Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatja az ekkora árbéli...

Mi okozhatja az ekkora árbéli eltéréseket?

Figyelt kérdés
Nézegettem a hirdetéseket bichon havanese kutyusokkal kapcsolatban és nem értem, hogy hogy lehet az, hogy van olyan kutyus amelyik ingyen elvihető de van olyan amelyik 50. 000Ft, úgy láttam az egység ár olyan 25. 000-35. 000Ft körül van. Szóval mi az oka az ekkora árbéli eltéréseknek? Mindegyik kölyök kutyus volt.
2011. jún. 20. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0-50 között még bőven szaporító kategória. Ez a mekkora arca van és mennyit van képe elkérni egy hivatalosan keveréknek minősülő, szűrések nélküli, kitudja milyen kutyáért.
2011. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

estleg az aki olcsóbban adja az nem tenyésztő hanem szaporító és tudni illik szaporitótól nem érdemes kiskutyát venni mert a legtöbbjük beteg.....

Mi nem rég vettünk yorkit tenyésztőtől és nem volt olcsó mulatság 80.000ft volt

2011. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem egy 3 éves havim van. Ő 40 ezer volt anno. Csak a szülei tk-esek, az övé nekem nem kellett, hobby állatka. A tk. pl. adhat okot a magasabb árra, több szempontból is (vérvonal, papírozás ára), de nagyon nézz körül honnét és mit veszel, mert sok a "futószalagos" szaporító, tőlük lehetőleg ne vegyél kutyust!!!

Én azt javaslom legyen törzskönyves és akkor minden ok!

2011. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy Yorkiért 80 ma nem sok, egyáltalán!!!
2011. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a törzskönyv 5500 forint..az nem okoz 20-30 esetenként 40-50 ezer forintos árkülönbséget. Egy normális tenyésztő kutyája 80 ezertől felfele.
2011. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, h csupán a papíros a drága! A vérvonal ami abban áll sokkal inkább lehet az!
2011. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oka az hogy vannak ugye a tenyesztok es vannak a szaporitok. Az egyik odafigyel arra hogy kutyai hanyszor es milyen verrel rendelkezo kutyakkal van parositva a masik csak hajtja a kutyabol a kolykoket. Termeszetesen kesobbiekben mutatkozik majd meg hogy milyen genhibakat hordoz magaban a kolyok. Es nem szem szin vagy szorszin elteresre gondolok. Tk. segitsegevel nyomon tudod kovetni hogy kutyusnak kik a felmenoi feltudod keresni a gazdakat utana jarni milyen idegrendszeru kutyaja van stb stb. Egy pelda vizslat mar kpsz 10-15ezer ftert de tenyleg jo idegrendszeru jo egeszsegnek orvendo kutyat szeretnel akkor az olyan 120ezer ft korul lesz.
2011. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!