Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg 11hetes...

Hogyan tanítsam meg 11hetes kiskutyámat, hogy ne végezze a dolgát a teraszon?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:

1.gratulálok hozzá.

2.vegyél 1 kutyanevelési könyvet,vagy nézd meg könyvtárban.ott több fontos dolgot megtanulhatsz,és lesz egy kiegyenúlyozott,okos kutyád,aki akár ennél többet is tud.ezt meg később szokták tanitani(szerintem)-takarits,de ne hord le a kutyát az tutihülyeség!ha jó helyen csinálja meg kell dicsérni,ha rossz helyen el kell vonni a figyelmét,hivd ki a fűre legalább, játszál vele..

2009. okt. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha rajtakapod, szidd meg és vezesd arra a helyre, ahol szabad, de csak akkor, ha látod amikor csinálja, 1-2 perc múlva már nem értené miért kap ki. Ha nem látod amikor épp végzi a dolgát, csak a csomagot találod meg, takaritsd fel, tüntesd el a szagokat. Pl ecetes vizzel. Ne maradjon semmi illat, ami felhívás lenne keringőre. De ha jó helyen sikerül nagyon dicsérd meg. Még nagyon fiatal, beletellik egy kis időbe mire megérti mit szabad és mit nem, de gyorsan tanulnak.

Tapasztalatból mondom, dicsérettel, jutalmazással többet lehet elérni náluk, mint büntivel.

2009. okt. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: 1. Bunkó vagy:)

Vettem könyvet és úgy csináltam, ahogyan az imént leírták. Dicsérem is, ha okosan végzi a dolgát. De egy két nap elteltével visszatér a teraszra.

Köszönöm a második válaszolónak a normális hangnemű válaszát.

2009. okt. 8. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Légy türelmes,és ne add fel, egy 11 hetes kiskutya még nagyon kicsi. Ha tippelhetek olyan 1-2 éves gyereknek felel meg. Tudja, de mégsem. Hidd el, egyszercsak varázsütésre teszi a dolgát, ha pontosan felfogta mit is vársz el tőle. De ez nem 1-2 nap alatt fog bekövetkezni, hanem hetek, sőt hónapok is lehetnek.
2009. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bunko vagyok! de te is
2009. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké
2009. okt. 10. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!