Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények kölyök választáshoz?

Vélemények kölyök választáshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy németjuhász kölyköt, szeretnék vele járni iskolába. Sport kutyának szeretném, elsősorban őrző-védő sportra.

Szerintetek melyik a legalkalmasabb kölyök az alomból erre a célra?


2011. márc. 15. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Beszélj a tenyésztővel. Ő tudja milyenek a nála született kölykök. Ő ajánl majd egy-két kölyköt.

+ bátor legyen, ne féljen,ne ijedjen meg ha leejtesz egy kulcscsomót

2011. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Aktív , nem félős , van valami kis zsákmányösztöne (bár kiskorban és 1-2 alkalomból ez nehezen derül ki de lehet rongyozni velük picit)
2011. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2011. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%
A bal.
2011. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még annyi talán hogy nyitott , nem vonul félre és játszik magában , odajön hozzád ismerkedni (nem feltétlenül azonnal mikor meglát!) , kajálásnál nem hagyja magát.
2011. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Már voltam nézegetni, egy nagyon tetszik, nem is ijedt meg a kulcs csomótól mikor ledobtam, hanem érdeklődött iránta, de igazából ő odaült a gazdi lába mellé és onnan figyelt. A többiek jöttek hozzám játszani. Aztán ő is odajött hozzám, megpróbálta megrágni a táskámat, bár rongyozni nem nagyon akart. Viszont érdeklődő kutyus, mert utána nem vonult félre.

Szerintetek?

2011. márc. 15. 21:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor ő valószínűleg távolságtartó lesz idegenekkel szemben.
2011. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Végülis az nem gáz.. vagy de? Na ezért vagyok én bajban...
2011. márc. 15. 22:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha sulizni akarsz és dolgozni a kutyával nagyon fontos, hogy kötődjön az emberhez. Ezt úgy hívják-ember centrikus.

Az a kölyök a nyitott ilyenben, amelyik azonnal letámadja az embert, amikor meglátja. Érdeklődik, szagolgatja, netán elkezdi a cipőfűzőt, nadrágszárat cibálni.

Ha lehetőséged van rá, ne csak egyszer nézd meg őket. Ha éppen pihenőidőben mész, lehet, a megfelelő pont alszik, vagy bamba éppen.A legrámenősebbet, legnyüzsgősebbet se válaszd, ha első kutyád, mert nehezen fogsz vele bírni.

2011. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én is azt javaslom amit az előttem lévő.

Ne legyen túl nyüzsgős, pörgős (hiperaktív).

Ne legyen túl nyugodt se ill közömbös.

Legyen nyugodt de érdeklődő.


A kölyköt semmi esetre se rongyozd. Amíg nem értesz hozzá el is ronthatod vele. A játékos rongyozást viszont fogváltás után el is kezdheted vele.

De akkor is a kutyát többször kell zsákmányoltatni, hogy önbizalma legyen.

2011. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!