Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre kutyussal, hogyan?

Külföldre kutyussal, hogyan?

Figyelt kérdés
Nyáron külföldre költözöm (Németország)és szeretnék tanácsokat,hogy mindez hogyan zajlik a kiskutyámmal.Mármint milyen papírok kellenek,szerintetek mivel utazzunk,repülővel vagy vonattal?De minden más segítséget szívesen fogadnék.Köszönöm
2011. márc. 5. 18:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Chip és útlevél:-) Ha egy yorkshire terrierről van szó akkor nem probléma repülőn szállítani a kutyust. Felviheted magaddal az utastérbe. A repülőterén kell túlsúlyt fizetni a kutyus után. Szerintem sokkal egyszerűbb és gyorsabb mint a kocsikázás. Sima puha táskában ülhet az öledben. Az én kutyámnak még vizet is adtak, nagyon rendesek voltak a repcsin. Amikor lefoglalod a repjegyet, szólnod kell, hogy kutyussal utazol. Lekérik, hogy van e hely a kutyának és következő nap visszaszólnak. Nálunk semmi probléma nem volt! Jó utat!!
2011. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
így van....malév honlapon mindent megtalálsz...
2011. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Igen,de a vonatozás mellett döntöttem.Sajnos,akárhány lakást néztem neten,mindenhol azt írták,hogy nem lehet háziállatot vinni.Mit tegyek?Ajándékozzam el?Kinek?Nagyon sajnálnám!
2011. márc. 9. 18:42
 14/23 anonim ***** válasza:

Vagy keress tovább....

Vagy kimész, rábízod valakire. Kicsit megveted a lábad, beilleszkedsz, szerzel ismerősöket és így keresel kint lakást. Kint is laknak emberek akik kutyát tartanak és ráadásul Németországban az emberek többsége albérletben lakik. Tehát egyáltalán nem lehetetlen, de ahhoz már kint kell lenned, h könnyebb legyen.

2011. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
próbáld megbeszélni a főbérlővel/tulajdonossal hogy engedje meg a kutyit...
2011. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az Erdélyi vagyok.Melyik városban,helységben szeretnél költözni?Mi egy nj-t hoztunk magunkkal,igaz 4 hónap után,de sikerült.A cég,akitől béreljük a lakást több házzal rendelkezik,igy mi a titkárságon,nem is a tulajjal beszéltünk.A feltételek azok voltak,hogy ne legyen túl nagy a kutya,papirjai rendben legyenek,ne ugasson sokat és legyen egy személy,aki mindennap min.1 és fél órát hétközben ki vigye sétálni.Nem tudom,hogy hol probáltál lakást szerezni,de itt nagyon "kutyásak",még a titkárságon is felajánlották,hogy ha valahova el kell menjünk,nyugodtan vigyük a kutyát hozzájuk,ott az irodákban jól ellessz,vigyáznak ők addig rá :) Szóval itt a kutyatartás kulturája magas szinten van...Egy yorki pedig,ha csendes,nem lehet akadály..Mi Drezda mellett lakunk,1o km-re.És az adóval kapcsolatban,küldök egy linket,böngésszed: [link] Sok SIKERT.(zacsi mindig legyen nálad).
2011. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Havonta kell ennyit fizetni?
2011. márc. 10. 20:01
 18/23 A kérdező kommentje:
Nürnbergbe szeretnénk menni,de ha máshol lesz munka,akkor oda...Nem magam miatt aggódok csak a kutyámat is szeretném magammal vinni.Az a gondom,hogy folyton ugat,ha egyedül van.Pedig próbálom szoktatni az egyedülléthez,magára hagyom rendesen,de ha kell 4 órán keresztül ugat.Az ugatásgátló meg szxxt sem ér!Pedig azért megyek,hogy ott éljek,családot alapítsak ami nélküle nem lenne az.:(
2011. márc. 10. 20:13
 19/23 anonim ***** válasza:
Egy évre vannak azok az értékek.Az hogy ugatós,az elég baj.Amint irtam,egyik feltétel az volt,hogy csendes,ne ugatós legyen.Ez nem azt jelenti,hogy egyáltalán nem ugathat,de az ilyen órákig való ugatást egyáltalán nem értékelik.A csendzavarás tarifája pedig elég borsós.A miénk is ugat egyet egyet,ha valaki az ajtó előtt van,de egy-két jelző vakkantás és kész.Szeretni nagyon szeretik általában a kutyát,csak legyen nevelve.És mégegyszer,a zacsit el ne felejtsd.
2011. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha fontos a kutyád, akkor keress egy szakembert (pl. népszigeti kutyasuli), mivel ez szeparációs stressz.
2011. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!