Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverék kutyák szívósabbak...

A keverék kutyák szívósabbak mint a fajtatiszták? És miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 17:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Ez ugyanolyan tévhit, mint bármi amit a kutyákról általánosságban állítanak.

Egy jó helyről származó fajtatiszta kutyát ugyanúgy csak a kötelező oltásokkor kell orvoshoz vinni. Valamint egy keverék kutyán is kijöhet a dp vagy egyéb örökletes betegség ha a génjeiben benne van.

2011. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
ez nem igaz.vannak szívós keverékek és szívós fajtatiszták.és beteges is van mindkettőből.
2011. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 kisnita ***** válasza:
44%

Igaz is meg nem is. Öröklött betegségekre a keverék kutyák kevésbé fogékonyak mint a fajtatiszták. De a parvót ez is az ugyanúgy felkaphatja...

Az egy dolog, hogy egy jó helyről származó kiskutyával kevesebb kockázatot vállalsz, de ha jobban megnézzük, hogy régen mikor a tenyésztés kezdődött hogy működtek a dolgok oda lyukadunk ki, hogy az is ugyanúgy lehet DP-s. Régen ugyanis nem volt "divat" a szűrés, még az oltás se nagyon. Meghagyták ezt a természetes szelekciónak, ha úgy jobban tetszik.

2011. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Ha az utcáról szedsz össze egy kutyát ami mondjuk átélt több telet is az valószínu hogy edzettebb, de betegségek terén nincs számottevő különbség.
2011. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a keverék, menhelyről hozott kutyám parvós volt. Annyira keverék, hogy nem is lehet benne egy fajtát sem felfedezni tisztán :) Azt mondta a doki, hogy ha túléli, akkor azt a keverék mivoltának köszönheti, ha fajtiszta lenne, már elpusztult volna. Csodálkoztam, rákérdeztem, erre elmondta a doki, hogy a keverék kutyáknak jobb a génállománya (?), ennek köszönhetően szívósabbak, erősebbek, mint a tenyésztettek, akik innen-onnan minden fajtából összeszednek bizonyos vonásokat.

Hát, ráhagytam :)

A kutya amúgy valóban túlélte, most 3 éves.

2011. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Tyler913 ***** válasza:

Meg az is szerepet jatszhat,hogy pl. a kobor keverek kutyaknal valoban ervenyesul egyfajta szelekcio,hiszen a gyengek hamar kihullanak,ha nincs gazda,aki gondoskodna roluk,es csak a szivosabbja marad eletben es szaporodik tovabb.

De a "haznal keszulo mixek" eseten viszont nem latom azt a tenyezot,ami miatt egy keverek szivosabb lehetne,mint egy TK-s.

2011. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 xnorkax ***** válasza:
63%
Nem igaz... Egy keverék és egy fajtatiszta kutya is lehet beteges. Keveréknek is lehetnek örökletes betegségei, csak itt lutri, mi lesz az. Egyébként alapvetően, ha a kutyus megkap mindent nagy a valószínűsége, hogy egészséges lesz. :)
2011. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Bányai Károly ***** válasza:
85%
Általában minden, aminek a szelekciójába az ember beleavatkozik, gyengébb lesz, mintha nem történne beavatkozás. Ez így van a növényekkel (ld. gyümölcsnemesítés) és az állatokkal is. Minél kevesebb ideje tart az emberi hatás, annál jobban megőrzik az életrevalóságot a fajták. Ez azért van, mert az ember néhány tíz szempontot tart szem előtt a válogatás során, a természet meg néhány ezret. Kutyáknál is hasonló a helyzet, a viszonylag későn kialakult fajták, ahol viszonylag nagyarányú keveredés történt a közelmúltban, sokkal kevésbé érzékenyek bármire, mint a régóta tenyésztett fajták. Ld. pl. a staffordokat.
2011. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Utolsonal a pont. A termeszetes szelekcio az elso. Az embernek az egyik legfontosabb szempont a szepseg ami tulajdonkeppen nem szamit.
2011. márc. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet kijelenteni. Két örökletes betegséggel rendelkező, eltérő fajtájú kutya kölyke keverék lesz, és nagy valószínűséggel beteg.(ha recesszív módon öröklődik a betegség, és mindkét szülő beteg, akkor 100%, hogy a kölyök is beteg lesz)

Viszont az is tény, hogy ha nagy egyedszámnál vizsgáljuk a kérdést, akkor a keverékek körében több az egészséges példány a genetikai változatosságnak köszönhetően.--> A fajtatiszta túltenyésztett kutyák ezért betegesebbek.

2011. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!