Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sűrün lehet füdetni...

Milyen sűrün lehet füdetni egy szobakutyát?

Figyelt kérdés
2008. febr. 3. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még a hideg beállta előtt ősszel egy szép napon, és tavasszal, mielőtt bejön a nagy meleg. Mi így szoktuk.

A nyári fürdőzések nem számit fürdésnek, hisz kutyasampont nem használsz.

Ha esetleg télen nagyon latyakos minden és hosszúszőrű a kutyád, és teli lesz "dzsimbivel", akkor azért jó az ottani bőrfelületig leöblíteni. (És nem menni addig utcára, mig meg nem szárad.)

Tehát évente kétszer tanácsos.

2008. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat 3 hónaponta ajánlott fürdetni.
2008. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt elrontottam.hetente fürdettem a yorkimat,mivel velünk alszik,a legjobb szereket kentem rá,bezsírosodott a szőre.most próbálom kitolni az időt,meg speckó sampont kaptunk a dokitól.De havonta érdemes megfürdetni,mégiscsak veletek lakik,ha rövidszőrü akkor elég 2-3havonta.a hosszut minden nap ki kell fésülni.én sétálás után,ha oéyan az idő,akkor sima vízzel lemosom a lábait.
2008. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hosszúszőrű vizslám van. Én többnyire hetente szoktam fürdetni, de nem vettem észre, hogy zsirosodna szőre, vagy bármi baja lenne ettől. De ez inkább attól függ, hogy mennyire koszos. Ha pl. tiszta sár akkor megfürdetem még ha az nap volt is utoljára pancsi. :)
2008. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bichon havanese kutyusom van és 2 havonta kozmetikusnál fürdetjük.De a lenti séták alkalmával mindig megmossuk a mancsait és a pofiját.Szerintem ez így normális hiszen nem hiába szobakutyusok!:)
2008. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én háromhavonta szokom fürdetni a két spániel kutyusomat, ha olyan az idö akkor pofi és tappancs mosás. De nagyon jó dolog a száraz sampon is, fantasztikus illata lesz a kutyusoknak, és a szennyezödést is leviszi a szörzetröl.
2008. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is hetente fürdettem a labrador retrieverem mert bent van a lakásban. De igy má tom hogy elég neki a havi fürdetés, mert pl ettől kezdett el hullani nagyon a szőre...
2008. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz egy jókis írást a fürdetésről:


[link]

2008. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy fehér westy- uszkár keverék kutyám van lakásba én 2hetente fürdetem babatusfürdövel és szerintem nagyon jó már 4 éve ezt használom,nekünk nem vált be a kutyasampon fürdés után azt az elég érdekes kutyaszagot lehetett érezni,és neki is olyan fura volt a szöre töle.lábmosás viszont egy nap kétszer vagy rossz idö esetén minden séta után.
2008. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!