Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek német juhászt...

Szerintetek német juhászt vagy berni pásztort vegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyiket vegyem
2011. márc. 18. 16:33
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
52%
1kan már ne haragudj de nem tudom miről beszélsz mert szerintem te ne beszélj nekem mert nem te dolgozol 30 éve állatok viselkedését tanulmányozva a gazdáknak tanácsot adva amik általában mindig bevállnak mert ugyan is nekem ez a munkám és nem nagyképűségből mondom de szerintem én kicsit többet tudok nálad erről
2011. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
ja és én nem szóltam le a fajtát nekem is volt németjuhászom és remek kutyák de nem mindenkinek valók mert ha nem tud a gazda bánni vele akkor csak a kutyának lesz rossz
2011. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
55%

ma 18:44

Már bocsi, de ha 30 éve az ösztönökkel foglalkozol, akkor hogyan írhatsz le ilyent, hogy az nj-ben vannak meg a legjobban a farkas ösztönök?

Milyen ösztönök? Hogy tart az embertől? Hogy vadászatból tartja fent magát? Hogy egy évben egyszer tüzel?

Vagy miféle farkas ösztön még, ami abban a fajtában benne van, másban meg nincs?

2011. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
55%
Már ne haragudj de ezt nehezen hiszem el.Mégis milyen farkas ösztönökre gondolsz ? Ha már a farkas legközelebbi rokonját hoztad fel (amúgy tévesen) , akkor az a csehszlovák farkaskutya amit ha jól tudom 1984-ig még igazi farkassal is összehoztak.(bár nem biztos hogy jól emlékszem a dátumra)Bennük még meg van erősebb elélemféltés és dominancia , de a farkashoz képest ezek sem olyan vészesek.A németjuhásznál mióta van túlzott élelemféltés , dominancia ? ÉS itt a dominancián nem más kutyára gondolok hanem emberrel szembenire.
2011. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Egy kicsit a németjuhász jobban tetszik, szerintetek ha azt szeretnék akkor elfogad majd falkavezérnek vagy ő akar majd domináns lenni?
2011. márc. 18. 20:51
 26/36 anonim ***** válasza:
Hát itt jön képbe hogy mennyire vagy erős kező és következetes.A németjuhász tökéletes első kutyának szerintem megbírkózol vele majd.Ha majd od kerül a sor azt a kutyát válaszd az alomból amelyik kevésbé dominánsan viselkedik.
2011. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hogy mire szeretnéd használni az adott fajtát.

Remélem kertes házba laksz mert mind kettőnek nagy a mozgás igénye. Ha nekem választani kéne akkor a berni pásztort venném ő nyugodtabb. Ha esetleg német juhászt választod akkor figyelj arra hogy a háta ne legyen túl lent. Meg jobb ha tenyésztőtől veszed a kutyát mert sokkal egészségesebb meg kapsz hozzá felszerelést, oltás,chip,eü. garancia, törzskönyv stb Jó kutyázást kívánok :)

2011. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász jobb házörző mint a berni.A berni család centrikusabb.
2011. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Egy cikk a döntéshez a berni pásztorról:

[link]

Mindenképp olvasd el!

2011. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Már volt német juhászom, most 2 bernim van. A bernik könnyebben kezelhetőek, engedelmesebbek. Egyformán ragaszkodó mindkét fajta, de első kutyásnak a bernit jobban ajánlanám.

A német juhász jobb házőrző, keményebb fajta, ami persze nem azt jelenti, hogy a berni nem védene meg, ha erre lenne szükség.

A német juhász több mozgást igényel, míg a berni kevesebbel is beéri.

Tanulni mindkettő gyorsan tanul.

A berni érzékenyebb lelkű.

Mindkettő szeret a gazdi kedvében járni.

A berni bújósabb, olyan, mint egy nagy cica.

Tényleg attól függ, hogy milyen terveid vannak a leendő kutyussal. Mennyi időd és energiád van vele sétálni, játszani? Sportos alkat vagy-e? Ha nem, akkor ne a német juhászt válaszd. Ha viszont sok mozgást, kirándulást, sétát tervezel vele, akkor jobb a német juhász.

2011. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!