Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most fogok egy kutyust hozni...

Most fogok egy kutyust hozni a menhelyről! Amikor hazahoztam megfürdessem, és ápoljam le?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem hagynod kéne néhány napot hogy szokja az új környezetet és az új gazdit, mert ha megijed és hirtelen betuszkolod egy kádba és vízzel öntöd nyakon, lehet hogy támadásnak véli.
2009. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj vele 1-2 napot! Biztos sokként élné meg.
2009. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem is várj vele. És mindenképp dicséretes hogy menhelyről viszel haza kutyust! :)
2009. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleinte csak fésülgesd a szőrét,azzal is ismerkedtek,de ha majd lefürdeted,utána jól szárítsd meg,de ne hajszárítóval!

Sok örömöt a kutyushoz! :D

2009. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

tényleg gratulálok hogy menhelyről hozol el kutyust. Mindenképpen kényeztesd egy kicsit az ismerkedésetek elején főleg, ne rakd egyből a fürdővízbe. Esetleg egy állatorvoshoz elviheted általános vizsgálatra (+ be is kell jelented hogy van kutyusod, én úgy tudom - vagy ez már megszűnt? ennek nézz utánna azért). persze csak akkor ha a menhelyen nem vizsgálták át.

De dédelgesd egy picit hogy érezze hogy jó helyen van nálad, és hogy nem kell félnie.

sok sikert a kutyushoz!

2009. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hol fogod tartani a kutyát (bent/kint)? Első körben mindenképpen vidd el dokihoz, nézze át az oltási könyvét, tegyen rá bolha-kullancs ellen cseppet. Ha kint fogod tartani és megfürdeted (csak pár nap múlva, esetleg várj egy hetet), akkor legalább 2 napot lakásban kell töltenie, mert a bőre megfázhat, rosszabb esetben felfázik a kutya.

Sok örömöt a kutyával!

2009. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is nagy örömmel olvastam, hogy hála az égnek vannak jó emberek!


Csatlakozom az előttem szólókhoz, vidd el állatorvoshoz és semmiképpen nem fürdesd meg, elsőként barátkozzatok össze, pár nap biztosan szükséges lesz.


Nekünk is van kutyusunk, lakásban tartjuk ezért néha meg kell fürdetnünk. Előtte mindenképpen jól fűts be a lakásba, mert nagyon könnyen megfázhat, törölgesd meg, a hajszárítót valószínű nem fogja türni (ált-ban félnek tőle), de az alapos törölgetés után bebugyolálhatód takarókba. A fürdetés után jó ideig ne vidd ki az udvarra, mert megfázhat, mi max egy gyors pisire szoktunk kimenni fürdés után jó pár órával, utána vissza a meleg házba.

2009. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!