Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet valaki ekkora t. etű?

Hogy lehet valaki ekkora t. etű?

Figyelt kérdés

Ha nem lenne már egy ilyen kutyusunk, már úton lennénk érte!:( Na ő sem állatszeretetből tenyészt, ha egyáltalán tenyészt...!

A hirdetés utolsó mondatát figyeljétek!

[link]


2011. febr. 28. 10:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: A kutya a tenyésztőnél van. Pont ezért akarja elajándékozni, mert "nem éri meg tartani".
2011. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen emberek ne nevezzék magukat tenyésztőnek. Egy tenyésztő ne a pénz miatt tenyésszen kutyát, hanem a fajta iránti szerelemért.


Mi kezdő tenyésztők vagyunk, kennel nevünk levédés alatt jelenleg, múlthéten voltunk a kanunkkal dp szűrésen, előtte beszéltünk a tenyésztőjével, hogy kihez érdemes vinni szűrésre, és félve megkérdezte hogyha dp-s akkor megszabadulunk tőle? Párommal összenéztünk, ez a csodákozós fej, hogy "mi van?!" Semmi esetben sem szabadulnánk meg egyik kutyánktól sem, ha nem lenne tenyészthető akkor sem. Soha semmilyen körülmények között!!! Ja 2 Amerikai Staffordshire Terrierünk van!


De az felmerült bennem, hogyha tenyésztőtől vette a kutyát a "tenyésztő" akkor miért is nem voltak szűrt kutyák? Mert akkor nem sok esélye van hogy dp-s legyen az utód... De az pozitív, hogy legalább nem akarja tenyészteni a dp-s szukát. De csak ez az egy, amúgy elitélem teljes mértékben.

2011. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 kisnita ***** válasza:
76%

Inkább annak kéne örülni, hogy volt annyi esze, hogy szűrette. Ha nem szűrette volna akkor most simán lehozna x kiskutyát egy dp-s szukától. Így legalább (remélhetőleg) jó helyen lesz és nem kell örök életében fialnia.

Ez a tenyésztő még a normálisabb fajta mert legalább szűret és legalább ingyen odaadja valakinek a beteg kutyát. Nem egy olyanról hallottam már, hogy beteg kutyát pénzért kínáltak (meg is vették) és az új gazdi csak lesett mikor kiderült, hogy x összeget kiadott egy beteg kutyára.

Nem azt mondom, hogy helyes amit tesz mert eleve ilyen felfogású embernek aki csak a pénz miatt tenyészt szerintem nem szabadna tenyészteni. Viszont a mai "tenyésztőket" elnézve ő még a normálisabbak közé tartozik.

2011. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

11:03-AS VAGYOK.


Másik dolog. Hmmm ingyen elvihető... ezzel csak az a legnagyobb baj, hogy a sok szaporítónak felcsillan a szeme, hogy ingyen szukát, pont tüzelési időszak előtt a legmegnyerőbb...Csak ivartalanítva szabadna odaadniuk! Mert a szaporítókat pont nem fogja érdekelni, hogy dp-s a kutya, csak a pénz fog a szemük elött lebegni.

2011. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Na ez az, hát mi mikor elhoztuk a kis vadorzónkat, komolyan mondom sírva adták oda a kutyust, annyira szerették a kis csöppségeket. Mikor betettük a kocsiba, még oda is oda jöttek, és megpuszilgatta az egész család, meg integettek neki
2011. febr. 28. 11:11
 16/28 A kérdező kommentje:
ezt arra írtam, hogy szeretetből, avagy csak a pénzért tenyészt valaki. Jó oké, hogy nem akarja a beteg kutyáját tenyészteni, de megölni????
2011. febr. 28. 11:13
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem akarok belekeveredni, de ha valaki megériből tenyészt, az pénzért csinálja. Ebből akar fennmaradni, és megélhetést biztosítani a kis családjának:)!

Az a kérdés, hogy aki ezt úgymond nagy üzemben csinálja, az mit kezd a számára selejtekkel.

Ne értsetek félre, de egy vállalkozásban nem lehet megtartani 150 szegénykét.

Tehát, más kutyik hogy járnak ilyen esetben? Biztos nem ő az egyetlen! :(

Egyébként, ha egyikünk sem csinálna ilyet, nem lenne szükség a büntetésre! Szeretném ezt gondolni, és nem belekeveredni egy ilyen helyzetbe.:)

2011. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
hát bár ne lenne szükség büntetésre! És nem keveredtünk bele, csak felháborodásomban bemásoltam, nekem is úgy küldék e-mailben a hirdetést.
2011. febr. 28. 11:27
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

11:22-ES, NEM ÉRTEK EGYET, mert egy tenyésztő tudja, hogy tenyésztésből nem lehet megélni!!! Ha rendes táppal etet, és sorolhatnám...

Párommal 8 órás munka mellett fogunk tenyészteni. Abba a 8 hétbe, otthon leszünk felváltva, igen, tudjuk elmegy az éves szabadságunk, de megéri, azért a csodálatos fajtáért!


Egy tenyésztő ne akarjon tenyésztésből megélni!

2011. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
11:28 én is így gondolom.
2011. febr. 28. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!