Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büdös a kutya (Egyedi eset? )

Büdös a kutya (Egyedi eset? )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem egy németjuhász kutyám van. Sajna 1 éve büdös szegény, de néha-néha elmúlik nála. Más jelenség is van sajnos. Állanódan vakarózik (hozzáteszem, befújtuk minden bolhaírtóval, meg vegyszerrel, de nem használt neki). Hullik a szőre is elég keményen. Meg hát ugye a büdösség, ami van neki sajnos. Sajnálom, ahogy szenved. Szüleim állatmenhelyre adnák, vagy elaltatnák, mert sajna nincs pénzünk a kezelésére. De én nem szeretném, ha a háztól távozna, nagyon szeretem, aranyos,okos jószág. Van valami ötletetek, hogy mi lehet ez, és valami gyógymódot tudtok rá? Köszi a segítséget előre is
2011. márc. 12. 19:04
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

nekem is van egy nagytestű kutyám ő kaukázusi és ilyenkor mikor tavaszodik ugyanezek a panaszai!A mi állatorvosunk azt ajánlotta hogy kutyasamponnal fürdessük meg mert lehet a kosztól viszket mivel egy ilyen nagy kutyát nem lehet állandóan fürdetni csak mikor jó az idő!

De ez nem biztos de megér egy próbát!Inkább mint az altatás!

De semmi képpen ne olyan samponnal fürdesd ami te használsz mert az nagyon nem jó neki!

2011. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fürdetés, de legjobb az állatorvos lenne. Mert a fürdetés sem rossz, de könnyen lehet, hogy nála semmi eredmény nem érne el. Ja és ha hűvös van, akkor hagyjátok megszáradni bent a lakásban, ha megfürdetitek.

De akkor is inkább az állatorvost ajánlanám. Lehet csak egy kezelés kéne neki és helyrejön. Annyit csak ki tudtok fizetni.

2011. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A büdösség, a szőrhullatás miatt a rühességre tippelek, a vakarózás nem tom hogy a tünete-e. Nem vagyok benne biztos, csak egyszer olvastam az újságban hogy a Chupacabra igazából rühös róka vagy farkas, ezzel magyarázták a büdösségét és a csupaszságát. A kutyusod gyakrabban iszik?
2011. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha pl.gombás (ami gyakran büdös) akkor a mosdatás csak ront rajta. oltatni úgyis kell vinni,akkor nézessétek meg az orvossal
2011. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ninna ♥ ***** válasza:
Igen, a legjobb lenne, ha elvinnétek őt állatorvoshoz, de lehet, hogy meg lehetne próbálni megfürdetni, bár ha pl. gombás fertőzést kapott el, akkor viszont tényleg ront a helyzeten. Ha mégis úgy döntenétek, hogy megfürdetitek, akkor kérjetek az állatpatikába valami erre való szert, mondjátok el a problémát, és spot-ont is kapjon a kutyus, hátha megoldódik a probléma. Ha nem, akkor mindenképpen állatorvos, bár én most is egyből elvinném.
2011. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Többet iszik mint szokott?
2011. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mégis hogy büdös? Azt azért lehet érezni, hogy büdös, mert koszos, fetreng mindenben, vagy fura szagúan büdös, azaz betegnek hat. Érted remélem.

Fürdesd meg, ha aztán is fennáll a szag, akkor valószínűleg betegség. Nézd át nem-e bolhás. Fürdesd meg, igazából nagyon nagy kárt nem teszel benne, ha gombás is már. H bolhás, akkor neocidol ampullában kellene megfürdetni (ez még a zsebpénzből is kijön 3 ampulla 1000 ft, 1 ampulla 10 liter vízhez elég.) 3 héten keresztül, hetente 1*. Ha a fürdés után is büdi, akkor beteg, akkor csak orvos tudna konkrétat mondani.

2011. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyém attól budos hogy állandóan nyalja magát=> nyálszagu
2011. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hali. Az ivásán nem vettem észre semmit. Olvasgattam erről a dologról többet. Az én gyanúm a bűzmirigy lesz. Tudjátok, hogy nem tud kiürülni, ezért vakarózik, rágja magát, büdös, ilyesmi. Büdösségre: nem a fetrengés, szegény beteg szerintem. A bűzmirigyről itt egy link:

[link]


Szerintem ez lehet az. Szerintetek? Köszi az eddigi válaszadóknak, és a többieknek is!!! :)

2011. márc. 12. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én bichonom is sokszor büdi mintha pukizott volna és ez a bűz mirigye miatt van. Én hallottam olyanról hogyha nem fakad ki ez a bűz mirigy akkor elkell vinni orvoshoz és az kinyomja vagy mit csinál.
2011. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!