Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindig lelapul a...

A kutyám mindig lelapul a földre, ha meg akarom simogatni?

Figyelt kérdés

Attól fél, hogy megverem. Hozzáteszem, sosem vertem meg, csak az előző gazdája rosszul bánt vele és gondolom fél, hogy én is bántani fogom.


Fél éve van nálam, már sokat javult a helyzet, sokkal felszabadultabb, ahhoz képest, amilyen az elején volt, de még mindig nem az igazi...


2011. márc. 6. 13:05
 1/2 anonim válasza:

idővel megfog benned bízni és már nemfog tőled tartani!

nekünk is van egy kutyánk, akit anno utcáról fogadtunk be, de előtte sokat bántotta a gazdája.. és tőlünk is több mint fél évig félt, néha még most is ha már egy kicsit fel emelem hangom, vagy meglátja a seprűt, pedig mi sosem bántottuk vele! de már itt van nálunk jópár éve, azt hiszem ez így is marad, de alapjába véve már egész normálisan viszonyul hozzánk :)

szerintem ez csak idő kérdése, és hogy mennyit foglalkozol vele

2011. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Légy türelmes, mást nem tudok javasolni. Nála ez egy érthető reakció, és lehet soha nem fog megváltozni. Egyenlőre általánosít, és neked kell bebizonyítanod, hogy nem kell tőled félnie. Próbáld meg lassú mozdulattal feléje nyúlni, semmi hirtelen mozdulat! Keresztapám kutyája is hasonló volt, de ő a szemével követte mindig a kezemet a bizalmatlansága miatt (és időnként oda is kapott a hirtelen mozdulatoktól). Mindig érzem rajta a megnyugvás jeleit, mikor elkezdtem simogatni.
2011. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!