Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a sharpei...

Mit gondoltok a sharpei kutyafajról?

Figyelt kérdés
csak érdekelne hogy viselkedik stb..:D
2011. márc. 5. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:

*kutyafajtáról :D mert a shar pei nem egy faj hanem egy fajta am nem kioktatásnak véltem :D


[link]


olvasgasd át.

szerintem nagyon cukik kicsi korukban :P


[link]

2011. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké köszi.:D
2011. márc. 5. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tündéri kutyák. Ezzel a fajtával kapcsolatban hallottam, hogy a kölykök már szobatisztán születnek, ez nyilván túlzás, de tényleg viszonylag könnyen válnak szobatisztává. A shar pei-t én nagyon szelíd, nyugodt fajtának ismerem, ideális benti kutyuk. A kék nyelvük elég különleges!:D

A ráncaik miatt fokozottan oda kell majd figyelned a kutyus ápolására, de szerintem egyébként egészséges fajta. Nagyon szeretem őket:)

2011. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Háááát, helyes, de mégsem! Nekem nem kéne, de mindenkinek más az ízlése, ami jó!
2011. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Édes, aranyos, nekem nagyon tetszik.

Egyébként viszont, ami gondot okozhat: nem szabad "extra ráncosat" venni, mert nagy eséllyel komoly bajok lesznek a bőre miatt vele, sok-sok műtét várhat rá, ami rengeteg pénz, és sok szenvedés a kutyának is. (Egyébként a standard ma már tiltja is az "extra ráncokat") Csak jó tenyésztőtől szabad venni és az nem olcsó.

Természetét tekintve szerintem elég önfejű, határozott saját akarata van, amit néha nehéz kezelni, de jó neveléssel megoldható. Nem egy bújós, babusgatni való kutya, így ha valaki ölebre vágyik, annak nem jó választás.

A negatívumokat most felsoroltam, így lehet, hogy meglepő, de én imádom! :D

2011. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem születnek szobatisztának tanúsítom. Nem olyan vészes a szőrzete ápolása, mint ahogy sokan hiszik, persze nem lehet elhanyagolni. Makacs, akaratos, de nem kezelhetetlen. Horkol és nyálas. Aranyosak.
2011. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden itt leírttal egyetértek,vagyis majdnem mindennel.

Itt valaki azt írta,hogy nem egy babusgatnivaló fajta.

Hát ehhez én annyit tudnék hozzáfűzni,hogy -szerintem- meg nevelés kérdése az egész.


Nálunk a kutya családtag,-a persze ilyenkor nyáron üzemen kívüli- radiátor mellett külön fekhelye van,szinte külön főzünk neki,tejben-vajban fürösztjük,tehát nagyon el van kényeztetve, és ő ezt -hiszed vagy sem-pontosan tudja is.


Szóval ezzel én csak azt akartam mondani,hogy nevelés kérdése,így,ilyen tartás mellett -ahogy leírtam- egy nagyon szerethető,sőt,csak szerethető "élő plüssmaci" társ lehet ez a kutyafajta bárkinek.

2011. máj. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsónak igazat adok ez csak nevelés kérdése hogy miként milyen helyzetben vagy éppenséggel hogy foglalkozunk vele.
2011. júl. 20. 12:54
 9/9 anonim válasza:
Imádni való..A miénk négy éves és maximálisan alkalmazkodó.. kislányt vegyetek, picit nyugisabb..
2011. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!