Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ekkora probléma, hogy...

Miért ekkora probléma, hogy lehessen enni kutyahúst?

Figyelt kérdés

Aki akar, az most is tud szerezni, csak illegálisan.

De, miért vannak ennyire felháborodva az emberek, hogy valaki kérvényezte, hogy engedélyezzék? Ln személy szerint semmi pénzért nem ennék, mivel nekem is vannak kutyáim, és nem vinne rá semmi, hogy egyek kutyát... De, máshol a tücsköt, békát is megesznek, csak európaiaknak ennyire furcsa, hogy a kutyát megeszik?

Milyen hátránya lenne, hogy lehessen enni kutyát? A menhelyekről vinnék levágni a kutyákat, és szaporítanák a kutyákat?


2010. nov. 11. 19:24
1 2 3 4
 1/36 hell-ikon ***** válasza:
90%

Felőlem oké, amennyiben a nevelő otthonokból meg lehet vinni gyereket vacsorát készíteni belőle.


Kapásból megoldódna a Föld túlnépesedési gondja is.


Na akkor ezek után gondold át újra.

2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem arra való. A disznót, házi szárnyasokat, marhákat TENYÉSZTIK, FOGYASZTÁSRA. A kutyákat is tenyésztik, régen nagy részét nyájőrzésre, és vadászásra, ma inkább házikedvencnek. De nem fogyasztásra. Pulykát sem fogsz pórázon sétáltatni és magad mellett altatni. Érted? :)
2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Már van egy csomó ilyen kérdés. Szerintem ez magyar mentalitás, elvből nem esszük meg a kutyát, az ember legjobb barátját. Persze, hogy tudnak szerezni illegálisan kutyahúst. De akinek ennyi esze van , hogy kutyát eszik haljon meg, vagy költözzön kínába!
2010. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

Ez mentális dolog, szerintem akiben van egy csöpp lelkiismeret, az nem eszi meg egy olyan állat húsát, aki lelkileg ennyire tud kötődni az emberhez.

Én is előbb enném meg a tücsköt bogarat. De azokban az országokban, ahol fejletlen a civilizáció, ott nyilván eddig sem csináltak belőle lelkiismereti kérdést, hogy megegyék e...

Amúgy nem értem, ha az európai ember a sertéshez, baromfihoz van szokva, akkor miért akarja magába erőszakolni a kutyahúst. Könnyebb a kutyákat szaporítani, mint a disznót, vagy kikeltetni a csirkét?


Vagy ha már arról van szó, hogy éheznek az emberek, akkor valaki menjen be a McDonalds-ba, és szóljon nekik, hogy azok a hamburgerek, amiket 8 perc után le kell venni a pultról, és meg kell semmisíteni, talán valakinek sokat jelentenének!!


Nem hiszem, hogy a kutyahús evés vagy nem evés jelenti a legnagyobb problémát Magyarországon, és nem hiszem, hogy kevesebb éhes száj marad, ha legalizálják a kutyahús evést.

2010. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 MME ***** válasza:
57%

Abba most gondoltam bele, hogy számos más kérdést is felvetne a dolog. Bár morbidnak tartom, hogy egyáltalán belegondolok...

De akkor is, a kutyát etetni mennyibe kerül már? Egy ló etetése havi 10 E Ft-ból kijön, pedig az 600 kg, nem 30, mert növényt eszik. Egy kutyát növénnyel felhízlalni nem lehet... Ha be is vezetnék, a legdrágább hús lenne a piacon, abban biztos vagyok, mivel hússal kell etetni alapból őt is. Előbb-utóbb kifogynának a menhelyek is... (Viszont ha most belegondolok, egy fokkal olcsóbbá tehetik, ha feltalálnak egy mesterséges fehérjekoncentrátumot - de akkor is, havi egy tizesből meglesz több száz kiló hús, a kutyából meg mennyi??)

2010. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 MME ***** válasza:
57%
A fenti példa azért volt lovakkal, mert csak azt tudom. De a marha, sertés, csirke etetése is nagyságrendekkel olcsóbb, mint a kutyáé, és sokkal több húst hoznak. Szerintem erre senki nem vevő, mert nem csak perverznek kell lenni hozzá, de még jómódúnek is...
2010. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
a kutya az ember legjobb barátja de leginkább társa,jóban,rosszban,magányban és betegségben is melletted áll de ezt nehezen mondhatnánk el a disznóról vagy a baromfiakról.engem egy utcai kis keverék mentett meg mikor mentem az erdőbe meg csúsztam és le estem egy mély árok szerűségbe a lábam el tört és a fejemet is be ütöttem aztán arra kullogott ez a kutyus ,le jött hozzám meg nyalogatott és egész végig ugatott hogy találjanak meg ez alatt oda feküdt hozzám és a fejét rám hajtotta én át öleltem de ő csak ugatott és nyüszített így találtak rám és vittek be a kórházba de ez nem lenne elmondható egy kacsáról vagy egy disznóról ugye bár.azóta is velem van és imádom:)szerintem aki kutya húst akar enni már bocsánat a kifejezésért de dögöljön meg:@!reggel fel keltem be kapcsoltam a Tv-t és ott mutatták a hírekben hogy meg fogják a kutyát a tarkóját és a hátsójánál és bele dobják szó szerint az élő kutyát bőröstől,szőröstől :( egyből síró görcs jött rám.szegény kutya :(
2010. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 capsread ***** válasza:
69%

Nemrég elutaztam Dél-Amerikába, Peruba. Egy ismerősöm lakik ott, és megmutatta nekem, hogy van egy csomó, édes kis tengeri malaca. Kérdeztem, hogy szereti őket simogatni. Mondta, hogy nem, megenni szereti őket... Ott a tengeri malac van erre. Nálunk a csirke, a malac, a tehén, ami az indiaiak szent állata. Nekünk már-már a kutya lett a "szent állatunk". A kínaiaknak csemege.

Más ország más szokások.

2010. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 hell-ikon ***** válasza:
92%

"A kínaiaknak csemege"


No igen. Bár én pont a "gasztro kultúrájuk" miatt tartom őket a mai napig is barbár népnek, legyen akármilyen fejlettek is technológiailag vagy építészetileg.

Egyszerűen lassan már semmi nincs ezen a nyomorult földön amit fel ne zabálnának valamilyen ősi hiedelemre hivatkozva.

A porrá őrölt tigris csonttól a rinocérosz szarván át a különböző állatok péniszén és a 21 napos megtermékenyült tojáson át egészen az ősidőkből származó fosszíliákig.


A gyomrom felfordul tőlük.

2010. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%

Élelmiszer biztonsági szempontól roppant sok oka van.Az emberek (normálisabb helyen) azért nem esznek húsevő állatok húsából, mert az lehetőséget ad bizonyos kórok terjedésének.(Pl. a szivacsos agyvelőgyulladás) A kutya húsevő állat , így bizonyos betegségeknek teheti ki magát az, aki a húsát fogyasztja.

Ha belegondolsz semmilyen ragadózót sem fogyasztunk pont ezért.

2010. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!