Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedjem, hogy játszon vele?

Engedjem, hogy játszon vele?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves tacskóm és egy 6 hónapos kismacskám.Egyre jobban megszerették egymást és sokat jáccanak is,viszont a kismacska sokszór harap és a karmait is beleereszti a kutyába.Félek,hogy ez a kutyának fáj.Engedjem,hogy játszanak??
2011. márc. 11. 13:55
 1/7 xnorkax ***** válasza:
Szerintem nem kell a kutyát félteni, ha már fáj neki majd abbahagyja a játékot. Nem hinném, hogy a macska tenne kárt a kutyában. xDD
2011. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért elég éles tud lenni a macska karma, én is mindig attól félek, hogy kikaparja a szemét... Mert ha belekap, a kutya szemének biztosan annyi.
2011. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy az is lehet hogy egyszer a macska már túl be durvul és a kutya már nem tűri tovább (ha a kutya harapja meg a macskát az már a macskának fog fájni)
2011. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

előző vok:

ja és szerintem engedd, csak mindig figyelj rájuk!

2011. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ninna ♥ ***** válasza:

Nálunk a párom már nem bírta macska nélkül, két hete van egy új cicánk, nagyon aranyos, tényleg közvetlen, 3 éves perzsa macska, a gazdája helyhiány miatt adta el, törzskönyvvel, tényleg jó macsek. Nálunk 2 kutyus van, a kicsi 7 hetes, a nagyobbik pedig 1,5 éves. A kicsi totál elkerüli a macskát, nem is foglalkozik vele, nagy ritkán megszagolja, és ennyi, a nagyobbik pedig folyton játszana vele, ugrál neki, vakkant neki, minden. A macska erre egy jó nagyot lever a pofájára, és a tudtára hozza, hogy hagyja őt békén. Nálunk teljesen átvette a vezér szerepet a macska az állatok között, egyszerűen még az én domináns, de simulékony kutyám sem tud vele semmit kezdeni, hajthatatlan a macska, mindig lekever neki egy taslit.


Nem csinálok gondot abból, hogy megveri a macska a kutyát, természetesen mind a hárman a lakásban vannak, ha bepróbálkozik a kutyám, akkor kap a macskától, ez van. Nem hiszem, hogy nagy kárt tudna tenni a macska a kutyában, de ha ennyire aggódsz, akkor figyelj rájuk. Amikor nagyon ingerlik egymást, azért én is figyelem őket, ha gáz van, közbelépek.

2011. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bántja a kutya, akkor nyugodtan. Az én macskám mai napig játszik a kutyával. Konkrétan amikor a kutya csóválja a farkát a macska ráugrik, és elkezdi rágni. :D A kutya otthagyja, ha fáj. Amúgy néha együtt is alszanak. Támadja a macska a kutyát.., elvannak. Csak figyelj oda, nehogy a kutya "játsszon túlságosan" a macskával.
2011. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak nehogy a tecsinak egyszer elege legyen a macskabol es kivegezze
2011. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!