Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes tudni a berni...

Mit érdemes tudni a berni pásztorkutyusról?

Figyelt kérdés
Első kutyás gazdinak mennyire ajánlott? Milyen a mozgásigénye? Milyen a természete? Olyan csupaszív kutyus, mint amilyennek látszik?
2011. márc. 2. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazi csodakutya!

Nekem van. Szinte tanítani sem kell,mégis mindent tud. CSak 1 példa. Előző kutyámnak a sétálás láb mellett hónapos gyakorlásokkal jött össze. Ő egyből megértette. Bármikor,bárhonnan visszahívható. Imád az ágyam mellett heverészni. Szerintem első kutyának remek.

A séta nagyon fontos,mert a berni hajlamos félőssé válni nem megfelelő szocializáció elején,de igazából nem az a hatalas mozgásigényű kutya. Legalábbis az enyém nem.

Egyetlen negatívuma a sok fésülés,amit ő persze ki nem állhat,de ez eltörpül a sok jó mellett!

2011. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xnorkax ***** válasza:

Nekem egy berni keverék kutyám volt, de nagy részben bernisre sikeredett. :)

Szerintem ajánlott első kutyának, én 10 lehetettem, mikor elhoztuk. A mozgásigénye igen nagy, bár melegben elheverészett az árnyékban. A természete nagyon nyugodt és kedves, rám kifejezetten mindig vigyázott. A miénk az idegeneket annyira nem kedvelte (de ez a németjuhász apára vezethető vissza) ettől függetlenül, ha megismert valakit, azt halálra nyalogatta. :)

2011. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első kutyának kifejezetten ajánlott! Viszont van egy pár dolog, amit figyelembe kell venni nála:

-Melegben nagyon keveset mozgatni, nyáron este vagy hajnalban sétáltatni, amikor nincs meleg. Télen lehet bőven futtatni.

-Olyan helyről vedd, ahol a szülők szűrtek, kevés kutyával tenyésztenek, de azokat maximálisan ellátják, nem a pénzre hajtanak.

-Csak jól szocializált kiskutyát vegyél, amit utána hordasz kutyasuliba, hogy nyugodt kiegyensúlyozott legyen.


Ha kölyökkorban odafigyelsz ezekre, később tényleg szuper kutya lesz, okos tanulékony és bárhová magaddal viheted, mert nem fog rosszat csinálni.

2011. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem simerem ezt a fajtát e aszomszédom vett jó drágán rendes tenyésztőként foglakozot is vele de mégis valami bajtelkapott vmi betegséget és meghlt még az orvos se tudott vele mit kezdeni..:S gyenge a szervezetuk
2011. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is bernim van, és ő az első kutyám. Nagyon okos, nem valami nagy mozgás igényű (bár azért minden nap kell egy kicsit sétáltatni), tökéletes első kutyásnak, minden állattal jól ki jön viszont nagyon sok szeretetet igényel és nem szereti a magányt (szóval ha teheted engedd be a házba).
2011. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
betegséget bármilyen kutya elkaphat! Egy vírus/fertőzés nem igazán szervezet kérdése! Szerintem a berni egy csodás kutya, kettővel fentebb írták is, hogy honnan érdemes venni. Az egyik legkönnyebben kezelhető fajta.
2011. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondtam h nem simerem a kutyafajtát de a szomszédomnak volt ésmeghalt csak leirtam a véleményemet de bocs ...jobb lett volna ha nem irok ..
2011. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jókat írtak a fentiek, arra azért rácáfolnék, hogy kicsi a mozgásigénye. Nagyon is nagy. De ez így van minden pásztor- és juhászkutyánál. :)
2011. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!