Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok egy kölyök staffordot,...

Kapok egy kölyök staffordot, teljesen váratlanul. Mik a tapasztalatok vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

időm mint a tenger, ismerek pár felnőttet, de nem terveztem, hogy én is gazdi leszek bár nagyon örülök neki de szeretnék minél inkább felkészülni, hogy jó gazda váljon belőlem! tervezel könyvet is beszerezni de itt van pár kérdés:

-mivel mennyit etessem?

-saccperkábé mikor lesz szobatiszta? (kutyapelus ér valamit)

-utcára mikor lehet vinni?

-kutyovit/sulit mikortól kezdjük? mert jólnevelt ebet szeretnék akit ha néhanapján otthon hagyok, akkor se szedjen szét mindent.

-első póráza, nyakörve (tudom, ez majd jóval később kell) miből legyen mekkora?

már 7 hetesen elválasztják, nem tudok mit tenni:( , ezzel kapcsolatban bármilyen különleges bánásmód? tejjel etetni vagy valami?:O nagyon aggódok. bármilyen tanácsot köszönettel fogadok!

esetleg aki ráér és staffi tulaj kicsit írhatna az első közös hónapokról.

mindenkinek köszönöm!


2010. nov. 22. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

-Kb. olyan fél éves koráig 3-szor kell nekik enni adni de ha látod, hogy nem bír annyit enni akkor elég 2-szer utána napi egyszer de akkor jó sokat!

-A kutyapelus szerintem jó valamire de kb. 1hét alatt szobatiszta lesz.Bár ebbe nem vagyok biztos!

-Utcára az oltások után lehet vinni amit 10-12hetesen kap meg!

-Kutyaovit/kutyasulit fél éves korától lehet kezdeni!

-Szerintem bőr nyakör bőr pózázzal az nem szakad el és bőven elég 1m-es póráz!

-Tejet adhatsz neki első napokba lehet, hogy éjszaka nyüszíteni fog az én kutyámhoz és hajnal 6-kor keltem az első éjszakáknál mert nagyon nyüszített szegény ráadásul kinti kutya!

2010. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De ha nyüszít akkor ne szokja meg, hogy mindig ott vagy vala csak max. az 1. 2éjszaka mert ha megszokja még nagy korába is nyüszíteni fog, hogy legyél ott vele
2010. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Etetés:

Lehetőleg prémium minőségi táppal etesd, főleg azért is, mert az amstaff azért egy kényes fajta, én az Orijen,Acana,Royal Canin,Eukanuba stb ilyen kategóriájú tápokat ajánlanám, de ha nincs rá ennyi pénzed, a Dog Chow a legjobb, kb 5-600 ft/kg, és sokkal jobb mintha tescosat vennél. 3 hónapos koráig adj neki háromszor, 3 hónapos kora után rá lehet szoktatni a kétszerire, majd 8-9 hónaposan már lassan az egyszerire. 1 éves kora után hetente egy koplalónapot kéne tartani, amikor nem kap semmit enni csak vizet ihat. És minden héten kéne egy ilyen napnak lenni, hogy a belei kitisztítódjanak, stb..


Szobatisztaság:

Az én staffim már 3 hónapos korára teljesen szobatiszta volt. Én mindig kivittem játék után az udvarra, és amikor kint kakilt, nagyon megdicsértem, simi, kaja stb és a végén már teljesen megszokta hogy ott kellene csinálni, de ameddig nem volt még teljesen biztos ebben, volt bent kutyapelus, hogy oda csinálja ha mégis kell. A kutyapelusra szoktatás pedig nagyon könnyű, ha azt akarod hogy oda kakiljon egy helyre, amikor máshova kakil, megfogod a nyakörvét, és odavontatod a kutyát a kijelölt helyre. :-)


Sétáltatás/Utca:

Ahogy előttem is leírták, az oltások beadása után, én úgy tudom, a harmadik kombinált oltás után egy héttel már lehet vinni nyugodtan. :)


Kutyasuli:

