Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet egy kutyának nagy...

Mitől lehet egy kutyának nagy a hasa?

Figyelt kérdés

Egy idősebb keverék kutyáról van szó (12 éves) kb. egy hónapja akkora a hasa mintha vemhes lenne. Először azt hittük valahogy az lett, de már nem vagyok biztos benne. Évek óta nem fialt és a tejet sem látom megindulni.

A hasa ugyan nagy, de kemény is, valahogy nem tetszik ez nekem. Mikor tapogattam nem nyüszített, meg amúgy se szokott úgyhogy nem tudom fáj-e neki.

Viszont napok óta nem eszik vagy csak alig, a gerince meg a bordái már teljesen kint vannak, ha vemhes lenn enne nem?

Kérem aki tud segítsen, nem szeretném ha szenvedne szerencsétlen állat, nagyon sajnálom.


2011. márc. 12. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy állatorvost! Netről úgyse tudjuk biztosra megmondani, hogy mi baja van.
2011. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
lehet szorulás,felfúvódás bármi... azonnal doki!!!
2011. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg víz van a hasában. Orvoshoz kell menni sürgősen!
2011. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 PintyiPintyöke válasza:
feltétlenül vidd állaltorvoshoz. Lehet szél, lehet bélféreg is. Belepusztulhat, ha nem eszik, gond van!
2011. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

jesszus. orvos azonnal.

lehet bélelzáródása, lehet ödémája, és lehet egy gyorsan fejlődő daganata.

2011. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Most olvasom újra, hogy 1 hónapja ilyen. nem értem hogy lehet ezt csak nézni, vigyétek dokihoz.
2011. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem kegyetlenségből nézzük, hanem azért mert eddig azt gondoltam, hogy vemhes. Csak mostmár gyanús a dolog, merthogy pár napja nem eszik.
2011. márc. 12. 21:45
 8/18 anonim ***** válasza:
és ha vemhes nem kellett volna megvizsgáltatni? pl UH, alap inmunizálás, féreghajtás stb alap dolgok?
2011. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

és az miért lett volna jó, vemhes? 12 évesen? azt tuti nem élte volna volna túl. és ha vemhes, akkor nem kéne orvoshoz vinni? Főleg, hogy ilyen öreg?

vigyétek el. Sajnos mivel 1hónapja van és 12éves ivaros, gondolom folyamatosan ellet szukáról van szó szinte biztos, hogy méh, vagy emlődaganat.

2011. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok minden lehet: ödéma, vízgyülemlet, férgesség. Nem is tudsz adni neki semmit, mert kiszámíthatatlan, hogy mi. Orvos kell neki, gyorsan. Véletlenül nincs fura szaga a kutyának közelről, vagy nem fénytelen a szőre?
2011. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!