Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanacsok yorki gazdisok?

Tanacsok yorki gazdisok?

Figyelt kérdés

A 8 honapos normal meretu yorki kutyusom melle kaptunk egy mini 4 honapos kislanyt. Olyan kerdesem lenne akinek van tapasztalata hogy hogyan kene viselkednem veluk. A fiu megszokta a sok torodest tolunk viszont a kislanynak is kell figyelem mivel el lett valasztva az elozo gazdijatol..

Eljatszanak gond nelkul az egyetlen gond az hogy a fiu nagyon feltekeny. Ha megsimogatom a kislanyt vagy ha a kislany oda jon hozzam amikor ot simogatom allandoan felhuzza a pofajat es tamadja a lanyt.

Viszont amikor a ferjem itthon van a ket kutya olyan mint ket angyal. A fiu ugy viselkedik mintha ugy erezne hogy az anyukajan o nem osztozik...elegge ketsegbe vagyok esve...barmi tanacs jol jon.


2011. márc. 8. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a kan yorkitok nem tekint Rád falkavezérként.

A férjeddel szemben/az ő jelenlétében nem meri megcsinálni, hogy bántja a kicst "pusztán" féltékenységből.

A kan kutyus Téged a saját tulajdonának tekint, és Veled szemben azt csinál, amit akar. Tessék szigorúan, és következetesen nevelni, és nem hagyni, hogy elnyomja a kicsit.

Ők ketten egyenlőek, Te és a férjed pedig fölöttük álltok. Legyél Te is határozott, és ne engedd, hogy a kan elmarja tőled a kislányt.

2011. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Valoszinuleg igazad van, tegnap este mar nagyon kikeszultem es sirva fakadtam azota probal jol viselkedni. Szerintem megijedt hogy mi lehet. Nem ertem hogy miert ilyen en hordom setalni en etetem, en fesulom stb. Nekem siman visszajon a parkban is mig a ferjemnek konyorognie kell orakig. Szerintem tulsagosan ragaszkodik hozzam. Mindenesetre raszolok kovetkezetesen ha bantja a kislanyt. Remelem minden rendben lesz es baratok lesznek.
2011. márc. 9. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!