Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ütemben tanítsam a 4...

Milyen ütemben tanítsam a 4 és fél hónapos kiskutyámat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy hete van nálam, Jan Fennel módszerével nevelgetem. Csináljuk a szívélyes köteléképítést, az öt perces szabályt, gesztusevést. Ha lemegyünk pisi-kakinál jutifalat, bár otthon még történnek balesetek. Nem tudom, hogy ennyi idős kutyától mi várható el, mi az ami a kölyökségéből fakad, és mi az ami már a dominancia. (Anyukája a szüleimnél van, ő pl teljesen lesoványodott, mert mindent elevett előle a kiskutya, 4 hónaposan hoztam el, szóval elég sokat voltak együtt, és egyértelműen látszott, nem az anyja a dominánsabb.)

Pl gesztusevésnél mindig megugat, mindenhova követ a lakásban, csipked, fel-fel ugrál. Ez még elnézhető, vagy már ilyenkor is maximálisan szigorúnak kell lennem? A pórázzal is van gond. Mindig húzni akar, ilyenkor megállok, aztán újra elindulunk, de újra húzni kezd. Irányt is változtatok, hogy tudja ki a főnök. Mennyi idő lehet, mire eredménye lesz a tanításnak? Nem akarom sürgetni, tudom, hogy türelem kell hozzá, csak félek hogy valamit rosszul csinálok, légyszi adjatok tippeket.

Köszi szépen!


2011. márc. 19. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

4,5 hónaposan még nem vagy elkésve. Inkább játék, figyelemfelkeltés, és érdeklődés ez, mint dominancia. Én ekkoriban tanítottam feküdni, és rendesen pórázon jönni. (a behívás már ment, ült..)

Húz, mert érdekelné minden, én azt mondom ilyenkor még elég rá-rászólni, hogy fogja vissza magát.

Majd 6-7 hós kora körül, mikor ivarérett lesz, valószínűleg akkor lesz domináns, akkor fogja feszegetni a határokat egy kicsit. Fennel könyve jó, de azért nem kell szóról szóra azt csinálni amit ír, hisz minden kutya egyéniség, más, és más.

2011. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor arra is szükség van, hogy már a kezdet kezdetétől jó szokásokat tanítsunk a kiskutyának. Később részletezendő okok miatt a gesztus-evést nem tartom szükségesnek a kölykök esetében. A köteléképítés másik három elemét azonban minél hamarabb el kell kezdenünk náluk is." Akkor bizonyára ezt is olvastad...

A pózárnál nem lesz baja, ha egy kis fizikai erővel is bizonyítod, ki a falkavezér, hiszen vadállatoknál is normális, ha a falkavezér "helyreteszi" a rakoncátlan kölyköt. Egyszer-kétszer egy, kicsi, de határozott rántással megerősítheted, mikor húz, és megállsz. A mienk nagytestű, máshogy nem is ment volna, véresre tépte a kezem, de most már gyönyörűen sétál pórázon.

2011. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam. De azt is, hogy ez az egyik legerősebb eszköz a falkavezérség tisztázására.

Köszönöm a válaszaitokat!

2011. márc. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!