Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen szégyellem magam. T...

Szörnyen szégyellem magam. T Még megtudom neki ezt tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 11 hónapos Bolognese szuka kutyusom. Nagyon szeretem..:)

Azért érzem megam szörnyen mert nem tanítottam meg a szobatisztaságra. próbálkoztam vele, de megunta, mert nem sikerült és abbahagytam.

Nagyon sajnálom,hogy eddig nem tanítottam meg neki..és szégyellem magam,hogy ilyen rossz gazda voltam eddig..:(

Hogyan tudnám neki megtanítani a szobatisztaságot? Egyáltalán lehetséges ez?

Köszönöm szépen!

13/L


2011. márc. 20. 17:52
 1/8 A kérdező kommentje:
-T
2011. márc. 20. 17:53
 2/8 IGCM ***** válasza:
100%

Úgyanúgy mintha kicsi lene.

Naponta 4-szer,5-ször vidd le.Kaja után mindig és alvás után is röktön!Ha kint végzett akkor dicsérd meg.Addig ne menjetek haza míg nem pisil vagy kakil esetleg mindkettő.Azt tudod mikor szokott kakilni és akkor azt is várd lent vele :)

Türelem és nem lesz baj.Ha otthon bepiszkít ne mondj neki semmitse max hogy nem szabad de ne kiabálj vele.Nem direkt piszkít be.

2011. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs, aki rendszeresen, bizonyos időközönként levigye, nehéz lesz. Meg lehet próbálni hordozóba tenni arra az időre, amíg nincs otthon senki. Az egészséges kutya igyekszik nem piszkítani arra a helyre, ahol fekszik, vagy tartózkodik. De akkor azonnal ki kell vinni, amikor valaki hazamegy.
2011. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IGCM ***** válasza:
38%
A hordozó nagyon nagy hülyeség..főleg ha több órát van egyedűl a kutya.Kattant depressziós lesz ráadásúl állatkínzás.Attól nem elsz szobatiszta nem is fogja érteni....
2011. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van állandó helye ahova üríteni szokott? Hányszor tudjátok levinni egy nap? Akkor is bepisil, ha otthon vagytok, vagy inkább csak akkor ha nem? Személyes tárgyakra pisil?


Ezek fontos kérdések ahhoz, hogy érdemben segíteni lehessen.

2011. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutya alapból szobatiszta, ha felnőtt és egészséges.

A mielőbbi szobatisztaságra szoktatás egyetlen egy titka: rendszeres időben kell kivinni.

Minimum naponta négyszer és azonos időben.

Ha gond van, többször is.

Az azonos idő azért nagyon fontos, mert akkor tudja, hogy meddig kell kibírnia.

Ha rendszertelen időben van kivíve, akkor sosem tudja,mikor lesz a következő séta.

2011. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél kutyapelenkát,és egy adott helyen többet is tegyél le.Napról napra vegyél el egy pelenkát a földről,hogy kisebb legyen a piszkítási területe.Mindig ugyanoda tedd a pelenkát.Hamarosan vidd a pelenkát egyre közelebb az ajtóhoz,majd később már ki is rakhatod az udvarba.Akkor már dicsérheted is.Remélem sikerül :)
2011. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy majd' egy éves kutyának már nem kell pelenka.

Ha rendszeres időben, eleinte három óránként kiviszik, napok alatt szobatiszta lesz.

2011. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!