Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gerincműtét 10 éves kutyánál,...

Gerincműtét 10 éves kutyánál, igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Szóval túl nagy előjelek nélkül a kutya elkezdett sántítani az egyik hátsó lábára. Majd annyira rosszabbodott a helyzet pár nap alatt, hogy felállni sem tudott. Először injekció, majd röntgen, az orvos azt mondta vmi kinövés van a gerincén, ami nyom vmi ideget. Kb négy napig injekcióra járt az eb, most biceg, de fel tud kelni, megy, elvégzi a dolgát, stb. Az orvos műtétet javasol, amivel lecsiszolják, fúrják, faragják a felesleges részt. A kutya első számú gazdája műtétellenes, egy korábbi kutyáját kb ilyen korában kezdték el műtögetni, már nem lett kutya belőle. Nem tudom hadakozzak e a műtét mellett, mire lehet számítani műtét után? Van e efféle tapasztalatotok? Igazából a két kulcsdolog, hogy gerincműtét, eleve nem hagzik túl jól, a másik a kutya kora, 10 év. Köszönöm előre is a válaszokat.
2011. márc. 8. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Igazából a két kulcsdolog, hogy gerincműtét, eleve nem hagzik túl jól, a másik a kutya kora, 10 év. Köszönöm előre is a válaszokat."

Én még hozzátennék egy harmadikat, a kettőt együtt: Gerincműtét kutyának, főleg, hogy 10 éves???!... Hat szerintem ... Nem akarlak elkeseriteni, de ez az élet rendje...

2011. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem akarom elvenni a reményed, de nem sok esélyt látok neki 10 évesen, főleg gerincműtéttel. Mellesleg milyen fajta?
2011. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én drága palotapincsim, 6 éves volt, amikor gerincsérve lett. Egyik napról a másikra nem tudott felállni, teljesen lebénult. 2 hétig bírta a drágám, utána elment a szivárvány híd alá.
2011. márc. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
El kell altatni, ne szenvedjen tovább.
2011. márc. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ez összetett,számít a kutya fajtája is a termet miatt meg más egy kicsit minden fajta,a másik,hogy ti tudjátok,hogy a korát nézve milyen állapotban van.vannak kutyák -a nagyobbak-német juhász hasonlók akiknek a 10év már sok és öregek bizony.vannak viszont a tacskók kis terrierek akik 16évet simán lehúznak és vidámak.nekem tacskón elég idősen végeztek gerincműtétet.nehéz volt a rehab mint az embereknek is de nem bántam meg.viszont az állatorvos véleménye a legfontosabb ő átlátja rendesen nem elfogult de nyilván a legjobbat akarja.én azt mondom ha nem egy nagy termetű kutyáról van szó és amúgy jól érezte magát nem öregesen akkor érdemes lenne elgondolkodni a műtét mellett remélem segítettem.


Zsu

2011. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 10 éves volt a kutyám amikor a gerincével műtötték....egy balesetben lebénult,gerincfestés és műtét minden rendben menet,pedig nagyon sokáig volt altatásban.

Ameddig a kutyusban meg van az életösztön addig érdemes harcolni érte.De ez az én véleményem...Sajnos az én kutyusomnak nem segitett a műtét,de csináltattam neki egy kocsit és azóta is nagyon boldog.

2011. márc. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kutya fajtája vizsla. Az állatorvos műtétet javasol, de eléggé "az van elterjedve róla", hogy szeret műteni, műtetni.
2011. márc. 9. 08:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha egy ember állatorvos valamiért az lett...

Lehet hogy a pénzt jobban szereti, bár nem hinném...

Én a helyedben vinném műtétre.

15 éves vagyok, nekem is most lesz gerincműtétem, meg majd lesz végre kiskutyám is két hónap múlva.


Amit jónak látsz azt tedd!

2011. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem is annyira a kor számít, hanem a kutya állapota. Vizsláknál nem annyira sok a 10 év amúgy. Arra számítani kell a gazdáknak, hogy egy ideig kézben kell a kutyát hurcolni a dolga elvégzésére.Hosszú a folyamat a felépülésig. Ha nem tökéletesen bíznak az orvosban, annyit megtehetnek, hogy felkeresnek másik szakorvost is.
2011. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Zsu vagyok megint.megkérdezhetem,hogy hol laktok?csak azért érdeklődöm mert valószínű tudnék nagyon jó orvosokat ajánlani.az én orvosom például európa szerte elismert a kutatásai által és annyira lelkiismeretes amilyet még nem láttam.ő híres megtehetné hogy csillagászati áron dolgozik mégis mikor úgy látta hogy sok kezelés után nem javul úgy az állapot ahogy kell elhúzódik nem fogadta el és szívét lelkét beleadta.ha nem akartok utazni a kutyával mondjuk hozzá ő biztos tudna ajánlani a lakhelyetek közelében olyat akire ő is azt mondja hogy rábízná.szakmabeliek egymásról jobban tudják azért hogy mit tud.
2011. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!