Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek az alábbi esetben?

Mit tennétek az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy baráti társaság (12 fő), mondjuk már nem olyan szoros a barátság. Minden évben van többnapos kirándulás. Most 2 napos (1 éj) lesz. Viszont nekem lassan 1 éve van egy kutyám, jelzem, mintakutya, szófogadó, nyugodt stb., semmi probléma vele.

És szeretném elvinni, viszont szinte mindenki ellenzi. Azért mert ugye nem ismerik, azt mondják, hogy biztos sok gond lenne vele, ugat, megtámad valakit stb. Pedig soha! Még ugatni se ugat soha. Komolyan iszonyú nyugodt.

Lakáskutya, nagyon rábízni nem tudom senkire, meg nem is szívesen tenném. Kíváncsi vagyok ki, mit tenne?

Köszi :)


2011. márc. 7. 21:47
 1/9 IGCM ***** válasza:
100%

Figyi...vidd el magaddal a Te kutyád és megmondod nem bánt senkit.Max nem engeded el viszel neki egy hosszú pórázt.Senkinek semmi köze hozzá...

Vagy pedig nem mész,dönzsd el ki a fontosabb a kutya vagy a barátok :D

én nem megyek olyan társaságba ahol nem látják szívesen a kutyáimat,főleg ha ne mtudom másra rábízni :)

Beszélj velük mutazsd meg nekik ak utyát milyen aranyos,akkor talán rájönnek mennyire alaptalan dolgokat gondolnak róla.

2011. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is épp így gondolom. Csak az a baj, nem ilyen egyszerű, hogy csak elviszem, mert ugye szállás közös + autóban is többen utazunk egyszerre. Én sem szívesen megyek oda, ahol nem látják szívesen őt. Csak itt a párom is, aki el akar menni...

2011. márc. 7. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, vagy beadod a kutyust addig egy jó panzióba, vagy nem mész el. Én az utóbbit tenném. Persze először próbálnék egy találkozót szervezni velük, hogy megismerhessék a kutyát, akár egy házibuli keretében. Ha még ezután is ódzkodnak, akkor a fenti két lehetőségből választanék. Abból is inkább az utóbbit... A párom meg csak kibír tán nélkülem két napot, nem halnánk bele. Ha meg annyira akarna velem is menni, szervezzen olyat, ahová a kutyámat is vihetem és nincs ellene senki. :S
2011. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ismerik a kutyát, többször voltak már itt, de elvből ellenzik, nem szeretik, mikor itt voltak, akkor is ki kellett zárnom az előszobába, mert nem akarták, hogy bent legyen. Szóval hajlandóság sincs rá, hogy megismerjék...

Valószínű nem fogok elmenni, csak ezt már mondtam pár embernek a társaságból és nagyon lehurrogtak.

Mondom már megkérdezem itt is, hogy csak nekem ilyen a gondolkodásom, vagy tényleg hülye vagyok.

De megnyugodtam, hogy más sem menne el szívesen így :D :))

2011. márc. 7. 22:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ennyit tennék hozzá:

"Qei me amat, amat et canem meum - Aki engem szeret, szereti a kutyámat is." Clairvaux-i Szent Bernát

2011. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, bennünk nincs hajlandóság, végül is nem kötelezhető arra senki, hogy szeresse a kutyákat vagy együtt akarjon velük utazni, hálni, még ha történetesen kedvelnék is őket. Egy nem kutyás embertől ez nem várható el, rendben is van. De hogy még le is hurrognak azért, mert te emiatt nem mész el, mert a kutyád fontos neked és nem akarod másra bízni, na ez már nincsen rendben! Az ilyen az nem barát! És nem azért, mert nem akar a kutyáddal lenni, hanem azért mert lehurrog! Én ezek után biztos nem mennék és nem érdekelne, mit gondolnak, mert nem adnék ilyen emberek véleményére. Meg ez is milyen, hogy a saját otthonodban ki kell zárnod a kutyát az előszobába? Hát akkor ne menjenek oda! Ha zavarja a kutya őket, akkor hívjanak meg ők magukhoz kutya nélkül, de hogy otthon kizárd a kutyádat, ami az ő saját területe, na ez nekem kicsit sok! :O Csodálkozom, hogy ezek után még barátkozol velük, nálam az ilyen "barátok" már réges rég leépültek... Meg kell hagyni, mióta Kutyás lettem, csak Kutyás barátaim vannak, a többiek le is morzsolódtak, vagy maguktól, vagy részemről.
2011. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: menjenek nélküled, te meg keress magadnak kutyás társaságot és menj azokkal kirándulni.


Ettől viszont kész vagyok: "ki kellett zárnom az előszobába, mert nem akarták, hogy bent legyen"

Mi van?! A farok csóválja a kutyát? Nehogymár a vendég dirigáljon a saját lakásodban! Húzzon a büdös *csába akinek nem tetszik a kutya! Nem kötelező kutyás házba vendégségbe menni. Nekünk is van olyan rokonunk, akin látszik, hogy mem szereti, ha beengedjük a 60 kilós kutyát a házba, mikor ő is itt van, de tudod kit érdekel, hogy ő mit szeret! Ha nagyon zavarja, akkor nem kell eljönni hozzánk!

2011. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz dolog. Én biztos nem vinném a kutyámat olyan emberek közé, akik nem szeretik. Másrészről, tőlük sem várható el hogy megtűrjék, ha egyszer nem szeretik a kutyákat. Úgyhogy a helyedben nem mennék el, a páromnak meg megmondanám hogy menjen nyugodtan, ha szeretne. Ha emiatt besértődnek, akkor gyökerek,és le kell őket sz@rni! Elvégre ők nem engedik hogy magaddal vidd a kutyust, és ha nem értik meg hogy nem akarod magára hagyni, akkor nem is értem mit számít a véleményük.
2011. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) Jó, hogy Ti is így látjátok!
2011. márc. 8. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!