Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadja meg egymást a...

Kevin42 kérdése:

Miért támadja meg egymást a két kutya? (Francia bulldog és Német juhász)

Figyelt kérdés

Este három korombelivel szoktam menni kutyát sétáltatni.(15)

Egyik srácnak nem rég óta van meg egy 4 hónapos német juhásza. Nekem 6 hónapos francia bulldogom van. Egy házba lakunk lehet h a terület védés miatt is csinálják. Szóval ha egyik talál egy botot akkor a másik elveszi és így kialakul egy harc és ilyenkor egymás torkának esnek.Egyik kutya sem ugat, de nekem néha rossz nézni. Ha ilyenkor odanyúlok h szétválasszam őket akkor általában még jobban bevadulnak. A német juhász gazda szerint csak játszanak.(Gondolta Ő) Ma ő nyúlt oda, megkapta az Én kutyám és vérzett az ujja! Ha lifttel jövünk fel együtt akkor is harcolnak. Elég rossz látni hogy ezt csinálják, mert alapjáratba jóba vagyok a sráccal. Valami ötlet hogy mit kéne kezdjünk velük?


2011. febr. 28. 20:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
he???? biztos vagy benne, hogy verekszenek, még az idősebbnek is épphogy cserélődtek a tejfogai....sanszos, hogy csak játszanak (baromi szocializálatlan módon) ...a tűhegyes tejfogak meg okoznak sérülést ;)
2011. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A nj félénk kutya a nagyobb ismeretlen kutyákkal szembe
2011. febr. 28. 20:34
 13/22 anonim ***** válasza:
A német juhásznál idegrendszeri gondok lehetnek. Nagytól fél, vele egysúlyút támad. Ajánlatos neki egy kutyaóvoda, ahol segítenek hozzáértők helyretenni a kutyát. Addig a gazdája szigorúan tiltsa le, torolja meg a támadásokat. Egy 4 hónapos még nem olyan nagy testileg, hogy ne lehetne balhénál felkapni és odébb tenni.
2011. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Csurmi ***** válasza:

Te Niinna, te már tényleg emeltél fel verekedő kutyákat a hátsó lábuknál fogva? Elhiszem, nem szkeptikusan kérdezem, csak tényleg?


Nekem a németjuhászom a Bordeaux-i dogot nem tudta megszokni. 2 évig együtt laktak. Először minden rendben, de 2-3 havonta volt egy nagy verekedés. És olyankor a víz sem használt, a végén még a magasnyomású mosó is rájuk ment de a verekedést nem hagyták abba. És abban az állapotban én egyszerűen nem mertem közbe avatkozni. Ott rohantam segítségért.


Szerintem a németjuhász nem bírta hogy a Bordeauxnak kötélidegei voltak, és ő hiába adott jelzéseket hogy menjen onnan, stb, azt a kutyát nem lehetett meghatni semmivel. Keresztülnézett a németjuhászon ő meg ettől teljesen begőzölt. És 2-3 havonta nem bírta tovább és megtámadta a Bordeaux-t.

2011. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Egy liftbe ne szálljatok be, még!, de később lehet.

Ha elkezdenek harcolni, bár ezt eléggé furcsának tartom, hogy még kölyök mindegyik és egymásnak esnek, bár nem tudom elképzelni, de ha úgy van ahogy írod,

a MEGOLDÁS: ahogy eldurvul a helyzet , úgy választunk szét 2 kutyát hogy MINDÍG minden körülmények között a hátsó felét kell megfogni mind a 2 kutyának, a fejükhöz SOHA nem nyúlunk, Ha nem tudjátok széthúzni, akkor felkell emelni mind a kettőnek a hátsó lábait, így hamar fogást fognak váltani na akkor kell széthúzni őket.

Majd ezután mindenki a saját kutyáját, határozottan, egymás mellett, lehet a 2 kutya között 2 lépésnyi távolság és rögtön a nyakuknál lenyomni mind a kezzőt a földre és addig ott tartani míg meg nem nyugszanak. Ilyenkor egymás előtt hódoltatjátok be a 2 kutyát. Ahányszor eldurvúlnak ugyanezt megcsinálni, annyiszor ahányszor kell.

DE ehhez az kell hogy a másik kutya gazdája is tudja a játékszabályokat, mert anélkül, ha csak te csinálod semmit nem ér.


Én a kutyaverekedésre minden nap fel vagyok készülve, mert 2 amstaffunk van a Párommal, akikkel kijárunk minden nap 1 órát 10-15 kutya közé, és van néha, hogy 2 egymásnak megy akkor egyből cselekedni kell. De ez már nagyon ritka. ha azt a módszert csináljátok amit írtam, nem lesz rá sok esély.


Sok sikert, és kitartást! Még ilyen kis korban simán letudjátok szoktatni őket erről. Ja is vigyétek őket más kutyák közé is. Nagyon fontos a SZOCIALIZÁCIÓ!!!

HAJRÁ!

2011. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöma választ és a többinek is. Az nem gáz h a srác apja átjött elkérni a kutyám oltási könyvét hogy ha gennyesedik az ujja vagy vmi akkor az orvos elkérheti a kutyám papírjait?
2011. febr. 28. 21:08
 17/22 A kérdező kommentje:
Én rendszeresen direkt nem velük viszem a kutyát le. Ha megyünk Gellért-hegyre sétálni akkor is van hogy elválok és megyek sétálni Ők meg nem annyira értik hogy minek amikor mondván a kutyák jól elvannak. De tényleg szocializálva van az enyém.
2011. febr. 28. 21:09
 18/22 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!

A kutyád papirjait gondolom azért akarja elkérni, hogy meg van e a veszettség elleni oltása, de annak már meg kell lennie. Ugye megvan?

Ja a másik hogy M.o.-on nincs is veszettség, de fog meg másoltasd le a kutyád oltási könyvét és add oda azt ha kéri.

Báér nem értem, hogy 2 kölyökből miért kell ekkora hisztit csapni a kedves papának...

2011. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa volt. Egyedül vagyok itthon így hirtelen nem tudtam hogy mit csináljak szóval odaadtam neki
2011. febr. 28. 21:37
 20/22 anonim ***** válasza:

Neeeee, nincs semmi joga hozzá hogy elkérje, főleg h. odaadd, és okosabb lesz tőle?

15 éves vagy? Szüleid mikor érnek haza? Vagy menj át hozzá és kérd vissza!

2011. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!