Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés ügyben irok ide?

Kutyatenyésztés ügyben irok ide?

Figyelt kérdés
Hogyan működik, mennyi egy jo fedező kutya? Melyik fajtát lehet eladni legkönnyebben vagy milyet? Merre lehet őket eladni? Aki tud irjon már le róla mindent kérem szépen. Mennyi pénz kell alaptőkének ha el akarom kezdeni?
2011. márc. 14. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tenyészkutyánkat akitől a világ minden tájára szeretnének most kiskutyát és akinek az első almából 5 országba adtunk el kicsiket 2500 dollárért vettük plusz repülőjegy az USA ból... A szűrések (genetikai és klinikai szűrések) kb 70 ezerért a fedeztetési díj amit most fizettem ki 1000 Euró volt és 17 óra kocsi út...az UH-n 4 kiskutya látszik ebből min 1 színhibás lesz ahogy a szerencsémet ismerem... a kicsiket mi is annyiért adjuk mint a szuka ára volt...és mínuszban fogok kijönni a végére mint a legutóbb pedig akkor 7 en voltak..
2011. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha csak anyagi megfontolásból akarsz tenyészteni, akkor tegyél le róla, mert vagy gányul fogod cisnálni, és akkor ne csináld, vagy ráfizetés lesz.
2011. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szóval intelligens emberek!


Elhiszem hogy sokaknak a kérdésemből úgy jött le hogy szaporítani akarok a pénzért,de hagy tisztázzak le pár dolgok,hátha úgy szívesebben segítetek majd nekem.

Az édesapám 10évig tenyésztett kaukázusi juhászkutyákat,emellett a rendőrségnek németjuhász kutyákat képzett ki. Elmondása szerint sem volt oriási biznisz, ő sem ezért csinálta...

Szóval mivel nálunk a kaukázusi volt a megszokott, valószínűleg ezért lett nekem is a kaukázusi a kedvenc kutyum. Nem tudom miért ne kérdezzétek,de az utóbbi napokban ötlött fel bennem,hogy miért ne csináljuk megint. Eleinte 1-2 kutyuval később esetleg többel(apumnak volt hogy 8kutyája volt)De nem a pénzért,nem azért hogy ezen gazdagodjak meg,mert tudom hogy rendes üzletből nem nagyon lehetséges ez,csak hogy legyenek ujra kis kutyuk foglalkozzunk velük stb.

És apu azt mondta hogy győzzem meg rendes érvekkel,hogy igent mondjon nézzek utánna stb.

Azért lenne jó még vele elkezdeni,mert mégiscsak szakavatott és ha később felnőttkoromban akarom csinálni,akkor apu mellett bele tanulhatok énis.


Szóval igy mostmár valami normális segítség és nem csak szitkozodás?

2011. márc. 15. 12:41
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem segítünk, mert a normális tenyésztő nem ár alapján választ fajtát. Először döntsd el, mit akarsz tenyészteni, aztán már utána tudsz járni egyedül is. Látogass kiállításokat, beszélj más tenyésztőkkel, ne itt akard kiképezni magad, mert pórul jársz. Ha apád olyan nagy tenyésztő volt, kell hogy legyenek ismerősei, velük is felvehetnétek a kapcsolatot. Normális ember így csinálja, nem azt kérdezgeti, hogy melyiket a legkönnyebb eladni...
2011. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!