Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet egy kutyának nagy...

Mitől lehet egy kutyának nagy a hasa?

Figyelt kérdés

Egy idősebb keverék kutyáról van szó (12 éves) kb. egy hónapja akkora a hasa mintha vemhes lenne. Először azt hittük valahogy az lett, de már nem vagyok biztos benne. Évek óta nem fialt és a tejet sem látom megindulni.

A hasa ugyan nagy, de kemény is, valahogy nem tetszik ez nekem. Mikor tapogattam nem nyüszített, meg amúgy se szokott úgyhogy nem tudom fáj-e neki.

Viszont napok óta nem eszik vagy csak alig, a gerince meg a bordái már teljesen kint vannak, ha vemhes lenn enne nem?

Kérem aki tud segítsen, nem szeretném ha szenvedne szerencsétlen állat, nagyon sajnálom.


2011. márc. 12. 21:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nincs furcsa szaga, csak kedvetlen, látom hogy valami nem stimmel.

A folyamatos ellés azért túlzás, eddig kb. 3-4 alkalommal csúsztak be a kölykök véletlenül.

Ez egy korcs kutya, de azért szeretem, nem akarom hogy kínlódjon.

2011. márc. 12. 21:55
 12/18 anonim ***** válasza:
basszus erre nem tudok mit mondani... véletlenül??? egy normális kennelben nincs 4 alom egy szukától...na jó inkább most elmegyek aludni mert felidegesítettem magam...
2011. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na ezért szokták a nem tenyész szukákat ivartalanítani. HOgy ne "csússzon be". és hogy ne legyen daganatos a kutya
2011. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ivartalanítás...meglepő dolgokra képes hidd el...pl nem lesz alom, nem amortizálja le a szukát és nem lesz tele minden keverékekkel stb...

amint tudod vidd el dokihoz, valószínű méh daganat..

2011. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ez nem kenel. Mint említettem ez a kutya korcs. Mikor magunkhoz vettük nem is halottunk az ivartalanításról mint lehetőségről. Ezt egyáltalán az utóbbi 2-3 évben kezdték el tudatosítani.

Az, hogy 12 éves állatnál miért sok 4 fialás nem tudom, de mindegy. A farkas a szabad természetben évente fial még sincs baja. Ez a kutya utoljára 4 vagy öt éve fialt.

Féreghajtót kapott a kötelező oltással egy időben, akkor pár napig figyeltem is a székletét, de nem volt benne semmi.

2011. márc. 12. 22:07
 16/18 anonim ***** válasza:
Most már mindegy,most az a fontos, hogy gyorsan orvoshoz kerüljön. Minél hamarabb megműtik, annál nagyobb lehet az esélye arra, hogy nincs áttét. Én holnap mennék vele.
2011. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem is daganat gyanús. Okvetlen meg kell csináltatni egy hasi uh-t.
2011. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A kutyád nem korcs!!

Keverék. Egy ilyen idős kutyának már nagyon sok minden okozhatja a tüneteit. Hogy nagy a baj, az biztos. megérdemel egy orvost.

2011. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!