Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel hizlaljam a Vizslát?

Mivel hizlaljam a Vizslát?

Figyelt kérdés

Mit adjak a kan Vizslámnak (2.5éves), hogy hízzon? Reggelente levest kap amibe kenyér van aprítva. Néha konzervet is kap, de nem nagyon hízik. Nem mondom, hogy tök gebe, de azt se lehet rá mondani, hogy jó húsba van. Mit adjak amitől hízhatna?

Tudom, hogy nem kell neki daginak lenni.


Féregtelenítve van.


2010. febr. 19. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne hízlalni akard a kutyát azt a malaccal kell. Vidd futni póráz nélkül, minél többet, megfelelő étrend mellett a kutya el kezd izmosodni, és nem hízni. Izmosodik és szélesebb lesz. Szegény kutyát ne hízlalni akard, de ha mégis olyat adj neki ami nem tápláló, és tele van zsírral.
2010. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rengeteget szaladgál velem, mert nagy a kertünk és játszani is sokat szoktunk, sőt nyáron még birkózni is :D
2010. febr. 19. 17:46
 3/13 anonim ***** válasza:

A vizslát nem úgy ismerem, mint kifejezetten vastag, jó húsban lévő fajtát. Kilátszanak a csigolyái, a csípőlapátja? Rátapad a bordáira a bőr? Mert akkor lenne gebe.


A kenyér nem túl jó táplálék neki, inkább jutalomfalatként add vagy ritkábban, ne mindennap. A Zabpelyhet azonban javaslom. Egészséges még a főtt rizs, só nélkül főzve. Még jobb, ha csirkehús főzőlevébe főzöd bele, és a husit is megkapja.

2010. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az hogy az udvaron sokat szaladgál az nem ugyan az mint mikor elmész vele póráz nélkül több kilométerre. Előzőnek is teljesen igaza van a vizsla nem egy vastag kutya, nekem amerikai buldogom van, kétszer olyan széles mint a szomszéd vizslája. Kertben soha nem mozog annyit egyszerre mint a szabadban. Hidd el nekem sok mozgás meg fehérje, és a vizsla is gyönyörű izmos tud lenni.


ez valami győztes kutya és vékony

[link]


Szerintem csak te vársz tőle sokat, de tény hogy a vizslád szép legyen ahhoz futtatni kell, és ha hízlalod csak a dereka lesz nagyobb vagy mi az a kutyának, és ilyen hordó teste lesz.

2010. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz ha gebe a kutyád,hogyha kenyeret adsz neki levessel,meg ritkán egy kis konzervet. Ne tarts olyan kutyát akkor,aminek nem tudod kielégíteni a táplálékigényét,tudok neked ajánlani egy palotapincsit 10 dkg parizelen elvan egész nap.Nekem izmosak és jóerőben vannak a kutyáim,csak rájuk kell nézni,árad belőlük az erő és az egészség: :Dobermann,Amerikai Bulldog,Németjuhász. Ja és még valami a kutyákat 3 havonta féregteleníteni kell.
2010. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fent írtam h tudom h a Vizsla nem egy vastag kutya. El tudom tartani normálisan, értek hozzá (legtöbb szabadidőmet kutyákkal töltöm, rengeteg kutyás dolgokat olvasok). Azt is írtam, hogy féregtelenítve van. Azt is, hogy nem gebe, de nincs is jó húsba. Szeretném ha vastagabb lenne. Ennyi...nem kell kioktatni.
2010. febr. 19. 21:21
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja amúgy utolsónak: NEM gebe, nem csak azokat kapja amiket leírtam, gyakran adunk neki a mi kajánkból is. Amúgy meg jól van tartva, és nem egy gyenge testű kutya. Rám ugrik és majdnem fellök.
2010. febr. 19. 21:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát a kutyának nem igazán való a házikoszt. Megeszi, nem is lesz tőle baja, lehet neki azt is adni néha, de nem elégíti ki a szükségleteit... Akárhogy is mondod, hogy fellök, persze, hogy fel bír lökni egy vizsla nagyságú kutya.

Jobb fajta (nem feltétlenül drága) száraztáp is kéne neki. A konzervben meg nem sok tápanyag van, vagyis sokkal kevesebb, mint a száraztápban. Jó része víz

Egyébként meg tényleg nem árthat a futtatás, de akkor táplálóbb kaja is kell neki. Beszélj inkább egy állatorvossal, vagy írj neten egy vizslatenyésztőnek, biztos jobban ért hozzá, mint mi vagy te.

2010. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem vizsláim vannak. Tényleg nem egy bölény típusú kutyafajta, de az sem szép, ha nagyon gebe. Mivel nagyon ugri-bugri kutyák, élénk anyagcserével, nagyon kell figyelni a tápanyagellátásukra. A futás meg nem elég, ha nem kapja a fehérjét, mert abból lesz az izom... Alpnak vegyél egy jó minőségű száraztápot, nem kell a legdrágább, már vannak jó középkatagóriás tápok is. Figyelj a fehérje és zsír %-ára!!!! Meg hogy ne melléktermékkel, színezővel meg ízfokozóval legyen tele! Ebből mehet neki kb. 30 dkg naponta, de a csomagoláson rajta van. Mehet nekik tápból az "active".Ez mellé az enyémek még kapnak nekik főzött húslevest, húst( baromfi farhát és nyak főleg), főtt tojást és néha kenyeret is, kacsa vagy libazsírral megkenve, felkockázva. Remekül néznek ki, de nem kövérek.
2010. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ezek a fajtak nem koverek hannem egyzetek izmosak...nezd meg googlen hogy menyi tapot lehet neki adni egy nap..azta menyiseget ad neki es sokat vid szaladgalni es ilyesmi es hidd el egybol jobban fog kinezni:)
2010. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!