Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Unja? Akkor mivel...

Mit tegyek? Unja? Akkor mivel etessem?

Figyelt kérdés
Kis kutyám konzervet és tápot kap! A tápot soha nem szerette nagyon, akármilyent vettem is neki, csak akkor ette meg,ha már nagyon éhes. Mostanában nem is erőltetem, inkább konzervet, meg ha van házi kosztot adok neki! Pár napja viszont nem ette meg a konzervet is. Azt hittük,hogy beteg és azért nem eszik! Utána azonban a kipróbáltam,hogy a konzervet keverem össze halászlébe (leszűrt) áztatott kenyérrel és azt megette egy szálig. Ezt adom neki két napja, de ma reggel már ezt is alig akarta megenni. Jó, most nem is a megszokott konzervet kapta, mert nem volt éppen a boltban, bár én nem látok nagy különbséget. Most még kipróbálom, hogy veszek neki a szokásosból, de ha az sem kell mit csináljak vele? Nem tudok minden nap főzni, nálunk nincs annyi "maradék", hogy mindig mást adjak neki! Vagy lehet,hogy tényleg bujkál benne valami és azért nem eszik? Féltem, mert nem igazán vastag kutyus, pedig napi kétszer etetem! köszi
2011. márc. 19. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Add azt ami a legjobb szerinted ,ha éhes lesz megeszi. Mi Pro Plant, Eukanubát, Acanát szoktunk etetni és mivel tudják, hogy a tányér max 10 percig van előttük ezért iparkodnak megenni és nem sokat gondolkodom azon, hogy ízlik e vagy sem..
2011. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xnorkax ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg nem betegség miatt van, hanem azért, mert hozzászokott ahhoz, hogy ha nem eszi meg a kaját úgyis kap másfélét. Csak konzervet sose kapjon, a legjobb lenne egy jó minőségű prémiumtáp neki. Mondjuk royal cannin, vagy acana, orijen, pro plan stb. Ebből vegyél a boltban mondjuk 10 dekát. Tedd le elé. Ha nem nyúl hozzá 10 percen belül vedd el. Majd próbáld meg egy óra múlva ismét. Fogadok, hogy utána befalja... :) Ha éhes, muszáj megennie az ételt, bármennyire is finnyás. Ha mégsem válna be ez a módszer vidd el azért orvoshoz, sosem lehet tudni. :S
2011. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát lehet, hogy nektek nem a legjobb táp, de Pedigree-t kap!:) Nem értek annyira a kutyákhoz, nekem ezt mondták, hogy adjak és adom!:) Szokott tápot is kapni a konzervhez, de azt csak pár óra múlva eszi meg (ha megeszi)!

Akkor én nagy butaságot csinálok, mert én nem veszem el tőle a kaját. Ott van előtt, akkor eszi meg, amikor akarja. De akkor lehet,hogy rászokok arra,hogy kap 15 percet és után elveszem. Csak úgy sajnálom!:( Tudom,hogy butaság, de olyan, mintha éhezne!

2011. márc. 19. 09:36
 4/8 anonim válasza:
30%
az én kutyám a tápot se nagyon eszi meg csak ha nagyon éhes.reggel tejbe áztatott kenyeret vagy zsemlét szoktam adni neki, azt eszi rendesen.bár én is a 10 perces módszert alkalmazom mégse nagyon kell neki a táp.
2011. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xnorkax ***** válasza:
100%
Az butaság, ha ott hagyod előtte a tápot. Mivel a falkavezér dolga eldönteni, mikor eszik az alatta való. És így a kutya dönti el mikor ehet. Hát.. Ha felnőtt a kutya és kap mást is akkor a pedigree nem olyan vészes. De ha kistermetű, akkor szerintem megtehetnéd, hogy prémiummal eteted és akkor a konzervet el is hagyhatod. :)
2011. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen kis termetű! Megveszem én neki a jobb tápot, rajta soha sem spórolok, de csak tápot adni....! Mondom, nagyon utálja. És ha több tápot adnék és kevesebb konzervet?

2011. márc. 19. 09:50
 7/8 xnorkax ***** válasza:
Úgy is jó. De ha éhes, akkor nem válogat, megeszi. :D
2011. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kutyák nem tudják utálni az ennivalót, mert náluk a legerősebb ösztön a táplálkozás. Amikor egy kutya ilyen szintre jut a válogatásban, akkor mindig a gazdi hibája áll a háttérben, mert egyszerűen akaratlanul is arra tanítja a kutyát, hogy kap jobbat, ha ezt nem eszi meg. Ez egy olyan feltételes reflex, ami úgy alakul ki, hogy a "nem evést" jutalmazod egyre finomabb ételekkel. Tehát nem utálatról van szó. Szerintem nyugodtan megtehetnéd amit az előttem már javasoltak, hogy veszel egy jó minőségű tápot (a pedigree nagyon rossz), leteszed a kutya elé és 10 perc múlva elveszed előle. Ha csak nyammog, de nem eszik rendesen, akkor is el kell venni, ha hozzá sem nyúl, akkor is. Nem tudom mennyire kicsi testű a kutyád, de 1 hétig símán kibírja totál étel nélkül. Egy 20 kilós kutya akár 3 hétig is kibírja. Neki nem rossz (mert anatómiailag olyanok, hogy jól tűrik az éhezést), csak a gazdi szíve szakad meg közben. Viszont a végén lesz egy jó evő kutyád, aki elé ha leteszed a száraztápot, akkor 3 perc alatt maradéktalanul felfalja és nem válogat. Tehát végsősoron a kutya sokat nyer az ügyön.
2011. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!