Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz/falkavezérség?

Kuvasz/falkavezérség?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam a menhelyről egy hét éves,kuvasz keverék kan kutyust.Ha a kertben szabadon sétálunk,gyakran jön elém,és keresztbe áll úgy,hogy nem,vagy csak őt kikerülve tudok tovább menni..Ez ellen mit tehetnék?Máris nézné,,ki a főnök"vagy csak egyszerűen nem tudja még,hogy ne állja el az utamat?Ha pl kapun megyünk ki,én megyek ki először,és amennyire lehet,igyekszem falkavezérként viselkedni-azt viszont nem tudom,ilyenkor mit tegyek...
2011. márc. 14. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Elsősorban viselkedj úgy, ahogy egy falkavezérnek kell. Az is fontos, hogy te is tiszteld őt és engedd kibontakozni, megfelelő keretek között. Legyél nyugodt, határozott, egyenes, bízz benne(ne félj tőle). Ne játszd el a bizalmát, ne törd össze a leki világát és ne legyél igazságtalan.

Biztos szeretni fog téged, mert elhoztad a menhelyről és jobb sorsa lett(gondolom). A jó viszonyotok alapja ezzel adott.

2011. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)Az eddig leírt dolgok adottak,csak ez az előttem keresztbeállós dolog érdekelni kezdett,nem akarja-e a kutyus a határokat kitapasztalni.Ill.nem tudom,mit tegyek ellene.
2011. márc. 14. 21:04
 3/7 IGCM ***** válasza:

Egy napja van nálad a kutya....

Kb 2 hónap mire rendesen megismeritek egymást.Egy 7 éves kutyával finoman kell bánni főleg azért mert nem nálad volt eddig.Nem tudhatod mire hogyan reagáll.Lehet csak azért áll keresztbe hogy foglalkozz vele vagy simogazsd.Próbáld meg pl a vigyázz veszényszóval odébb tessékelni és megdicsérni ha arébb megy :D

De ha csa kennyi a bűne akkor ez szerintem elfogadható egy ernnyi idős kutyától ha a többi szabály betartásával nincs gond :D

Kitudja miért csinálja x.x 7 év sok idő..

2011. márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehhet, hogy olyankor azt akarja, hogy figyelj rá vagy simogasd meg. Ne akkor álj meg, amikor eléd áll, menj ovább. Hívd magaddal és akkor meg lehet simogatni. Meg fogja tanulni, hogy szeretet kap, ha megfelelően viselkedik. Továbbra is legyél vele kedves, érezze, hogy szereted.
2011. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

tipikusan egy domináns jellegű viselkedésminta az ha keresztbe áll előtted a kutya-általában megoldás, hogy nem kerülöd ki, nem torpansz meg, félretolod határozottan...

"Máris nézné,,ki a főnök""-igen! egy kutya számára ez az egyik legfontosabb eldöntendő kérdés-"ki a főnök?"-csak ennek tükrében tudja viselkedését kialakítani-egy kuvaszra ez hatványozottan igaz lehet, ugyanis a farkashoz genetikailag az egyik legközelebb álló, nagyon ősi kutyafajtáról van szó...

2011. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 T5- válasza:

Szerintem is ez a megoldás. Nekem ugyan egy 2 éves fajta tiszta kan kuvaszom van, de ez is sokszor próbálkozott azzal, hogy felmérje mit engedek meg neki és mit nem. Volt olyan, hogy megállt velem szembe mikor mentem, akkor én elkezdtem kicsit gyorsabban, határozottabban menni felé, volt, hogy arréb lépett, volt hogy én toltam arréb a lábammal, de volt, hogy csak felborítottam és megvakargattam a hasát. De kuvasz elég kemény természetű, meg önfejű kutya, és szüksége van arra, hogy tudja hogy hol a helye. Mondjuk nálunk ez nem, baj, én van úgy, hogy most is ha olyat csinál akkor két vállra fektetem. Nézek a szemébe, aztán, ha elfordítja a fejét akkor elengedem és megpaskolom a fejét, meg megvakargatom a szügyét.

Nálad annyival másabb, hogy öreg kutya viszonylag és nem nálad nőtt fel, de semmiképpen sem szabad éreztetni vele, hogy egy kicsit is tartasz tőle. Úgyhogy csak keményen és következetesen, meg persze meg is kell dícsérni, meg játszani vele. Rongycibálást az enyém nagyon szeretni, de azt sem szabad neki soha odaadni, arra figyelj nagyon, hogy mindig te vedd el tőle. Csak az a baj, hogy nagyon okos kutya és, ha egyszer rájön arra, hogy szabad neki valamit, akkor elkzedi magát belelovalni, és egyre több mindent megenged magának. Esetleg rámorog a gazdájára, netán elkapja a kezét, vagy a lábát. Ilyenkor van az, hogy a kuvasz meghülyül, meg kiszámíthatatlan kutya, pedig csak nem volt elég következetesen nevelve, és kezelve.

2011. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Mostanára ez rendeződött,mindig határozottan továbbmentem ill.eltoltam az útból és már nem jön elém,mellettem jön csak szépen.Azért kutyasuliba járni fogunk,biztos,ami biztos:)

2011. ápr. 1. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!