Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok ember (köztük a szüleim)...

Sok ember (köztük a szüleim) szerint nem vagyok normális, mert minden gazdátlan kutyát hazaviszek. Igazuk lehet?

Figyelt kérdés

Anyu már többször kiakadt, mert elmentem valahova és egy kutyával jöttem haza.

Ma pl. sétáltattam a (saját) kutyámat és útközben odajött hozzánk egy kistestű, keverék kutya én meg hazahoztam. Ez már a hetedik alkalom, hogy kutyát hozok haza. Eddig mindegyiknek találtam szerető gazdit és ennek a kicsinek(elneveztem Tücsinek) is keresek, mert nem tarthatom meg.


2011. márc. 15. 20:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Engem is mindig megtalálnak az ilyen kutyák, hozzánkcsapódnak sétánál, hazáig követnek... Én meg mindet beengedném az udvarra, de a szüleim nem hajlandóak, nehogy a nyakunkon maradjanak.

Egyszer beengedtünk egyet, mert volt nyakörve és le volt tisztázva, hogy másnap átviszik máshova. Plakátoltunk is.

2011. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha megpróbálod "felkutatni" az eredeti gazdáját először (hírdetés, plakátolás) és csak azután adod örökbe felelősen!, hogy nem jelentkeznek érte akkor nem kell kiakadni.

De sokan azzal nincsenek tisztában mit is jelent a felelős örökbeadás. Oltva, chipelve, ivartalanítva szerződéssel adod a kutyát örökbe leellenőrzött helyre? Vállalod, hogy hozzád vissza vihetik, ha nem bírják tartani? Ha ivaros kölyköt adsz oda valakinek garantálod, hogy attól a kutyától nem lesz egy alom se?

Ha nem így keresel neki gazdát akkor felelőtlen vagy.

2011. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Midenkinek köszönöm a választ. Először mindig az eredeti gazdáját keresem, elviszem állatorvoshoz, hogy van e chipje, plakátolok, neten közösségi oldalakon rakok ki képet, plakátolok. Ha nincs meg a gazda utána adom örökbe felelős gazdinak, akivel utána is tartom a kapcsolatot
2011. márc. 16. 15:13
 14/16 anonim ***** válasza:

tegnapi 20:25 vagyok

10%ig ott a pont, az utolsó válaszolónál!!!:)

2011. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
vagyis 100% bocsánat :D:D
2011. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, de mellettem legalább anyukám kiáll. Msot is van egy kutyus, akit etetünk, de nem nálunk "lakik". A sétáknál viszont mindig velünk tart és már megtanítottam pórázon sétálni is. Jelenleg gazdit keresünk neki. És emellett van egy fogadott cicánk is, aki viszont nálunk is lakik.
2011. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!