Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltott állat a Pitbull?

Miért tiltott állat a Pitbull?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 17:14
 1/10 xnorkax ***** válasza:
80%
Már nem az, eltörölték a pitbull törvényt.
2011. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Már eltörölték a törvényt. Nekem is az van:)
2011. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Azért volt,mert nincs önkontrollja és sokszor nem tudja hol a határ.
2011. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Raffi ***** válasza:
58%

Mert a sok gyagya, arra használta amire nem kellett volna. Tudvalevő, hogy a pitbull idegen kutyákat nehezen tolerál, és sok elmebeteg ezt használta ki.

Egyébként sok jót írnak róla.

Tiltani nem tiltották, csak be kellett jelenteni az önkormányzatnál, chippelni kellett, meg ki kellett heréltetni. De ezek szerint ezt már eltörölték? Nézz utána, mert lehet,hogy önkormányzatonként változó.

2011. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Júj, de szuper :) Már igaz, hogy 2 éves de nem tudtam elképzelni, hogy miért VOLT tiltott. Saját tapasztalataim szerint, egy hűséges, barátságos illetve játékos kutya.
2011. márc. 18. 17:39
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem magát a tartását , hanem a tenyésztését tiltották úgy tudom , valamint mint már leírták be kellett jelenteni hogy ilyet tartasz.De nem hinném hogy bárki is ellenőrizte.
2011. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 IGCM ***** válasza:

Miaz hogy nincs önkontrollja XD

Van neki..csak sok izomagyú vásárolja megezért tiltott...

Egyetlen hibája hogy ha bepöccen másik kutyára,de ahhoz nagyon sok minden kell hogy előfordúljon.tényleg hülyének kell lennie a máésik kutyának,akkor ha nekimegy nem birja abbahagyni a bunyót ennyi.Egyébként egy kedves okos családcentrikus kutya és emberbarát!!Imádja a gyerekeket is.

2011. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nem tudja abbahagyni a bunyót akkor nem tudja kontrollálni magát tehát nincs önkontrollja nem? de.
2011. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azért szerintem ez az önkontroll dolog, ahogy említettétek a verekedés és a másik féltők (kutyától) is függ.
2011. márc. 18. 23:11
 10/10 CFeribá válasza:

Az a baj, hogy nagyon sok a laikus szakértő! Azt nem tudják megérteni, hogy nem a fajta támadó meg minden rossz a világon, hanem az egyed, fajtától függetlenül. A pitnek van hírértéke. Megtámadta, megharapta, széttépte, stb. EZ A HÍR GYEREKEK!!!

Netalán megkap egy Yorki vagy más apró eb, arról senki sem akar beszélni, mert az ciki!!! Kinevetik az embert. Pedig ugyan olyan kutyatámadás, harapás. Egy pit támadás nem marad titokban, de szerintem nagyon sok öleb harapás marad látenciában. Erről miért nem esik szó! Nekem is pitem van. Testmozgás, fegyelem!!! A legjobb társ a világon. Benne még nem csalódtam. 3 éves ivartalanított szuka.

2012. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!