Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártok ezzel a kutyámnak?

Ártok ezzel a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom/olvasom, hogy kertesházban élők kutyái bent alszanak a házban, vagy ha esetleg mégsem, akkor szabad bejárása van. Viszont szerintem a kutyának nem a házban van a helye, hanem a kertben. Megviseli ez a kutyát? Most nem arra gondolok, hogy a kutya kint a kertben, és csináljon magával amit tud, napi séta, sok órás törődés vele alap. Mit gondoltok?
2011. márc. 5. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha egy kutya úgy nő fel, hogy nem ismeri meg a házban tartózkodást, bejárást, akkor neki az lesz a természetes.

Az viszont a legtöbb kutyára igaz, hogy nem a lakás a fontos neki, hanem az, hogy ott lehessen mindig, ahol a gazda, a család van.

2011. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 IGCM ***** válasza:
50%

Attól függ milyen fajta.Ha nagytestű,nagy bundájú akkor nincs ezzel semmi baj így szokta meg és kész.

De ha kistestű vagy rövid szörű akkor árthat neki hiába van úgy szoktatva.NA me azse mindegy milyen fajta.

Pl:egy border colliet,egy bearded colliet avgy belga juhászkutyát nem lehet így kicsapni nekik szükségük van az emberi társaságra hogy a gazda közelében legyenek.

2011. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha van foglalkozva vele és van meleg kuckója is akkor szerintem nem rossz neki!
2011. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem spánieleim vannak. A legtöbb kutyának nem az a baja, hogy kint van, és fázik, hanem az, hogy embercentrikus, de nem lehet a gazdájával. Az enyémek is szabad bejárásúak. Egy tacskót sem lehetne kint hagyni, mert ő tényleg fázik, ellenben egy bernáthegyivel. Hiába a séta, ha viharos szél fúj, úgyis elmarad, vagy rövidebb lesz, így pedig játszok vele bent, vagy tanulunk.
2011. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Doruss ***** válasza:
100%
Hát, ha úgy szoktatod (meg persze fajtától is függ) akkor nem kell, hogy bent aludjon. Az én kutyám (persze sok törődés mellett) kint volt tartva, csak néha engedtük be mikor nyitva volt az ajtó, de ha mondjuk becsapódott vagy ilyesmi, tökre bepánikolt, hogy bennreked. Nem bírt benn lenni. Szóval általában minden szoktatás kérdése.
2011. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
én kutyám is kint van a kertben, a garázsig bejöhet, amikor beengedem. (napi 2-3 óra) akkor sem vagyok kint nála folyamatosan. (pedig ez egy németvizsla) semmi baja sincs. sőt, jobban örül amikor lát engem.
2011. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém óriástestű, nagy bundájú és kinti kutya. De mivel a kutya falkaállat, alapvetően lételeme a társaság. Mi is be szoktuk hívni, igyekszük megoldani, hogy a lehető legtöbb időt velünk töltse. De a lakás nagyobbik része általában tiltott terület, csak a kijelölt részen tartózkodhat. A többi szobába csak külön hívásra léphet be, éjszaka és amikor nem vagyunk itthon, akkor kint van. Meg persze akkor is kint van, ha nincs kedve bejönni.
2011. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pestről költöztünk vidékre,bérházból kertes házba egy öleb bullterrierrel.Bent alszik velünk,és amikor kimenne,jelez,kiengedjük.

Kaptunk mellé egy másik bullt,Ő szaporítónál volt kennelben 3 évig.Egy hónapja van nálunk,remekül érzi magát a párom mellett alva.

2011. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én falun lakom és itt mindenki kinn tartja a kutyáját, vagy láncon, vagy szabadon.

A funkciójuk általában a házőrzés, és olyan igazi korcsok. Kevés kivétellel.

Talán egyedüliként nekünk benn vannak a kutyáink.

1. Amikor ide költöztünk, meg akartam váltani a világot, sok ellenséget szereztem, és falun gyorsan megy a mérgezés.

2. A legközelebbi szomszéd 800 méterre lakik, és sok lopás történt erre. Ha valaki nagyon be akar jönni, legalább a kutyák legyenek neki meglepetés, ha kinyitom az ajtót.

3. Rengeteg erre az őz és a vaddisznó + az orvvadász.


Egyébként télen a kutyák szeretnek kinn lenni, ha nagyon fáznak, jeleznek.

Nyáron meg nyitva van a bejárati ajtó éjjel nappal, ugyan benn alszanak, de ha zajt hallanak, azonnal kifutnak.

Igazi őrző- védő ebek, ha megyek lefeküdni, jönnek ők is.

Ha már lefeküdtem, diszkréten morognak, ha valamelyik gyerek túl hangos.

Ha kizárjuk őket, akkor a mancsukkal ütögetik az ajtót.

Ha nem halljuk meg, akkor felugranak az ablakpárkányra, és ugatnak.

Volt olyan, hogy az egyiket 45 percig hagytam kopogni + ugatni, legközelebb nem akart kimenni, mert félt, hogy nem engedem be.

2011. márc. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ milyen fajta, milyen tipusú kutya.

Az enyémek rövid szőrűek, és 20 fok alatt már fáznak. Tehát bent vannak velem otthon a kertesben is, meg a munkahelyen is.

Ám a másik telepen ( munkahelyem ) ahol a kollégáim vannak, ott a nj. félhosszú szőrű, és még mínusz fokban is liheg. Egyszer nagyon hidegbe bevitték a fűtött lépcsőházba, de nem érezte jól magát, kikéreckedett.

2011. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!