Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Rendesen viszem állatok és emberek társaságába. Napi 3 óra rendszeres mozgás, általában elengedem... viszont a gyerekekkel szemben nem túl bizakodó... most lesz fél éves. Ivartalanított szuka. Szereti a gyerekeket de általában csak a "magyarokkal" van el... ha kínai vagy más nemzetiségű jön oda vicsorog és morog meg ugat... de nem értem mért. Soha nem uszítottam senkire. Mit tegyek vele?
2011. márc. 12. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

ez a testszag miatt van...A bőr máshogy párolog más a szag ez zavaró a kutyáknak. Sokat kell ehhez is szoktatni...nem létezik rasszista kutya:D csak mást szokik meg ezért van, hogy sok kutyára mondják, hogy nem szeretik a romákat ez is amiatt van.

Az Európa kiállításon volt az, hogy az egyik Thai tenyésztő pincserei totál bekattantak a szagoktól:) ők a mi szagunkat nem ismerték és ez zavarta őket

2011. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem mondom rá hogy rossz ha megvéd a romáktól de azért nem hiszem hogy bárki is örülne ha egy gyereket megharapna azért mert más a testszaga. Kutyasuliba vinni fogom. csak most pénzhiány van:S:D
2011. márc. 12. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Azt, hogy minden ember egyenlő, csak az emberek találták ki, ráadásul nem is olyan régen. Nekünk is a génjeinkben van, hogy felismerjük a másságot, még ha a mai világban ezt mesterségesen el is kell(ene) nyomni egyesek szerint.

Szóval ilyen értelemben valahol természetes reakció a kutyától, az ősi ösztön, a természetes szelekció miatt választja ki a "másabbat" (gyerek, öreg, cigány, részeg, stb)prédának, és támad rá.


Viszont könnyen meg lehet tanítani az elvárt viselkedést ilyen helyzetekben. Az Írásodból az derül ki, van fogalmad a szocializációról. erre kell ráfeküdni kicsit.

Mindenféle emberek közé kell vinned, amilyen gyakran csak tudod. A közelükben tereld el a figyelmét játékkal, kajával. Ha közömbös velük, mehet a dícséret, jutalomfalat. Ha támad, korrigálj, zökkentsd ki a viselkedéséből, akár ültesd le pár másodpercre, amíg megnyugszik.

Vidd oda ismerkedni ezekhez az emberekhez, ne kerüld el őket. Ne kezdj a másik irányba menni, rossz viselkedés esetén.

2011. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam vele hogy megkértem a gyereket hogy maradjon itt, fogom a kutyát nem fogja megharapni, kicsit megböktem a kutyát az oldalán mikor morgott akkor leült de nem engedte a közelébe a gyereket. Próbálkozni fogok tovább természetesen. Eleinte a nagy kutyáktól félt pedig Ő is nagyobb testű lesz egy idő után megszokta hogy vannak nála nagyobbak ehhez az kellett hogy bevittük a két kutyát a futtatóba és elengedtük, egy ideig menekült aztán játszottak:)
2011. márc. 12. 18:59
 5/7 Ninna ♥ ***** válasza:
46%
Az írásodból azt nézem ki, hogy azért van fogalmad a kutyás dolgokról, mint pl. szocializáció. Szerintem is kérj meg egy más nemzetiségű felnőttet, hogy segítsen neked pár percig. Ne csináljon semmit, ameddig a kutyád morog, ne foglalkozz vele. Amikor egy jó megmozdulást is tesz az ember felé (szagolgatás, ilyesmi) akkor rögtön jutalomfalat. Ha klikkerrel próbálnád hozzászoktatni, akkor még gyorsabban elérhetnétek a kívánt hatást. Mindennap többször - minnél többet, majd megszokja a kutya.
2011. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben próbálkozok tovább. Remélem jutok is vele valamire:)
2011. márc. 12. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy idióta szomszéd rontotta el a kutyánkat úgy 8 hónapos kora körül. Kifigyeltük, hogy a két pici gyerekét tolta az utcán, felvett egy botot és azzal közelített a kerítésünkhöz. Végül észrevette, hogy figyeljük, eldobta a botot és kiment a kocsiútra, de el tudom képzelni mi volt a terve. Korábban nem volt a kutyának semmi baja a gyerekekkel, azidő tájt viszont elkezdett rájuk ugatni és félni tőlük. Gondolom anyuci többször hergelte, mikozben a gyerekek ordítottak a babakocsiban, így a kutyában rossz élmény társult a gyerekekhez. Mi azt csináltuk, hogy sokszor vittük emberek közé és amikor vállalkozó kedvű gyerekekkel találkoztunk, adtuk nekik jutalomfalatot és megkértük, hogy félig hátatfordítva a kutyának a nyitott tenyerükből adják oda a jutalomfalatot. Ez a kutyának nem olyan fenyegető, mintha szemből, teljes testfelülettel, esetleg visongva tennék ugyanezt. Utána mikor a kutya látta, hogy jó dolog jön a gyerekektől, akkor meg is simogatták. Másrészt mikor közömbosen viselkedett a gyerekekkel (nem volt tolakodó, nem volt agresszív, rájuk sem nézett), akkor klikkerrel megerősítettük ezt a viselkedést. Azóta teljesen rendbejött és nincs baja senkivel sem az utcán, símán bemehetek vele egy vásári tömegbe is. Talán egy próbát megér ez a módszer is. Ja, és ne a gyerek közelítsen a kutyához, hanem te menj oda a kutyával a gyerekhez!
2011. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!