Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadja meg egymást a...

Kevin42 kérdése:

Miért támadja meg egymást a két kutya? (Francia bulldog és Német juhász)

Figyelt kérdés

Este három korombelivel szoktam menni kutyát sétáltatni.(15)

Egyik srácnak nem rég óta van meg egy 4 hónapos német juhásza. Nekem 6 hónapos francia bulldogom van. Egy házba lakunk lehet h a terület védés miatt is csinálják. Szóval ha egyik talál egy botot akkor a másik elveszi és így kialakul egy harc és ilyenkor egymás torkának esnek.Egyik kutya sem ugat, de nekem néha rossz nézni. Ha ilyenkor odanyúlok h szétválasszam őket akkor általában még jobban bevadulnak. A német juhász gazda szerint csak játszanak.(Gondolta Ő) Ma ő nyúlt oda, megkapta az Én kutyám és vérzett az ujja! Ha lifttel jövünk fel együtt akkor is harcolnak. Elég rossz látni hogy ezt csinálják, mert alapjáratba jóba vagyok a sráccal. Valami ötlet hogy mit kéne kezdjünk velük?


2011. febr. 28. 20:06
1 2 3
 21/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
40%

Úgy látom nem álltok a helyzet magaslatán.

Ez amit leírtál ez hierarchia.

A Francia buldog makacs és a Német sem hagyja magát.

Az, hogy az egyik is és a másik is játékot visz le a kutyának játszani az nem jó ötlet, mert mindegyik kutyának épp a másik játéka kell.

Amikor találkozol a Németessel akkor sétáltatás közben van a verekedés, vagy ha megálltok beszélgetni.

Mert, ha megálltok akkor a kutyáknak több idejük van egymással foglalkozni. És más elfoglaltság lévén egymással fognak verekedni, főleg ha még dobáljátok nekik a játékokat.


A liftbe az a kutya menjen be elsőnek amelyik nyugodtabb, utána a hőzöngősebb. mert ha a hőzöngősebb megy be először akkor a területét védelmezi és a másikat nem akarja beengedni.

Elsősorban nektek kéne a helyzetet uralni és nem megengedni, hogy ők egymással rivalizáljanak.

2011. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
ha a kutyák tudnák, hol a helyük a rangsorban akkor nem lenne rivalizáció közöttük-kérjetek segítséget a szülőktől-hívjatok egy házhozjáró szakembert aki bemutathatja, hogyan is kell kutyát tartani, sétáltatni, konfliktushelyzeteket kezelni és úgy viselkedni természetesen, hogy a kutya vezetőként tekinthessen rátok - így minden probléma megoldható és megelőzhető.
2011. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!