Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik annyira egy...

Miért vakarózik annyira egy szobatiszta, ápolt Mopsz?

Figyelt kérdés
AMÚGY AZ BAJ HA EGY HÉTEN KÉTSZER FÜRDETEM?
2009. febr. 18. 11:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szerintem nem egészséges heti kétszer, főleg, hogy kis testű kutya. Esetleg korpás lett a szőre?
2009. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sok... mi évente egyszer szoktuk és köszöni szépen jól megvan nélküle is:) Próbáld legalább havi egyre csökkenteni. Lehet hogy a sampon kezdi ki a bőrét, vagy a víz szárítja. Ha durván vakarózik akkor érdemes rákérdezni egy állatorvosnál, lehet ételallergia vagy bármi más is.
2009. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
MÉG CSAK EGY HETE VAN NÁLAM A KUTYUS.HÉTFŐN FÜRDETTEM MEG,/mert vakarózott/akkor abba hagyta .ma már megint elkezdte.baromfi ízesítésű konzervet kap.próbáljak másfajta kutyakaját?
2009. febr. 18. 12:26
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rühös,bolhás vagy szőrtüszőatkás,mindenképpen mutasd meg egy orvosnak...de lehet,hogy nem szokott hozzá a fürdetéshez,valamint túl meleg neki a lakás,esetleg tényleg allergiás valamire.

Rengeteg oka lehet.

2009. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a samponnal van baj?
2009. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha bolhás, akkor fürdetéssel esetleg egy napi enyhülést kaphat. Tegyél rá állatpatikában kapható bolha-kullancs ellen cseppet. Ha étel allergiája lenne, akkor főleg az érzékenyebb területeken pl hason jönne elő először. Kipirosodik a bőre és viszket.

Azt javaslom, első lépésben szabadítsd meg a bolháktól. Ha a vakarózás nem múlik akkor dokihoz vidd el, mert nagyon sok bőrbetegség van, amiket érdemes időben kezelni.

2009. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szia!

nem szabad ilyen gyakran fürdetni! gondolj bele hogy ha te mondjuk 15 percenként mostnád meg a kezed szappannal, de nem a nyomóssal...akkor képzelheted hogy szerencsétlennek sem túl kellemes a heti 2x-i fürdés. ha egy kicsit koszos a bundája, akkor egy nedves rongyal töröld át.ígyis majdmeglátod elég sok kosz jön le róla és nem lesz baja a bőrének.tényleg elég 1 évben egyszer vagy kétszer fürdetni.ha meg tényleg feltétlen muszáj akkor se samponnal.

2009. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy jobb minőségű táp is segítene, bár nem tudom, most milyen márkájút kap. Olyan tápokat válasszatok, mint pl. Royal Canin, Acana stb.
2009. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az egyik kérdésre a válaszom hogy a legjobb gyógynövényes samponnal fürdetem.a másikra pedig hogy konzervet eszik nem tápot.
2009. febr. 20. 14:59
 10/16 anonim ***** válasza:

tápallaergia??

konzerv etetése esetén is kialakulhat(pláne,hogy itthon nem lehet csak 1-2 féle minőségi konzerves kaját kapni..pl.Amo Nature egészs szardínia darabok vannak benne...)


javasolom hipoallrgén táp etetésését,és csirkehús(illetve szárnyas) mentes étekezés kialakítását..

2009. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!