továbvitel elérése érdekében.

Akitől majd az első kutyád veszed ő is bizonyosan segiteni fog neked mindenben, fordulhatsz hozzá bármilyen kérdésel.

2009. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!