Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek német juhászt...

Szerintetek német juhászt vagy berni pásztort vegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyiket vegyem
2011. márc. 18. 16:33
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bernim van. Nagyon kedves állat. Tud házat őrizni, idegenekkel egy kicsit bizalmatlan, viszonylag éber. Nem ugat állandóan, mint a szemközti német juhász, csak amikor tényleg van valami. A szőre kényesebb, mint a német juhásznak, én mindennap átfésülöm, hogy szép legyen. Szerintem kevesebb kárt okoz a kertben, de ez nem objektív vélemény.

Szukát vagy kant akarsz?

2011. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
4%
Bernit vegyél.A németjuhász ocsmány.
2011. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
57%

válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:38 vagyok!


Bocsánat össze kevertem a berni pásztort 1 másik kutya fajjal. Ne németjuhászt válassz! :) Berni pásztor vagy Golden Retriever. :) Páromnak van Berni pásztor keverékje, és 1 tünemény az a kutya! Hiperaktív,játékos, boldog, erős kutya.

2011. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
fajtával*
2011. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Kant szeretnék venni
2011. márc. 18. 17:04
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Mik a te elvárásaid? Amúgy olvass utána mind a két fajtának (pl. google a barátod ebben) és úgy dönts, hogy melyik felel meg jobban az elvárásoknak.

Mind a kettő jó kutya a maga nemében.

Amúgy a szüleid belementek? Hisz ha te 16 vagy, akkor még az ő pénzükre van szükség a megvételéhez, etetéséhez, stb. Ja, és megbízható tenyésztőtől vegyétek. Ő még tanácsokkal is ellát, ill. ha elmondod milyen természetű kutyust szeretnél segít kiválasztani a számodra legjobbat az alomból.

2011. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem német juhászom van, aki nagyon jó kutya, egyszerűen imádom, de ha kezdő vagy nem ajánlom. Amióta az eszemet tudom van nálunk otthon kutya, van egy kutyakiképző ismerősöm, akivel már 4-5 évesen elentem kutyát nevelni, tanítani. Az a lényeg, hogy már kicsi gyerek korom óta kutyákkal vagyok körülvéve, mégse volt könnyű dolgom a német juhászommal(aki egyébként az első saját kutyám). Most egy éves és napi 3-4 órát megyek vele sétálni (néha biciklizni), nagyon okos, de domináns kutya, nehéz volt elérni, hogy falkavezér legyek, minden nap kell neki feladatot adni.

A berni pásztor viszont nagyon jó kezdőknek is, könnyű bánni vele, családi kutya, egyáltalán nem domináns, okos. Ők is nagy mozgásigényűek, de talán könyebb bánni velük.

18/L

2011. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
olyan sok embernek van németh juhásza úgyhogy inkább a bernit
2011. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

én is berni párti vagyok :)

szerintem aranyosabb is mint a németjuhász

2011. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

ma 16:42


Már ne haragudj de ha nem értesz a fajtához minek írsz ? Ráadásul eszméletlen nagy baromságot!

Én németjuhászt ajánlanám , ha félsz attól hogy nehezen kezelhető akkor legyen szuka nagy általánosságban nyugodtabbak és kevésbé dominánsak mint a kanok.Szerintem igazi családi kutya , főleg ha kiskorától találkozik gyerekekkel.Én egy németjuhásszal nőttem fel , 5 éves voltam mikor idekerült és 18 mikor kimúlt.Soha egyszer sem volt egy rossz megmozdulása a család felé.Most van 2 németjuhászom , és mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a fajtát, könnyen tanul , "szolgalelkű" és szeret a kedvemben járni , a kan jó házőrző.Első kutyának szerintem tökéletes , bár meg kell válogatni hogy honnan veszed.

2011. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!