Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én rossz állattartó lennék?

Én rossz állattartó lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvasgatva itt a kérdéseket és válaszokat, megfogalmazódott bennem egy kérdés. Én a kutyámnak nem veszek havi 60.000 forintos tápokat, nem járatom ruhákba, és nem viszem minden nap 3 órás sétákra, nem járunk kutya iskolába, és ivartalanítva sincs. Jó, ha heti kétszer jut időm egy 1 órás sétára, emellett kint futkározik az udvaron eleget, olcsóbb fajta kutyatápot kap, és házi kosztot, és a kutyaiskola nélkül is engedelmes, szófogadó kutyus :)

A másik, hogy a macskáink sincsenek ivartalanítva, úgy fogadtuk be őket egy nénitől, aki már nem tudta kinek adni a kiscicákat. Ők is olcsóbb kaján és házi koszton élnek, de én úgy látom tökéletesen elégedettek csili-vili ruhák és különleges macskajátékok nélkül. El vannak a faágakkal. Szóval én ezek szerint rossz állattartó vagyok? Csak mert rámenne a szüleim fizetése, ha mindenféle ilyesmit vennénk az állatainknak :)


2011. márc. 12. 16:04
1 2 3 4
 21/31 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Én jó gazdinak tartom magam, mégsem költök ennyit a kutyáimra. Én is prémiumtáppal etetem őket, Orijennel, ami koránt sem olcsó, mégis egy 20 ezer forintos zsák sokszor egy jó hónapig is elég, és nem kapnak mellette semmit. Havonta egy-egy játék, elég fogyóeszköz nálunk a labda, ami kb 500 forint egy hónapban. Jutalomfalatokra is csak 1-2 ezer forintokat költök, ami nálunk a legdrágább, az a fogtisztító, amire havi 3 ezer forint megy el. 2 kutyám van, egy 1,5 éves border collie, és egy 7 hetes border collie. Nem hiszem, hogy szégyenkeznem, és milliomosnak kéne magam titulálnom, hogy havi 25-27 ezer forintot tudok a kutyáimra költeni, általában a havi 30 ezer forint simán megvan. Én most itthon dolgozom, sikerült olyan munkát kapnom a főnökömtől, hogy itthon tudjam végezni egyéb más problémáim miatt is, és napi 6 órát dolgozom, a barátom napi 8 órában dolgozik, és igen, van szerencsére pénzünk a kutyáinkra, plusz az egy macskánkra, aki Royal Canin tápot eszik, és számításaink szerint több hónapig elég lesz neki egy zsák táp.


Nem mondom, hogy rossz gazdi vagy, mert egyáltalán nem. De lehetnél sokkal de sokkal jobb is. De szerintem ha valaki egy kutyát magára vállal, akkor legalább naponta egy fél órás séta is igazán beleférne az életébe, és több órát kéne vele foglalkozni. Az, hogy nincs ivartalanítva, az nem baj, ha meg tudod előzni azt, hogy párosodjanak. Az csak akkor lesz gáz, amikor a kutyának pl. gennyes méhgyulladása lesz, és akkor meg kell műttetni. Mennyivel jobb lett volna, ha előbb megcsináltatjátok a műtétet, és túl vagytok az egészen.. de az emberek nem gondolnak ebbe bele, de természetesen azért, mert egy gazdi nem így vélekedik a dologról, nem rossz gazdi.


Én legalább olyan jó gazdit kívánnék minden kutyusnak, mint amilyen te vagy, és biztos vagyok benne, hogy a kutyusaid is teljesen jól el vannak, szép életük van, jó ez így ahogyan van. De akkor könyörgöm, ne bántsd azokat, akik minden munkájukat és pénzüket belefektetik a kutyáikba, mert ők is legalább olyan nemes célt szolgálnak ezzel, mint ha valaki pl. másnak adományoz valamit. Nekem a kutyák, a kutyáim az életem, ők mindenem, nem bírnám megtenni, hogyha pl. megtetszik egy játék a kutyaboltba, ne vegyem meg, mert tudom, hogy ezzel is örömöt tudok neki szerezni, és nincs annál jobb, amikor látom, hogy örül. :) Én pl. ha barátnőimmel elmegyek vásárolgatni nagyobb bevásárlóközpontokba, vagy plázákba, mindig bemegyek az állatkereskedésbe, mindig veszek valamit, mert nekem ez az életem, és ezért ne bántson senki.

2011. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

,,És azt persze megértem, ha valami apró kis jószágnak kell egy pulcsi a télre,"


Hát lehet engem kinevetnek, de az én ,,apróságom" is nagyon fázós.


[link]

2011. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
"aprócska" kanári:)Nekem is az van,és én is adok rá ilyenkor télen kabátot,mert alig van szőrük,és állandóan vacog.
2011. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A válaszok megint felpontozva, köszönöm őket :)

Én nem nézek le senkit, bocsánatot kérek ha valaki így értette és magára vette.

A kiscicákat általában mi is elajándékozzuk, hiszen környezetünkben mindig van olyan kisgyerek, aki szeretne cicát. Persze ha egy-kettő picur megmarad, azt megtartjuk, isten ments, hogy vízbe fojtsuk akármelyiket is :)

2011. márc. 13. 09:16
 25/31 anonim ***** válasza:

07:45-nek.


Ezek a madarak már csak ilyenek. :-D

2011. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem lenne egyszerűbb ha rászánnál 10 ezret a macska ivartalanítására, minthogy folyamatosan legyenek kölykei? Az rendben van, hogy a nálad született kiscicákat el tudod ajándékozni (bár azt már nem tudhatod, nem unják-e meg felnőtt korában és nem dobják ki az utcára), de ha nekik is lesznek kölykei folyamatosan, akkor már min. több száz macskáról beszélünk és abban biztos lehetsz, hogy ezekből nagyon sokan a kocsi alatt, menhelyen vagy utcán végzik. Ezért van annyi kóbor állat, mert az emberek luxusnak és feleslegesnek tartják az ivartalanítást.

Ha oda tudnál figyelni az állataidra, mert benti macskákról lenne szó, azt gondolom, nem lenne probléma, de ez a hozzáállás, hogy "úgyis vannak kisgyerekerek, akiknek kell kiscica", elég szomorú.

2011. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz de két kérdésem lenne.

1: Napi séta nem drága luxus. Ha nincs rá elég időd akkor miért nem olyan állatot tartasz ami megfelel az életvitelednek? Az lenne felelős gonolkozás. Nem kötelező kutyát tartani.

2: Szerinted a macskák élvezik, hogy szülőgépek? Mert bizony ha nem ivartalaitják, akkor a macska az. Nem sajnálod hogy egész életében csak egy futószalag amin jönnek a kisicák? Nem látszik rajta hogy rossz neki mert ő egy állat és ez ösztön. De gondolj bele ha valami ösztön akkor az csak jó lehet? A természetben sem ellik ennyit egy macskaféle állat mert a természet szabályozza, de az ember mellett nem tudja igy hát nekünk kell. És abba nem gondolál bele hogy egyszer már nem lesz kinek adni a kicsiket?

2011. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Légpuska.
2011. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

16:46

teljesen egyetértek veled

2011. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Uolsók:


Nekem is kéne egy légpuska. Simán szétlőném vele a fejeteket!

2014. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!