Nagyon örülök, hogy viszed kutyaoviba, mert nagyon fontos egy staffi nevelésében a megfelelő szocializáció! Jó döntés, gratulálok! A legtöbb kutyaiskolában ahol van ovi, már 3-4 hónapos kortól el lehet kezdeni, én azt ajánlom a lehető leghamarabb kezdjétek el, nem árt neki. A sulit pedig majd az oktatók elmondják, mikor érdemes kezdeni stb.. De én már 11 hónaposan elkezdtem az enyémmel, 8 hónapos koráig jártunk oviba, és már 1 évesen sok mindent tudott, normális fegyelmezhető de szertelen kutyus lett. :)


Póráz,nyakörv:

Én a legkisebb méretet vettem a nyakörvéből, mert olyan pici volt 9 hetesen a nyaka amikor elhoztam, de én azt ajánlom, hogy minnél hamarabb rakd rá a nyakörvet, mert ha jobban megszokja, hamarabb, az csak a hasznotokra válhat. :-) A póráz legyen vastag textilből, normális anyagú, semmiképpen se lánc vagy flexi.


Elválasztásról:

Hát 7 hetesen még tényleg egy kicsit korai, de már 6 hetes korában abbahagyja a szopást, szóval szerintem nem kell neki tejet adni, de mindenesetre én Royal Caninos speckó tejport adnék neki, én az enyémnek 5 hónapos koráig adtam, nem bíztam a véletlenre. A Royal Canin termékcsaládot nagyon tudom ajánlani, nálunk ez megy száraztápban, tejporban is. :)

2010. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én staffom már másfél éves, de emlékszem a kölyökkorára.

Abszolút semmi probléma nem volt vele. Egyedül a szobatisztaság nem ment neki. A pelus nem egy nagy találmány. Nekem az alomtálca vált be.

Az evéssel is gondunk van, mert kölyökkorában jól evett de az első tüzelés után étvágytalan néha. Csontot vegyél neki amin rágódhat, mert sok bútorom látta kárát...

Elválasztás után 1hétig szokktak ált. sírni, de ha játszol sokat vele akkor nincs baj.

A kutyasuli sem kötelező. Én egyszer sem voltam, de teljesen megbízható, és nyugodt eb. Tanítsad keményen, mert mindig újabb és újabb feladatokra vár. Egy bőrpóráz, és az első időkben vékony textilnyakörv, nagykorában vagy fojtó vagy bőrnyakörv. Amugy tejet ne adj neki, hasmenése lesz. áztass be tápot, és az enyém a pedigree junior konzervet nagyon szerette és szereti is.


Ha bármilyen kérdésed van még a tartásáról nyugodtan írhatsz!!! Jó amstaffozást!!!


Ádám

2010. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat!

ti futás mellett még mivel növeltétek a kutyusotok fizikumát? úszásra gondoltam, de ahhoz most hideg van. természetesen nem 1 izomkolosszust szeretnék nevelni, de szeretném, hogy szép, jó erőben levő kutyus legyen.

2010. nov. 23. 09:07
 6/15 anonim ***** válasza:
Kölyök korban ne akard a fizikumát erősíteni, bőven elég neki amennyit magától, vagy a többi kutyával mozog. Az úszástól nem lesz baja kölyökként sem, az nem terheli meg az izületeket, de a futtatást, súlyhúzást csak teljesen kifejlett, felnőtt kutyával csináld. Sőt, én a helyedben a nagyfokú terhelés előtt elvinném egy diszplázia szűrésre is, mert ha nem teljesen egészségesek az izületei, akkor mégjobban észnél kell lenni a terheléssel.
2010. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oké köszi a tippet!
2010. nov. 23. 10:32
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha tervezel törzskönyvet is beszerezni, az már rossz kezdet. Miért kell azt külön beszerezni?

Nem tenyésztőtől kapod?

Ha igen, akkor ha lelkiismeretes a tenyésztő, akkor ellát tanáccsal étkezést, mozgatást és orvosi ellátást illetően.

Ha nem tenyésztőtől kapod, akkor ne csalj a törzskönyvvel.

2010. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

mivan? te jó helyre írtál.

törzskönyves a kutya sehol nem írtam olyat, hogy tervezek beszerezni.. -.- pf

2010. nov. 24. 10:43
 10/15 A kérdező kommentje:
a te jó helyre írtál után még jön egy ???????? kérdőjel..
2010. nov. 24. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!