Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig jött pórázon a kutyám,3...

Eddig jött pórázon a kutyám,3 napja meg huzatja magát, miért, és hogy lehet "megjavítani"?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos a terrier, akin eddig nyakörv volt és most hámot kapott. Visszaraktam rá a nyakörvet, így se akar jönni. Kivéve ha számára érdekes kutyákkal sétálunk. Jutalom falattal meg csak nem tömhetem lépésenként.

Mindegy nyakörv, vagy hám van rajta, mindet vakarja lefelé magáról, pedig kényelmesen be van állítva.

Vagy a falkavezérségem csorbult meg? Nem érte semmi trauma , egész nap vele vagyok.

Légyszi segítsetek!


2011. márc. 16. 22:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

ICGM! Kipróbálom amit mondtál bár az, hogy hagyjam rá amit csinál hát... nem tűnik célravezetőnek.


Utolsó Válaszos! Ez a kis mókus az 1. kis termetű kutyám... :) volt vizsla, boxi, amerikai bulldog (mind mintakutyák), egyikkel se volt ilyen problémám :),3 év kihagyással jött ez a cseppség, az is lehet hogy kijöttem a gyakorlatból, meg az is igen, hogy annyira kicsi, hogy eddig nem fenyítettem, max felemeltem a hangom.., de azt következetesen mindig. De úgy tűnik ez nem elég. Most levittem, és megint ugyanaz..., odacsaptam a fenekére de semmi! Megfőttem.

2011. márc. 17. 13:50
 12/12 A kérdező kommentje:

IGCM! Bejött a módszer, kössz :)). Ha hátat fordítok neki unja a földön ülést, és elindul. Bár elég viccesen lassan haladunk, de legalább nem kell húzgálni, meg levegőbe reptetni. Visszaraktam rá a nyakörvet, sokkal jobban jön azért mint a hámmal. És bekeményítettem minden szinten a nevelésbe, mert valószínű elkanászkásodtunk egy kicsit.

A fenyítés nem működik!!

2011. márc. 17. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!