Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért próbálkozik be a kutyám...

Miért próbálkozik be a kutyám nálam?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 11 hónapos amstaff szukám. Én vagyok a családból a legdominánsabb (anyuval és a húgommal élek együtt, én 17 éves lány vagyok).

Az a problémám, hogy a kutyám néha megpróbálja átvenni a falkavezérséget tőlem.

Ez abban nyilvánul meg például, hogy ha rászólok, akkor visszaugat (szószerint), és látom is a fején, hogy nem tetszik neki. Én azt csinálom, hogy ilyenkor lebirkózom. Mindig sikerül, mert mikor látja, hogy megelégelem a viselkedést, és megindulok felé, akkor behúzza fülét-farkát, vagy megpróbál elrohanni (de nem tud, mert lakásban van tartva). Úgyhogy mindig sikerül lenyomnom a földre, ő pedig megadja magát, és csak akkor áll fel, ha már elmentem.

Csak azt nem értem, hogy miért csinálja, ha tart tőlem, és megadja magát végül?

A kutyasulis oktató azt mondta, hogy alacsony vagyok, túl vékony, és a hangom is olyan, mint az egércincogás. És ez hátrány, mert nem vesz komolyan a kutyám. De ha nem vesz komolyan, miért adja meg magát mindig?

Szerintetek miért csinálja?


2011. márc. 2. 09:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor ez nem akkora baj?
2011. márc. 2. 10:35
 12/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:24


Hogy a p.csába tudsz ennyi baromságot összehordani ?? Olvass utánna a kutyákna és utánna kezdj tanácsokat adni.Legalapvatőbb dolog a kutyák életében a rangsor , ha nem hiszed olvass utánna.


Kérdező ne hagyd a dolgot ennyibe , ebben a korban kezdődik náluk "dackorszak" , ilyenkor kell rájuk jobban odafigyelni mert próbálkozhatnak átvenni a falkavezér szerepét.Jól csináltad hogy lenyomtad , ne tűrd el hogy visszapofázzon vagy játéknak vegye a parancsodat.

2011. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A kutyasulis oktató azt mondta, hogy alacsony vagyok, túl vékony, és a hangom is olyan, mint az egércincogás."

-ez mind nem számít igazából! (a tesbeszéded, határozottságod, követezetességed és nyugalmad annál inkább!)-keresnék egy másik oktatót vagy házhozhívnék valakit!

Azt egy kicsit meg túlzásnak tartom, a kutya túldominálásának, hogy azért mert "felesel" te lenyomod a földre. Éppen elég lenne egy érintéssel vagy egy tíltószó használatával kizökkenteni és a figyelmét visszairányítani a te nyugodt, határozott jelenlétedre-(ha van olyan:-)

2011. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... a kutyasulinak, ahova járunk, igen jó híre van. Ráadásul az övé az iskola. Úgyhogy valószínűleg érti a dolgát.

De köszi a választ neked is.

2011. márc. 2. 18:52
 15/18 anonim ***** válasza:
14:40-el nagyrészben egyet értek , a testi adottságiaid nem nagy mértékben befolyásolják a vezérséget.Persze nehezebb hanggal leszidni a kutyát mert nem olyan erőteljes a hangod(ahogyan leírtad) , de ettől még ha megtanulod hogyan lehet a tudtára adni testjellel hogy haagszol rá , akkor elég ha csak rádnéz kutya és tudni fogja hogy nem jó amit csinál.Ebben meg kérd a kiképződ segítségét , hogy hogyan tudod testjellel fegyelmezni a kutyát.De azis lehet hogy már kialakult valami ilyesmi , csak még nem vetted észre magadon:)
2011. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"a kutyasulinak, ahova járunk, igen jó híre van. Ráadásul az övé az iskola. Úgyhogy valószínűleg érti a dolgát."

az én ügyfeleim egy része meg az ilyen "igenjóhírű" iskolák viselkedészavaros növendékei közül kerül ki...!

(a jó hír sokszor csak jó marketing eredménye, önmagában kevés-ha valóban tudnának segíteni nem itt kérdezősködnél szerintem...)

2011. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Úgy értem azt, hogy jó híre van, hogy sok ismerősöm járt oda, és a kutyám tenyésztőjének a kutyái is. Ők ajánlották ezt a sulit, mert előtte másikba jártunk.


Igen, valószínűleg a hangommal van a legnagyobb probléma. De már nagyjából meg tudom vele értetni, hogy nem tetszik, amit csinál.

2011. márc. 3. 06:50
 18/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:44


Azért kérdezősködök itt, mert több ember véleményére is kíváncsi vagyok.

2011. márc. 3. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!