Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hizlaljam őt fel?

Ninna ♥ kérdése:

Hogyan hizlaljam őt fel?

Figyelt kérdés

Lassan 1,5 éves korú border collie-mról, Mentáról lenne szó. Egy hete észrevettem, hogy lassan érzem a bordáit, szerintem pár kilót lefogyott. 1-2 hónapja váltottunk Acanáról Orijen tápra, a halasat eszi, nagyon jól meg van vele, a szőre gyönyörű, és több terhelést is bír. Gondoltam rá, hogy keveset kap belőle, megemeltem az adagját, de a végterméke iszonyú kemény, és nehezen kakilja ki, állatorvos azt mondta, hogy ha már ilyen a kaki, akkor túl sok a kaja, nem kell annyi. Szóval most megint a normális adagot eszi. Rendszeresen féregtelenített a kutyus, a múlt héten vasárnap (1 hete) kapott féregtelenítőt, természetesen nem hozott ki semmit, egészséges a kutya. Mostanában tény is való, hogy nagyobb terhelésnek volt kitéve, mert a barátom ismerősének a staffjára vigyáztunk, ő meg egy lefáraszthatatlan kutya, többet szalad, mint a borderem, és hát a napi séták is legalább megkétszereződtek amikor még itt volt. Most már minden helyreállt a régi kerékvágásba, de azért egy 2-3 kg-t nyugodtan felszedhetne még magára.


Gondolkodtam a munkakutya tápon (Acana Sport & Agility), ugyanis volt már ismerőseimnek jó tapasztalata vele, de rögtön el is kellett vetnünk az ötletet, ugyanis Menta allergiás a csirkére, és a munkakutya tápban pedig az van.


A másik kérdésem lenne az, hogy hogyan adagoljam neki a tápjába a zsírt, mert hogy én is csináltam régebben, azért is ajánlottam valamelyik nap itt egy kérdezőnek, de már nem vagyok benne olyan biztos, hogy jól csináltam. Milyen zsírt kéne neki adni? Hol vegyem meg? Mennyit adjak belőle? Menta napi kétszer eszik, adagját elosztva a tápból 200 g-ot este és reggel is. Úgy adjam, ahogyan megvettem, vagy olvasszam meg, mit csináljak vele? Meg fogja enni úgy is a kaját?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. márc. 6. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem idegi problémája lehet, hogy eszik eszik és nem hízik. :(
2011. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én is igy jártam a mudi kutyáimmal. Acana, Orijen, Royal canin, egyik sem jött be. Hiába adtam többet csak fogytak és fogytak (mindegyik kutya). Adtam nekik vitamint meg minden féle praktikát de hiába. Úgyhogy végül vissza kellett váltani egy kevésbé jó tipusúra, azóta semmi bajuk. Most Brit tápot esznek.
2011. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Idegi baja nincs a kutyának, az biztos. Többszörös állatorvosi vizsgálaton ment már keresztül, teszteken, és mindenhol jól teljesít. Ráadásul jó szülőktől származik, szűrtek voltak, és a kutyám teljesen egészséges.


A kutyám eddig Acanát evett, mint írtam 1-2 hónapja váltottunk át az Orijen 6hal-ra, de azóta sokkal szebb a szőre is, jobban bírja a terhelést is.. szóval jobban bevált nekünk. Egy hete vettem észre, hogy fogyott 1-2 kg-t. Nem vészes, nem vézna a kutya, teljesen jó súlyban van, de azért visszahízhatná azt az 1-2 kg-t. Ebben kértem a segítségeteket, hogy hogyan adagoljam neki a közkedvelt zsírt, amitől hízik egy picit.

2011. márc. 6. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én borderem is ilyen típus. Hiába eszik, nem hízik. :S Ha az adagot emeltem, ment a hasa, a sport táp semmit nem segített, csak be volt pörögve tőle még az alapjáratnál is jobban.

Néhány hete minden vacsorájára csapok egy nagy kanál sertés zsírt és azóta szépen kezd rendbe jönni a kondija!

Próbáld ki te is! Ha a zsírtól esetleg hasmentést kapna, akkor a másik lehetőség a tepertő.

2011. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!