Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szabad még fület...

Most akkor szabad még fület vágni, kupírozni, vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam több helyen, hogy már törvény tiltja, ennek ellenére alig néhány napja láttam egy frissen vágott fülű dobermann kölyköt az utcán, a kutyás apróhirdetések között is sok vágott fülű kölyköt hirdetnek, amstaffokat, cane corso-kat.
2011. márc. 19. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Mért ne szabadna?

Én úgy tudom, hogy az ázsiások tiltakoztak az ellen, hogy a kutyák fülét ne lehessen vágni. És ez be is jött, úgyhogy lehet kupírozni. Akkor mért lenne ennyi vágottfülű kölyökkutya? Na mindegy. Én úgy tudom, hogy szabad :)

2011. márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy hallottam egy amstaffos ismerősömtől, hogy orvosa válogatja.

Neki ha jól emlékszem a 3. orvos volt aki elvállalta a kutyája fülét, az első 2 nemet mondott.

2011. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 IGCM ***** válasza:
Tilos,csak bizonyos fajtáknál lehet külön engedéllyel...
2011. márc. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Melyek az "engedélyezett" fajták?

Bocs az off-ért...

2011. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A fajtatiszta kutyák standardjától függ, amit a F.C.I./nemzetközi kutyás szövetség/ határoz meg. Természetesen azért a standard is változhat az idők folyamán. A boxerek legújabb standardja 2001-es, ott a fülekre vonatkozóan úgy tűnik, hogy alapból a "természetes" állapotot kívánja meg, viszont a cikkelyen belül másutt megengedhetőnek tartja mégis a fül vágását. Ugyanakkor határozottan kimondja, hogy a "farkat természetes állapotban kell hagyni", vágás nélkül.

[link]

/Egyébként a fül- ill. farok-kurtításnak komoly indoka volt régen, amikor ezeket a kutyákat kitenyésztették: az, hogy pl. vágóhídi munkakutyaként fontos volt, hogy minél kevesebb támadási felület maradjon meg egy kutyán./ Nézd csak meg a tökkopasz biztonsági őröket: ez a jelenség náluk is, sokuknál mutatkozik és erre vezethető vissza.

2011. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Az emberi hülyeség, ostobaság, és álságos mű-állatvédelem! A méregzöldek..!

Nos, elvileg Abszurdisztánban az EU normáknak megfelelően TILOS vágni a kutyák fülét, farkát. Mert az íróasztalnál jól nézett ki, hogy csinált valaki valamit a pénzéért. Egyben biztos vagyok. Soha nem volt kutyája, aminek vágják fülét, farkát. Dobermann, stafford - Azért vágják, mert verekedésnél (ezek imádnak verekedni, akármit csinálsz velük!) azonnal letépik, mert nem tudja hátracsapni a kutya a nagy lógó lapaj fülét. Na AZ fáj neki, és mivel ekkor már felnőtt, nagyon nehezen gyógyul be. A fülvágás ha idejekorán JÓL elvégzik, akkor nem fáj, nem okoz gondot a kutyának, csak nem szabad hagyni, hogy vakarja, mert kitépi a varratot. Farokvágás. Vizslának ha vadászik, és nem vágják, a bokrok állandóan megtépik a farok végét, mert túl hosszú, túl vékony, és csapkod, mint az ostor bojtja. Láttam már vadászaton rákosnak kinézően elfertőződött farkat egy nagy durunggal a végén magyar vizslán. (Pedig ez aztán tényleg nem fáj, profi tenyésztő megcsinálja maga egy-három napos korban egy sebészollóval) Nem baj, fő hogy tilos legyen levágni, nehogy fájjon szegény kiskutyának. Gondolom magát a törvényt beszívott LMP-sek találhatták ki, csak akkor még valamelyik másik pártban ültek. Ma egy profi tenyésztő megcsinálja inkább maga. Nem egy nagy művelet, csak az altatásra kell figyelni (esetleg lélegeztetni jó ha tudsz), a fület sablonnal vágod, szépen össze lehet varrni, esetleg kapcsozni, megfelelő antibiotikumokkal elkerülhető a fertőzés is. Staffordnak, cane corsonak, masztiffnak egyszerű, tőből vágod, kicsi hegyet hagysz, sablon sem kell, és mivel kicsi, biztosan fel fog állni, ezért nem kell a vart leszedni. Vékony sebészcérnával, öt mm-nél nem nagyobb tűvel kell varrni, úgy, hogy a bőrt szépen ráhajtod a porc szélére, és ne sajnáld a cérnát. Meg fogja a kutya hálálni.


Neked fájt, amikor kifúrták a füledet??? A kutya idegrendszere sokkal de sokkal fejletlenebb, ergo kisebb mértékű fájdalomérzete van mint az embernek... és ugye hogy nem fájt? Nem kell mindent elhinni a "ződd"eknek.

2011. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi kamara állásfoglalása szerint amit a 2010 est törvény alapján adtak ki lehet vágni de csak törzskönyves kutyákét akiknek a standard rögzíti ezt
2011. márc. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
De ennek valójában mi értelme?ronda is lesz meg áhh ez szemétség -.-"
2011. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Meg fogja a kutya hálálni."


Ezt hogy érted??? mert ha adsz neki enni és szeret téged,akkor azt meghálálásnak nevezem. De ezt nem értem, megcsinálod a fülét, a kutya felébred, belenéz egy tükörbe, és farkcsóválva örömtáncot jár??


Egyébként nem értem ezt, hogy miért nem lehet. Nem fáj a kutyának , altatásban van, utána meg neki teljesen mindegy, hogy feláll e neki vagy nem. Ennyi erővel az ivartalanítást is lehetne kritizálni...

2011. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!