Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyàm nagyon a...

Az én kutyàm nagyon a szagok vilàgàban él. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Hozzáértők eszmefuttatàsàt várom ezzel kapcsolatban. Mindig sóvàrogva nézem, hogy egyes kutyàk felemelt fejjel, büszkén mennek gazdijuk làbànàl, az én dràgàm meg àllandóan leszegett fejjel jön és szaglàszik szünet nélkül. Ha kimegyünk és viszek jutalomfalatokat, akkor normálisan megy, de làtom rajta, hogy alig vàrja, hogy tovább szaglàsszon menet közben. Egyèbként itthon borzalmasan büszke kiàllású kutya, szép testartàssal, de ha kimegyünk, úgy viselkedik mint egy kóbor kutya, aki folyton élelem és szagok után keresgél. Nos, várom tapasztalt, hozzàértők kommentjeit.
2011. márc. 4. 21:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igazàból mi még egyelőre azt tanuljuk itthon a szabadban, hogy ne húzzon póràzon, de ha hagyom szaglàszni, akkor meg húz ugyebár . . .
2011. márc. 4. 23:26
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor szerintem tegyél rá szépen egy hosszú nyomkövető pórázt. Mikor kimentek, engedd ki hosszúra, hadd szimatolja ki magát. Majd ha lenyugodott és már nem vonja le a figyelmét a sok új szag és inger, akkor szépen átrakod rá a rendes pórázt és kezdhettek gyakorolni.

Azért kell az elején a hosszú póráz, hogy ne legyen alkalma húzni. És ne tudja magát a szimatolással jutalmazni a húzásért. :)

Viszont egy kezdő kutyától nyilván nem várhatod el, hogy ilyen szinten tudjon összpontosítani, hogy először figyeljen rád és utána mehessen dolgára. Addig hosszú még az út. Majd ha már megy a laza pórázas séta stabilan, akkor lekezdhetsz fokozatosan építeni arra, hogy egyből laza póráz, amint kiléptek a kapun és a tetthelyig nincs szöszmötölés.

De fontos, hogy megtanulj igazságos lenni. Gyakorlás előtt egy haladó kutyának is érdemes engedni kiengedni a fáradt gőzt úgymond.

Ne aggódj, egy idő után magadtól rá fogsz a lényegére érezni, a legfontosabb az, hogy legyél a kutyával igazságos és ne adj lehetőséget a kudarcra. Csak olyan követelményeket állíts, amit biztosan teljesíteni tudok és majd idővel fokozatosan növelheted azt, hogy egyre komolyabban átvedd az irányítást a kutya fölött. Képezni és nevelni is csak tekintélyjel lehet, de ezt nem zsarnokoskodva kell elérned, hanem hogy a kutya magától nézzen rád fel. Ezt pedig legegyszerűbben úgy tudod elérni, ha eleinte inkább lazábbak a szabályok, de azokat minden körülmények között képes vagy betartatni vele.

Sok sikert!

2011. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Na, ki is próbàltuk, ma kivittük nyomkövetőn, 40 percig hagytuk, hogy elolvassa a kutyaújsàgot, utàna minden gond nélkül ment a rövidpórázos séta. :) Hálásan köszönöm neked, kedves utolsó!
2011. márc. 5. 19:13
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem. :)

Azért ha már ügyesedtek, a 40 percet tudatosan kezdd el rövidíteni ;) De nyilván a tréning és a séta, valamint a célirányos "megyünk valahová" dolgok között különbséget kell tenni. ;)

További sok sikert a gyakorláshoz! :)

2011. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!