Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott. Menjek orvoshoz?

Megharapott. Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
A telephelyen van egy 6 éves Rottweiler aki kiskorában nem sokszor látott és nemrég kezdtem oda járni többször (amúgy régebben volt róla egy kérdésem is). Ma nem volt ott senki csak a kutya. Bementem mert ott volt a kamion és amikor jöttem ki kb 2 méterre volt tőlem a kerítés elkezdett futni felém én meg kiakartam rohanni és elkapta a kezemet. Nem fáj annyira de a feleségem szerint húzzak orvoshoz. Nem is vérzett annyira. Menjek?
2011. márc. 20. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Irány tetanuszért!
2011. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És Betadinnal kezeld.

Azért azt a kutyát nem ártana elzárni, ha idegen mászkál. Vagy őriz, vagy birka módjára beenged mindenkit. Ez a kutyának sem jó.

2011. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azonnal orvoshoz tetanuszért.
2011. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Kutya elől sose kezdj el futni..

2. Biztonság kedvéért mindenképpen menj el orvoshoz!

2011. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Nem tudod, be van-e oltva veszettség ellen a kutya? Bár, gondolom nem, de mindenképpen kellene beszélni azokkal, akinél van az esetleges oltási könyve (márha van neki) mert gondolom nem szeretnél egy veszettségi injekciókúrán átesni, mert nagyon veszélyes az ember számára az az oltássorozat. Szerintem is menj el vele orvoshoz, tetanusz injekciót fogsz kapni az tuti, és Betadine-al kezeld otthon, hogy véletlenül se fertőzödjön el a seb. Ha van valami jódérzékenységed, akkor a Betadine helyett válassz valami mást, van sok minden.
2011. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Azt mindenesetre tudd, hogy ha elmész orvoshoz, és nem tudod hogy a kutya oltva van-e, akkor egyrészt átesel egy durva veszettség elleni oltássorozaton rengeteg mellékhatással, az orvosnak pedig hivatalból jelentenie kell az állategészségügynek, akik majd ellenőrizni fogják a kutyát, meg a gazdát.


Igazából ha nem tátongó nyílt seb, akkor valószínűleg elég alaposan kitisztítani. Tetanuszt ha kaptál az elmúlt egy évben, akkor nem eshet bajod.


Egyébként a tetanusz bacik inkább földben, mint kutyaszájban laknak, csak kötelességből szoktak oltani ellene, elvileg amúgy is van védettsége mindenkinek kiskorától (ugyanis kötelező oltani), ez csak óvintézkedés.


Ha nem tűnik vészesnek a seb, akkor nem kell nagyon megijedni.

2011. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
be van oltva. emlékszek ott voltam amikor oltották
2011. márc. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!